آمادگی جمهوری آذربایجان برای برگزاری جشنواره های مشترک فرهنگی و هنری

[ad_1]

ایسنا/ اردبیل سفیر جمهوری آذربایجان در ایران گفت: جمهوری آذربایجان آمادگی کامل برای برگزاری جشنواره های مشترک فرهنگی، هنری و موسیقی با حضور هنرمندان دو کشور را دارد.

علی علیزاده در حاشیه سفر به اردبیل به ایسنا گفت: در سفری که همزمان با ماه مبارک رمضان به اردبیل داشتیم با مکان ها و گنجینه های تاریخی این استان و اماکن تاریخی، تاریخ آشنا شدیم. فرهنگ مشترک و مولفه های متمدن هر دو. «ما کشور را پیدا کردیم.

وی با اشاره به مقبره شیخ صفی الدین و شخصیت برجسته شاه اسماعیل ختایی در منطقه آذربایجان گفت: در کنار این وجوه مشترک، زبان آذری پیوندهای ارتباطی بین مردم منطقه را تقویت کرده است. و جشن هایی مانند نوروز و غیره ما معنویت را جشن می گیریم.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران حضور تئاترها و گروه های موسیقی آذربایجان در جشنواره جهانی فجر را یادآور شد و خاطرنشان کرد: از گروه های هنری و فرهنگی ایران نیز برای گسترش روابط فرهنگی-تاریخی در جشنواره های بین المللی آذربایجان دعوت می شود. بودن.

علیزاده ادامه داد: آمادگی خود را برای برگزاری جشنواره ها و رویدادهای هنری و فرهنگی مشترک اعلام می کنیم تا هنرمندان ایرانی و آذربایجانی بتوانند آثار زیبایی خلق کنند که ارتباط مشترک ایران و ایران و آذربایجان را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد.

وی گسترش روابط تجاری و اقتصادی را از دیگر بخش‌های مهم و ارزشمند تعامل ایران و آذربایجان اعلام کرد و افزود: در این سفر تلاش می‌کنیم مشکلات تجار و بازرگانان در ارتقای مبادلات گمرکی و رفع موانع را مورد توجه قرار دهیم. حدی.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران از آمادگی دو کشور برای بازگشایی مرز زمینی گمرک و تردد مسافر بیله سوار خبر داد و اظهار داشت: در این راستا تصمیمات و برنامه های فعالیت و کاری تصمیم گیری خواهد شد.

علیزاده دیدار با امام جمعه اردبیل را از دیگر برنامه های سفر خود به استان اردبیل اعلام کرد و گفت: شخصیت دینی و معنوی آیت الله عاملی که نزدیک ترین رابطه 6 سال گذشته با ایشان را داریم، همجواری آن دو است. کشورها و آشنایی آنها با فرهنگ معنوی و محبت به اهل بیت کمک زیادی کرده است.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران در سفر به استان اردبیل از مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی و گنجینه تاریخی این اثر جهانی بازدید کرد و دیدارهای مشترکی با امام جمعه و استاندار اردبیل داشت. مخصوص منطقه مرزی اردبیل است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.