اختصاص 250 میلیارد دلار برای ارائه خدمات به سکونتگاه های غیررسمی و مناطق فقیرنشین

[ad_1]

ایسنا/ لرستان مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: 250 میلیارد برای خدمات رسانی به سکونتگاه های غیررسمی و بافت های قدیمی اختصاص یافته است.

محمد آیینی در جلسه اختتامیه بازدید از صحنه تاریخی و مخروبه بروجرد که امروز 24 فروردین ماه در سالن مدیریت برگزار شد، اظهار داشت: جلسات ستاد بازسازی در بروجرد ماهی یک بار برگزار شود.

وی افزود: در این راستا نیازها نیاز به شناسایی است و در پیشنهاد بازآفرینی ستاد باید تقسیم کار و تصویب جلسات پیگیری شود و علت تغییر، تشکیل به موقع ستاد است. “

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید فاصله بین اقشار کم درآمد و مناطق مرفه کاهش یابد، افزود:

آئینی خاطرنشان می کند: امسال 250 میلیارد تومان برای خدمات رسانی به سکونتگاه های غیررسمی و بافت های قدیمی اختصاص یافته است که رقم بسیار ناچیز و ناچیز است.

وی افزود: هیئت برنامه ریزی استان باید 30 درصد اعتبار محلات قدیمی را بدهد اما تاکنون حق این محلات داده نشده است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: وضعیت سکونتگاه های غیررسمی ضعیف تر از روستاها است و نیازمند توجه بیشتر است و کلانتری، مدرسه و درمانگاه در این مناطق احداث شده است.

آئینی ادامه داد: بروجرد 49 درصد ساختمان های ناپایدار و ناپایدار دارد که اسکلت ندارند. در این راستا 14500 نفر از شهروندان این شهر در خانه های ناپایداری زندگی می کنند که در هنگام زلزله خطرناک است، بنابراین لازم است مردم را تشویق و انبوه سازی را با همکاری شهرها و مناطق نزدیک انجام دهیم.نوسازی فرسوده.

او گفت که شهر نباید مجوزهای ساختمانی را برای کسانی که در مجاورت هدف بازسازی انبوه ساز می سازند تعلیق کند، بلکه باید ظرف یک ماه این کار را انجام دهد. تخفیف داده می شود، دولت جبران می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تمامی سازندگان بافت های فرسوده و قدیمی موظفند در بازآفرینی بافت های فرسوده با مسئولان شهری، متولیان امر و مردم همکاری کنند.

عینی ادامه داد: در گام نخست در محله های فرسوده برای اسکان موقت ساکنان می توانند از وام 45 میلیون تومانی قرض الحسنه با سود 4 درصد استفاده کنند.

وی افزود: در حال حاضر در حد سهمیه اولیه اعلام شده طی دو ماه گذشته 15 هزار واحد آپارتمان در سراسر کشور برای نوسازی و مرمت به بانک مسکن معرفی شده و سهم بازار بروجرد تنها 30 واحد بسیار کم است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خاطرنشان کرد: 350 میلیون تومان در بروجرد قابل پرداخت است که تنها 150 میلیون تومان آن صفر درصد است و با توجه به همکاری شهرداری و سرعت در صدور مجوز مجوز کار خوبی است. فرصتی برای بهره مندی از اقدامات مناسب برای بازسازی بافت های قدیمی بروجرد. اتفاق خواهد افتاد.

آئینی افزود: دولت 45 میلیون تومان وام ودیعه موقت مسکن به متقاضیان بازسازی ساختمان می پردازد و تمام امتیازاتی که دولت به نهضت ملی مسکن می دهد برای بافت های مسکونی مخروبه نیز اعمال می شود.

در این راستا هزار و 200 واحد سهمیه‌ای برای بروجرد پیش‌بینی شده است که تعداد آن‌ها فرقی نمی‌کند و سند تبدیل محله‌های کاملاً بازسازی‌شده برای ارائه خدمات بیشتر است، اما این مانع از واحد سازنده نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: کل کشور بیش از 180 منطقه شهری با پیشینه تاریخی دارد که در امر بازسازی با مشکل مواجه هستند و استان ها می توانند برای بازسازی تصمیم گیری کنند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: باید راهکارهای اقتصادی در بافت تاریخی ارائه شود در غیر این صورت این بافت های تاریخی از بین می رود.

آئینی با اشاره به طرح توسعه اجتماع محور محلات افزود: در این طرح با مشارکت دستگاه های حمایتی، مشکل محلات شناسایی و خدمات بهداشتی، معیشتی و شغلی در بافت های مخروبه تامین می شود. که لرستان باید از این فرصت استفاده کند.»

وی بیان کرد: 62 محله مخروبه در لرستان وجود دارد که امسال 40 هزار تن قیر به کل کشور اختصاص یافته و خدمات بیشتری به محروم ترین منطقه بروجرد ارائه می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح حریم امامزاده جعفر (ع) تصریح کرد: در این طرح لازم است شرکای کاری برای این طرح در نظر گرفته شود و انجام شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.