آخرین وضعیت کرونا در خراسان رضوی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس کمیته اطلاع رسانی و ارتباطات مرکز مدیریت کرونا دانشگاه علوم بهداشت مشهد با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان گفت: در حال حاضر 322 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری هستند.

دکتر محمد پهلوان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از مجموع بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در بیمارستان های خراسان رضوی، 88 نفر در وضعیت وخیم قرار دارند و در بخش های مراقبت های ویژه این بیمارستان ها تحت درمان و مراقبت هستند.

وی تاکید کرد: مراجعه زودهنگام به مراکز درمانی سطح بالا نقش موثری در پیشگیری از بروز شرایط سخت و خطرات بیماری دارد.

پهلوان افزود: 248 نفر از مجموع بیماران عروق کرونر بستری در بیمارستان های خراسان رضوی دانشگاه علوم بهداشت مشهد. این دانشگاه علاوه بر پایتخت، مشهد، شامل 15 شهر استانی دیگر نیز می باشد.

رئیس کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز مدیریت کرونا دانشگاه علوم بهداشت مشهد گفت: در یک روز گذشته 99 بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری شدند که از این تعداد، بخش بیمارستانی تحت پوشش مشهد است. دانشگاه علوم پزشکی 87 است.

همچنین در روز گذشته 519 بیمار مشکوک به بیماری عروق کرونر به صورت سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت و اورژانس بیمارستانی مراجعه و خدمات دریافت کردند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و ارتباطات مرکز مدیریت کرونا دانشگاه علوم بهداشت مشهد افزود: رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در دوره ها و انجام واکسیناسیون از مهم ترین راه های پیشگیری از کرونا است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.