از ضرغامی با سالار عقیلی تا کنایه آن سوی آبی

[ad_1]

عزت الله ضرغامی در پایان تعطیلات با اشاره به موضوعات گردشگری نوروزی، برنامه های فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و قرار ملاقات با «سالار عقیلی» برای برگزاری کنسرت در این محوطه تاریخی را برشمرد. کرمان گفته است: مردمی که در خارج از کشور از این موضوع ناراحت هستند کسانی هستند که به دلیل مسائل سیاسی از نام بردن خلیج فارس می ترسند.

به گزارش ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این سخنان را در جلسه ستاد هماهنگی خدمات گردشگری کشور بیان کرد. با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، بلند کنید. او پس از اجرای سالار عقیلی در میراث جهانی ارگ بم در توییتر خود نوشت: «همه از کنسرت های سالار عقیلی در میراث فرهنگی کرمان استقبال می کنند. از لطف ایشان تشکر می کنم و هدیه من به ایشان «نخ لطیف هنر در دستان استاد ابهری» است. بیایید موارد زیر را برای هر دوی ما ذخیره کنیم! “

ضرغامی همچنین در جلسه ستاد هماهنگی خدمات گردشگری به این موضوع اشاره کرد و گفت: علاوه بر توسعه زیرساخت های گردشگری برنامه های فرهنگی خوبی از جمله: کنسرت های بین المللی خواهیم داشت که از سالار عقیلی تشکر می کنم و بعد از جلسه حضور داشتیم. و موافقت شد.«برای کنسرت های خوب در اماکن تاریخی و فرهنگی، کنسرت هایی ترتیب داد.اولین کنسرت او در کرمان. 25000 نفر برای خوش گذرانی آمده بودند و عکس های او در سراسر جهان دست به دست شد و البته مردم خارج از کشور نیز از این موضوع بسیار ناراحت بودند. کسانی که به خاطر مشکلات سیاسی از نام خلیج فارس می ترسند.

وی با اشاره به افزایش بازدید نوروزی از اماکن فرهنگی گفت: امکانات میراث فرهنگی ما هم در تهران و هم در استان ها چهار برابر بیشتر از قبل جمعیت دارد که این رقم قابل توجهی است. همکارانم در موزه آماده ارائه خدمات عمومی و راهنمایی به مشتریان بودند و علیرغم استقبال مردم در روزهای اول باعث ایجاد صف های طولانی برای بلیط و ورود به مکان های تاریخی شدند، خانواده ها را به داخل مرکز راهنمایی می کردند و در صورت حذف آنها. نیاز به خرید بلیط برای جلوگیری از اتلاف وقت بازدیدکنندگان.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی نیز گردشگری را سالم ترین و ارزان ترین نیاز تفریحی مردم دانست و تاکید کرد: نظام باید حداقل ها را برای مردم فراهم کند. یک جنبه مربوط به سفرهای خارجی خدا را شکر مشکل ویزا در این دولت حل شده است. همچنین برنامه های لازم برای جام جهانی قطر با فرصت برای گردشگران خارجی را داریم.

جلوگیری از بحران در مشهد

وی ادامه داد: در گردشگری داخلی اولین مشکل اسکان است. خوشبختانه در دومین روز از تعطیلات نوروزی همه اقامتگاه های رسمی ما پر بود و تهران یکی از شهرهایی بود که تبلیغ می کردیم. تهران همیشه در تعطیلات نوروزی 20 درصد از مسافران استقبال خوبی داشته است، اما امسال متوجه شدیم که در تعطیلات با استقبال خوبی مواجه شد و هتل های بزرگ تهران 100 درصد و بقیه هتل ها پر بودند. پر از 60 درصد به 70 درصد .

ضرغامی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به توسعه کانون های جمعیتی افزود: هر چند نهادها به ویژه آموزش و پرورش همکاری خوبی داشته اند و بحران مهار داشته اند. همچنین از چندین استاندار به ویژه استاندار خراسان رضوی که از بحران مسکن ناشی از حجم بالای حضور گردشگران و زائران نوروزی جلوگیری کردند تشکر می کنم.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی افزود: زیرساخت های حمل و نقل نیز بسیار مهم است و باید تقویت شود. تا زمانی که اینها تجمیع نشود نمی توان انتظار رشد و رونق گردشگری را داشت.

حرکت اولین کشتی کروز از عید سعید فطر در آب های ایران

وی گفت: لازم است از فرمانداران استان های ساحلی تشکر کنم. گردشگری دریایی در کشور ما تقریباً صفر است. چند روز پیش جلسه خوبی با رئیس سازمان بنادر و دریانوردی داشتیم. تلاش می کنیم بخش خصوصی را تقویت کنیم. استانداران هم همکاری خوبی داشتند.

ضرغامی ادامه داد: آمار بالای گردشگران نوروزی در استان های جنوبی کشورمان نشان از علاقه مردم به گردشگری دریایی اعم از گردشگری ساحلی، گردشگری داخلی و گردشگری خارجی و فراملی است.کشورهایی که ممکن است شامل همه کشورهای حاشیه خلیج فارس شود. مشکل سوخت اولین مشکل گردشگری کروز است که اگر در سال اول یارانه داده شود همه به سود خواهند رسید.

به گزارش روابط عمومی این وزارتخانه، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین از راه اندازی اولین کشتی تفریحی از عید سعید فطر در آب های ایران خبر داد و گفت: کشتی تفریحی بسیار زیبا به علاقمندان عرضه می شود. از این امکانات در کشور خودشان استفاده کنند».

وزارت کشور مسئول مدیریت پسماند است

ضرغامی می آید گزارش وی در جلسه هیئت دولت درباره پسماند و مدیریت پسماند وی همچنین خاطرنشان کرد و افزود: دکتر رئیسی – رئیس – مشکل را به درستی بیان کردند. مسئولیت این امر بر عهده وزارت کشور است و باز هم از استانداران محترم تقاضا دارم ما را در این امر همراهی کنند. زیرا اساس گردشگری زیبایی است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.