اختتامیه نمایشگاه کتاب رضوی برگزار شد

[ad_1]

ایسنا/ گیلان مراسم اختتامیه یازدهمین نمایشگاه کتاب رضوی با تجلیل از 57 برگزیده استان گیلان برگزار شد.

پریسا کرمی در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که در لابی مرکزی رشت برگزار شد، جشنواره کتابخوانی رضوی را از افتخارات نهاد کتابخانه های عمومی کشور دانست و گفت: این جشنواره برای آشنایی با یکدیگر است. جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان و اندیشه اهل بیت عظمت و طهارت (ع) است.

وی با اشاره به عشق و ارادت مردم گیلان به اهل بیت به ویژه امام رضا (ع) افزود: ۲۷ هزار شرکت کننده داریم.

مدیر کل کتابخانه عمومی گیلان با بیان اینکه 300 نفر در بخش خانواده و مابقی در سایر بخش ها شرکت کردند، گفت: در مجموع 407 نفر برگزیده استان گیلان داریم که مورد تجلیل قرار گرفته اند.

رضا ثقاتی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز جشنواره کتابخوانی رضوی را یکی از رویدادهای مهم در حوزه فرهنگی و هنری استان برشمرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم به زودی شاهد اجرایی شدن کتابخانه غول پیکر گیلان و رشت باشیم. .

وی کتابخانه مرکزی رشت را نگین فرهنگ گیلان می داند و می گوید: اهداف فرهنگی زمانی به اوج خود می رسد که این عرصه خطیر و راهبردی را به دین ملحق کنیم و مردم ایران و گیلان شیفته مکتب اهل بیت شوند و پیوند بین کتاب و ریدینگ و مکتب و رفتار رضوی هدف ارزشمندی است.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان از فرهنگ و هنر به عنوان در دسترس ترین، نافذ ترین، ماندگارترین و ماندگارترین ابزار تعالی انسان یاد کرد و گفت: ما می توانیم ارزش های مقدس و مفاهیم انسانی را از طریق فرهنگ منتقل کنیم.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان نیز با بیان اینکه کتاب عامل رشد فردی و اجتماعی است، اظهار داشت: ارزش کتاب و کتابخوانی در آیه شریفه بیان شده است. در حقیقت، خداوند متعال برای قلم ارزش قائل است و به کلام سوگند یاد می کند.

وی یکی از آموزه های دینی را آغاز انجام با «بسم الله الرحمن الرحیم» می داند و می افزاید:.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه انسان در تعلیم و تربیت خداوند احساس پوچی نمی کند، خاطرنشان کرد: خداوند رحمت و رحمت دارد و از این رو رحمت خداوند به طور کلی رحمت است، اما برای جلب رحمت الهی باید از قدرت برخوردار باشیم. خلیفه الهی

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه انسان باید لایق رحمت الهی باشد، خاطرنشان کرد: قلم و کلام یکی از تعابیری است که انسان از رحمت الهی به دست می آورد، خداوند رحمت خدا می شود.

وی قدرت بیان و قدرت بیان شفاهی و مکتوب را از دستاوردهای الهی بشری می داند و می گوید: همانطور که کتاب و نوشتار مقدس است، کتاب خواندن نیز مقدس است و ما نیز باید از فرصت کتاب خوانی استفاده کنیم.

این کارشناس مذهبی ماه رمضان را فرصتی ویژه برای رحمت الهی می داند و اعلام می کند: در ماه رمضان تلاوت یک آیه قرآن معادل ختم قرآن است که از ماه های دیگر این ارزش را نشان می دهد. و وضعیت کتاب

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.