آیا آینده پاکستان پایدار است؟

[ad_1]

یک مقام سابق دیپلماتیک کشورمان در پاکستان با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت جدید، اختلافات و رقابت بین احزاب در پاکستان افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر وضعیت باثباتی وجود ندارد و با توجه به دیدگاه حزب تعیین شده است. و اختلافات بین طرفین افزایش یافته است.»

محسن روحی صفت در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی تحولات پاکستان و چالش های پیش روی این کشور با روی کار آمدن شهباز شریف به عنوان نخست وزیر جدید، گفت: عمران خان از احزاب مختلف البته عمران خان می تواند نخست وزیر شود. با درصد کمی از رای اعتمادش در مجلس.

وی افزود: واضح است که اکنون احزاب در پاکستان به تعادل رسیده اند، هیچ یک از آنها رای قاطعی در پارلمان نداشتند و علیه عمران خان متحد شده اند، اما اکنون شرایط به شرایطی رسیده است که کشور را اداره کنند. طبیعی است که بین طرف های مقابل اختلاف نظر وجود داشته باشد.

دیپلمات سابق کشورمان با بیان اینکه با تولد دولت جدید، اختلافات بین رقبا در پاکستان آغاز شده است، گفت: به نظر می رسد عمر این دولت حدود 18 ماه باشد و البته انتخابات نیز برگزار خواهد شد. هر 3 یا 6 ماه قبل از آن دولت موقت پاکستان که روی کار بیاید انتخابات برگزار می کند، در هر صورت شهباز شریف اگر فکر کند به نفعش است حتی می تواند پارلمان را منحل کند و انتخابات را زودتر برگزار کند.

روحی صفت ادامه داد: بنابراین وضعیت حزبی پایداری در پاکستان وجود ندارد و در حال حاضر همه چیز موقتی است تا انتخابات برگزار شود تا مشخص شود کدام حزب اکثریت آرا را به دست خواهد آورد و آیا آرا برابر یا نزدیک به یکدیگر است. آینده چندان پایدار نیست.

وی در خصوص انتخاب افرادی مانند حنا ربانی به عنوان وزیر امور خارجه از حزب مردم گفت: خانم ربانی در کابینه دولت پرویز مشرف نیز حضور داشتند و فردی با تجربه هستند اما حزب مردم یکی از احزاب بزرگ در این کشور است. پاکستان در سال‌های اخیر، تعداد آرای نامتناسبی در پارلمان دارد و قدرت زیادی ندارد و بعید است که به یک دولت ائتلافی بپیوندد یا از شهباز شریف حمایت کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.