از استراحت در جودو تا کار در کارخانه قند با یک دختر قطار طلایی!

[ad_1]

محرومیت جودو باعث شد تا او وارد مسابقات کشتی شود و به زودی مدال طلای تورنمنت بین المللی قرقیزستان را به دست آورد.

او 20 سال دارد و برای تامین بخشی از هزینه های ورزشی خود در شرکت نیشکر فریمان مشغول به کار است. او از 10 سالگی وارد جودو شد و به تیم ملی راه یافت، اما فدراسیون با تعلیق، کشتی را انتخاب کرد. او به تمرین فنون جودو روی کشتی پرداخت و با قهرمانی در مسابقات کشوری به تیم ملی آلیش راه یافت.

محدثه حسینی در اولین سال حضور خود در کشتی فرنگی به مسابقات بین المللی قرقیزستان اعزام شد و در وزن 65 کیلوگرم مدال طلا گرفت، اما به جودو بازگشته و امیدوار است فدراسیون به خاطر فرصتی برای حضور در مسابقات بین المللی و اقتصادی، محرومیت او را لغو کند.

حسینی گفت وگویی با خبرنگار ایسنا داشته که مشروح آن را در ادامه می خوانید.

جودو تعلیق است، من کشتی می‌گیرم

از 10 سالگی جودو را شروع کردم. در آن زمان کشتی بانوان در ایران فعال نبود و جودو نزدیک ترین موضوع به کشتی بود، بنابراین این رشته را انتخاب کردم. 12 سال است که در تیم ملی حضور دارم. وقتی فدراسیون تعلیق کرد، تمریناتم متوقف نشد چون می دانستم محرومیت برداشته می شود، اما باید به رشته دیگری می رفتم. چون دایی و برادرم کشتی گیر هستند جذب این کار شدم. البته کار آزاد انجام می دهند اما در خانم ها فقط آلیش را داریم.

در دوره های آموزشی کشتی استانم شرکت کردم و بعد از چند ماه قهرمان مسابقات کشوری شدم. مسئولان استانی مسابقات کشوری را پیش آنالیز کردند و امیدوار بودند که من قهرمان شوم. چند تاکتیک جودو هم دارم که به کار بردم و قهرمان شدم. سپس وارد تیم ملی شدم.

استرسم را کنترل کردم و طلا گرفتم

قبل از اعزام به قرقیزستان شرایط خوبی در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی داشتم و مربیان خوبی را انتخاب کردند. خانم براتی، میرزایی و درخشانی هر چه در توان داشتند به ما دادند و ما کم نداشتیم. ما همچنین حریفان خود در قزاقستان و قرقیزستان را به طور کامل آنالیز کرده ایم تا از دردسر دور بمانیم. البته در مسابقات استرس داشتم اما با تمریناتی که داشتم باید خودم را کنترل می کردم و بر استرسم غلبه می کردم.

لحظه ای که مدال طلا را کسب کردم، احساس خوشحالی زیادی کردم زیرا هر ورزشکاری دوست دارد روی سکو قدم بگذارد و برای کشورش افتخارآفرینی کند. همچنین با توکل به خدا، تلاش پدر و مادرم و تمریناتی که با برادرم انجام دادم، اعتماد به نفس خوبی برای قهرمانی به دست آوردم.

دوری از جودو برایم سخت است

فدراسیون جودو پس از بازگشت از مسابقات قرقیزستان اعلام کرد که جودو می تواند در مسابقات کشورهای مسلمان شرکت کند. به همین دلیل از نفرات اول سال های گذشته برای شرکت در انتخابی جودوکاران دعوت کردند. من هم به تیم ملی پیوستم و به عضویت تیم ملی درآمدم. من هنوز در ارتش هستم.

من یک جودوکار کشتی هستم اما حالا که زمینم برای بازی باز است دوباره برگشتم تا زحمات لیگ و مربی ام را جبران کنم. البته با خانم براتی سرمربی تیم ملی آلیش صحبت کردم و تصمیم گرفتم فعلا در جودو بمانم و در صورت تعلیق بیشتر فدراسیون جودو تا زمان برگزاری مسابقات ملی آلیش به کشتی بازگردم. . من از کودکی جودو خوانده ام، این رشته را دوست دارم و برایم سخت است که به رشته دیگری روی بیاورم. البته به کشتی هم علاقه دارم و رشته فوق العاده ای است.

به دلیل شرایط اقتصادی مجبورم کار کنم

علاوه بر ورزش در دانشگاه آزاد فریمان در رشته علوم تربیتی تحصیل می کنم و در شرکت قند فریمان نیز فعالیت می کنم. هدف یک ورزشکار ورزش و قهرمانی است، اما در چنین شرایط اقتصادی داخلی به دلیل هزینه بالای بلیط و تونیک باید سر کار بروم، اما خوشبختانه شرکت قند از من برای مسافرت، پلاگین و بازی حمایت می کند. اردو، هزینه و نه. مانند سایر کارگران سخت کار کنید.

از همراهی تیم مدیریت شرکت نیشکر فریمان جناب آقایان ابراهیم دهقان پیر، فرهام دهقان و علی امینی تشکر می کنم. با شرایط اقتصادی فعلی اسپانسرهای کمی برای حمایت از ورزشکاران وجود دارد اما مدیران این کارخانه از من حمایت کرده اند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.