آغاز عملیات اجرایی 502 واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در ملایر

[ad_1]

ایسنا/ همدان بهره برداری از 502 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن امروز با حضور استاندار همدان و با اعتباری بیش از 420 میلیارد تومان در شهرستان ملایر آغاز شد.

مدیرعامل سازمان مسکن انقلاب اسلامی استان همدان شامگاه شنبه 26 فروردین ماه در این مراسم اعلام کرد: برای اجرای این طرح اعتباری بیش از 420 میلیارد تومان هزینه می شود.

مسعود رضایی با بیان اینکه این تعداد واحد در قالب 13 بلوک بتنی 7 طبقه با اسکلت بتنی در زیربنای 70 هزار متر مربع در شهرک ولیعصر(عج) بالاتر از دریاچه کوثر ساخته می شود، افزود: اجرای این پروژه باعث می شود. ایجاد شغل برای 1160 نفر

رضایی گفت: یک هزار و 100 واحد مسکونی در سایت بالای دریاچه کوثر برای نهضت ملی مسکن ملایر ساخته می شود که 502 واحد نیز در فاز اول آغاز شده است.

وی همچنین از آغاز بهره برداری 50 واحد مسکونی روستایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ملایر (ره) خبر داد و گفت: عملیات با اعتبار بیش از 11 میلیارد تومان در بیش از 20 روستای این شهرستان آغاز می شود. .

مدیرکل مسکن انقلاب اسلامی استان همدان افزود: این طرح با مشارکت سازمان مسکن، کمیته امداد و سازمان سازندگی اجرا می شود و برای 45 نفر شغل ایجاد می کند.

رضایی افزود: در این مراسم 18 هزار و 500 واحد مسکونی روستایی نوسازی شده شهرستان و 310 خانه روستایی با اعتباری بالغ بر 99 میلیارد و 300 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

وی تعداد خانه های روستایی شهرستان را 26 هزار خانه دانست و گفت: در حال حاضر 64 درصد خانه های روستایی در استان همدان و 72 درصد در شهرستان ملایر نوسازی شده اند و ملایر بیش از 20 درصد نسبت به این استان نوسازی شده است.

رضایی همچنین از آغاز عملیات بهسازی 22 روستای ملایر خبر داد و خاطرنشان کرد: این پروژه با اعتباری بیش از 9 میلیارد و 300 میلیون تومان در این شهرستان آغاز شد.

مدیرکل مسکن انقلاب اسلامی استان همدان افزود: 11 هزار و 765 مترمربع سنگفرش در روستاها، دهنه 9 متر، دیوارکشی 320 متر و زیربنای روستایی 120 هزار مترمربع با 110 کارمند اجرا می شود. .

رضایی با بیان اینکه در مجموع این پروژه ها با اعتبار 540 میلیارد اعتبار اجرا می شود، یادآور شد: با اجرای این طرح ها برای هزار و 729 نفر شغل ایجاد می شود.

مدیرکل صندوق مسکن انقلاب اسلامی استان همدان میانگین اجرای طرح هادی در کشور را حدود 55 درصد عنوان کرد و گفت: بهره مندی استان همدان از طرح هادی روستایی 84 درصد است و 779 روستا عملیاتی شد.

1100 هکتار زمین برای ساخت خانه در استان اعطا شده است

استاندار همدان با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان، تصریح کرد: آمار کشته شدگان اومیکرون در آمریکا پس از 4 ماه درگیری 200 هزار نفر، در آلمان پس از 3 تا 4 ماه درگیری است. ، 20 هزار نفر و در ایران بعد از 2 ماه درگیری 6 هزار نفر.

علیرضا قاسمی فرزاد تامین و احیای سلامت و ایمنی مردم توسط دولت سیزدهم را یکی از مهمترین دستاوردهای دولت می داند و می افزاید: رتبه دوازدهم جهان.

قاسمی فرزاد با اشاره به تامین کالاهای اساسی مردم در شب عید گفت: جشن عید امسال که برگزار می شود نگرانی از بابت کمبود کالاهای اساسی ندارد.

وی به طرح ساخت 4 میلیون مسکن در 4 سال اشاره کرد و اظهار داشت: از این 4 میلیون مسکن 100 هزار واحد سهام استان همدان است که برای ساخت آنها تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای تامین مسکن در استان نداریم، گفت: به دنبال آن 680 هکتار زمین در اختیار شهر همدان و تا 1100 هکتار زمین در اختیار استان قرار گرفته است.

استاندار همدان در جای دیگری با تاکید بر اینکه امروز فرصت حل مشکلات حاشیه ای را نداریم، گفت: بر اساس شعار سال امسال باید 23 هزار شغل در استان ایجاد کنیم که همدان و ضروری همه مدیران هستند. و ارگان ها برای رسیدن به این مهم اقدام جهادی است.

