اشتباهات گذشته نه تنها حل نشده بلکه در حال تکرار هستند!

[ad_1]

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اگرچه هدف در سال جدید بازگرداندن اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه است، اما اشتباهات گذشته نه تنها برطرف نمی شود بلکه تکرار می شود.

فردین آقابزرگی هدف اتاق های فکر در حوزه اقتصاد، بازار سرمایه و امور مرتبط با سرمایه را ورود سرمایه از خارج به داخل کشور عنوان کرد. در یک سال و نیم اخیر سه بار شاهد چنین تصمیماتی بوده ایم.

وی ادامه داد: علاوه بر بخشنامه اخیر، تعیین عوارض صادراتی محصولات نیمه خام پتروشیمی مانند اوره و آمونیاک و قیمت گاز مشخص شده در بودجه صنایع نشان می دهد که یکسان سازی لازم برای درک منافع کلان کشور برای حمایت در حالی که شعار امسال تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال است، چنین مقرراتی تنها تولید را تضعیف می کند.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: این در حالی است که ممکن است در حوزه کارگزاری مالیات و عوارض زیادی اعمال شود اما بانک اطلاعاتی واحد و اراده کافی وجود ندارد. این مشکلات باعث بی اعتمادی به بازار سرمایه می شود. در حالی که باور عمومی بر این است که تا سال 1401، اعتماد از دست رفته سهامداران به بازارهای سرمایه احیا شده بود، چنین تصمیماتی نه تنها نتوانست اشتباهات گذشته را برطرف کند، بلکه اشتباهات گذشته تکرار شد.

به گزارش ایسنا، روز گذشته وزارت صمت بخشنامه مالیات صادرات محصولات معدنی را صادر کرد که باعث شد شاخص کل موجودی کالا از مرز 33 هزار واحد عبور کند. سقوط.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.