استانداردهای دوگانه غرب در مورد مشکلات جهان و ملت های آزاد شده

[ad_1]

یک کارشناس مسائل منطقه تاکید کرد: غرب برای مشکلات پیش آمده در حوزه خود تعاریف و استانداردهای دوگانه ای را با آنچه کشورهای آزاد شده دنبال می کنند در نظر می گیرد.

حسین کنعانی مقدم در گفت وگو با ایسنا، درباره رویکرد دوگانه غرب به توسعه جهانی و منطقه ای، اظهار کرد: غرب به رهبری آمریکا استانداردهای دوگانه ای را در دنیا تعریف کرده است.جهان و ابزارهایی به نام دموکراسی ایجاد می کند و در هر جایی که استفاده می کند. این ابزارها به عنوان ابزار سلطه به نفع اوست و در صورت ایجاد اختلاف برای او، رویکرد دیگری در پیش می گیرد.

وی افزود: به عنوان مثال برای تروریسم، برای منافع آمریکا، اقدامات صهیونیست ها، آل سعود یا متحدان آنها تروریسم تلقی نمی شود، بلکه زمانی که جنبش های آزادی خواهانه و ملت های آزاد ادعای حقوق می کنند. آنها از مفهوم تروریسم دفاع می کنند.

این کارشناس مسائل منطقه همچنین تصریح کرد: معیارهای دوگانه در پیدایش و تعریف مفاهیمی مانند آزادی و حقوق بشر و عملکرد آمریکا در جهان مربوط به اقداماتی است که انجام می دهند و در عراق، سوریه، یمن و … اجرا می شود. “بیایید. این روش ها متکبرانه است.

کنعانی مقدم خاطرنشان می کند: متأسفانه سازمان های بین المللی نیز به دلیل وجود حق وتو مشمول مقررات قدرت های بزرگ هستند و در عمل قانون جنگل بر نهادهای بین المللی حاکم است و چه کسانی مزیت اقتصادی و همچنین قدرت بیشتری دارند. حاکمیت.» او این کار را کرد. این برای مردم مظلوم جهان قابل قبول نیست.

وی افزود: متأسفانه برخی کشورها به دلیل نگرانی از تامین مالی آمریکا و اسرائیل مجبور به اظهار نظر نیستند و همواره نگران این هستند که با بحران مالی مواجه شوند.

کارشناس مسائل منطقه ای خاطرنشان می کند: در مورد اوکراین، این رویدادها خود را کاملاً نشان دادند. قدرت های جهانی جمع شدند، روسیه را تحریم کردند، بیانیه ها و قطعنامه هایی علیه روسیه صادر کردند، اما روسیه وتو کرد و هیچ اتفاقی نیفتاد.

وی همچنین درباره اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با سه بحران جدی مواجه است؛ اول، بی تابعیتی و نابرابری در دولت بنت وجود داشت و ناسازگاری آنها به رقابت سیاسی و درگیری سیاسی منجر شد. آنها همچنین شاهد مهاجرت معکوس هستند در حالی که مبارزات اعتراضی رژیم صهیونیستی را بر آن داشته تا اقدامات جنایتکارانه دیگری را برای غلبه بر این بحران ها انجام دهد. در آستانه ماه مبارک رمضان و روز قدس، ظلم خود به مردم فلسطین را تشدید کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.