وی ادامه داد: مردم ما شایسته بهترین خدمات هستند و باید خدمات ارزنده ای به آنها ارائه شود.

قاسمی فرزاد ملایر شهرستان ملایر را شهری با استعداد با مردم استان و استعدادهای بزرگ خواند و خاطرنشان کرد: شهرستان ملایر از نظر صنعت، مواد معدنی، مبلمان خاتم کاری و انگور و کشمش در سطح ملی و بین المللی حائز اهمیت است.

15 هزار نفر در شهرستان ملایر در نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان که تاکنون 94 هزار نفر در استان ثبت نام کرده اند، گفت: از این تعداد 15 هزار نفر در شهرستان ملایر ثبت نام کرده اند.

عزیزاله یوسفی با تاکید بر اینکه سه نوبت اول غربالگری متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در حال انجام است، افزود: پیش بینی می شود تعداد متقاضیان در ملایر بعداً به 12 هزار نفر برسد.

وی گفت: از آنجایی که 70 تا 80 درصد زمین های ملایر توسط مردم اهدا می شود، از فقر زمین رنج می بریم و رایزنی هایی با اداره کمک های بلاعوض برای رفع این مشکل در حال انجام است.

یوسفی به ارتقای استان همدان در بخش تامین زمین از رتبه 30 کشور به رتبه پنجم کشور در سه ماهه گذشته اشاره کرد و گفت: نسبت واحدهای دارای قرارداد به مشارکت در نرخ نسبت ثبت در سامانه کشور رتبه هفدهم را به خود اختصاص دادیم.

وی ادامه داد: از نظر نسبت واحدهای مرحله اسکلت به تعداد واحدهای ثبت نام شده، استان همدان از رتبه 28 کشور به رتبه 20 ارتقا یافته است و درصد داوطلبان منصوب به کل سامانه از رتبه 28 به رتبه 28 ارتقا یافته است. رتبه نهم داخلی.

مالکیت زمین در ملایر باید امکانی به نفع مردم باشد.

نماينده مردم ملاير در شوراي امور شوراي اسلامي نيز تامين كالاهاي اساسي را اولين اقدام موثر دولت سيزدهم دانست و گفت: سعي كرده ايم معاون و رئيس ستاد، معاونت دولت در دولت سيزدهم باشيم. شورای شورای اسلامی با حفظ استقلال قوا».

حجت الاسلام و المسلمین احد آزادی خواه با تاکید بر اینکه مردم در تامین مسکن مشکل دارند، گفت: زمین در ملایر باید مزیت و ظرفیت برای مردم و به نفع مردم باشد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان، سازمان بسیج سازندگی را مایه خیر و برکت دانست و گفت: 1900 گروه جهادی در استان همدان در عرصه های مختلف فعالیت دارند که یکی از آنها حوزه توسعه میدانی است.

سردار مظاهر مجیدی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران 40 هزار واحد مسکونی را در همدان انجام داده است، گفت: در فاز اول ساخت 5 هزار آپارتمان آغاز شده و تلاش می کنیم تا این آپارتمان ها تا پایان سال در اختیار مشتریان قرار گیرد. پایان این سال تعیین کمیته امداد

هزاران خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ملایر نیازمند مسکن هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان نیز معضل محرومیت زدایی را مشکلی جدی می داند و می گوید: با توجه به اینکه افراد خلع ید شده در بدترین فضاهای شهری مستاجر هستند، مشکل آنها بسیار بزرگتر است.

محمد رسول شیخی زاده با بیان اینکه مصادره شدگان نتوانستند زمین تهیه کنند، تصریح کرد: در سال 1400 با برکت مسئولان و خیرین 307 خانه برای میهمانان از کمیته امداد خریداری یا ساخته شد.

شیخی زاده با تاکید بر اینکه در حال حاضر یک هزار خانوار در شهرستان ملایر نیازمند مسکن هستند، تاکید کرد: 60 درصد آنها در مناطق شهری و 40 درصد در روستاها هستند.

شروع عملیات اجرایی پروژه با اعتباری بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان

فرماندار ویژه ملایر نیز امروز را روزی مبارک و فرخنده برای ملایر می داند و اعلام می کند: از صبح امروز و با حضور وزیر علوم بیش از هزار میلیارد تومان پروژه در این شهرستان افتتاح و یا کلنگ زنی شده است.

سلمان اسماعیلی با تاکید بر اینکه پروژه های زیادی در دست اجرا داریم، گفت: عملیات اجرایی پروژه های مهم و تاثیرگذار در شهرستان با اعتباری بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان به زودی آغاز می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.