امسال راهپیمایی روز قدس باید پر رنگتر باشد

[ad_1]

امسال راهپیمایی روز قدس باید پر رنگتر باشد

ایسنا/ کرمان امام جمعه کرمان گفت: امسال باید راهپیمایی روز قدس را قویتر و پر رنگتر از همیشه کنیم چرا که به فضل الهی اسرائیل به زودی از بین خواهد رفت.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در نماز جمعه کرمان که در مصلای امام علی (ع) برگزار شد، اظهار داشت: موضوع بسیار مهمی در تربیت مردم که همه ما با آن مواجه هستیم، ارتباط و برخورد با دنیاست. ; دنیایی که جاذبه ها و لذت های آن را احساس و لمس می کنیم.
وی با اشاره به آیات قرآن افزود: در قرآن به این نکته تاکید شده است که استفاده از نعمت های دنیا و قسمت خودمان برای رسیدن به دنیا دیرتر است، بنابراین پرداختن به دنیا برای مردم بسیار مهم است. شادی و رنج.”
علیدادی سلیمانی گفت: اولین موضوعی که در دنیای انسانی ما مشخص می شود «دنیا غایت است یا وسیله؟» است. و سوال دوم این است که ظرفیت ها و استعدادهای ما برای استفاده از این دنیا چیست؟
وی با بیان اینکه در آیات و افسانه ها دوگانگی وجود دارد که انسان باید با آن مواجه شود، ادامه می دهد: در برخی گزاره های دینی بر دنیا تأکید شده و در برخی دیگر بر آن تأکید شده است. مثلاً در برخی از روایات و آیات آمده است که دنیا مایه فخر یا سرگرمی و بازی است و اگر به آن افراط کنیم شلخته است.
امام جمعه کرمان می افزاید: اقوال دیگری هم داریم که می گویند دنیا محل نصیحت و سجده و مناجات و توجه اولیای خدا و حتی محل دعای ملائکه است خدایا.
وی گفت: با این گزاره های متناقض باید به این سوال پاسخ داد که آیا جهان هدف است یا وسیله. اگر انسان دنیا را هدف قرار دهد، قضایای اولی بر او جاری می شود و دنیا به او علاقه ای ندارد. اما برای کسانی که دنیا وسیله است، قضایای اولی و خیر دنیا جاری است.
امام جمعه کرمان که به افسانه ها و روایات می پردازد می گوید: «همه چیز در دنیا خیلی بزرگتر از حقیقت است و وقتی به آن دست می زنیم متوجه این می شویم، اما اینجا برعکس است، یعنی دیدن خیلی بهتر است. و بلندتر از آنچه می شنویم.”
وی در دومین خطبه نماز جمعه به یاد شهدای حوادث اخیر افغانستان گفت: ملت ها باید از جهات مختلف قربانی اختلافات قومی و مذهبی شوند، طولانی است؟
علیدادی سلیمانی گفت: امسال باید قوی‌تر و پررنگ‌تر از هر سال به راهپیمایی روز قدس بپیوندیم زیرا به فضل الهی اسرائیل به زودی محو خواهد شد.
وی با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام(ره) گفت: سپاه نشان داده است که از عزت اسلام دفاع می کند و در کنار نیروهای مسلح در جبهه جناح قدرتمند است. به یاد سربازان مکرم پیامبر اسلام در اوایل اسلام باشید».
امام جمعه کرمان می گوید: توطئه و دسیسه و جنگ های داخلی هرگز به مسلمانان اجازه استراحت نمی دهد. چه کسی این صلح را نابود کرد را باید در تاریخ یافت.
وی افزود: اولین نکته در سیاست علوی این است که مسلمانان باید دست برتر را بر دشمن داشته باشند و تحرکات دشمن را پیش بینی کنند.
علیدادی سلیمانی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) گفت: راهبرد مسلمانان باید پیشگیرانه باشد یعنی استکبار جهانی در منطقه رعایت شود و اجازه ندهم در زمین احساس امنیت کنند.
وی در تشریح اصل دیگری در حکومت علوی تصریح کرد: حاکم حکومت علوی باید خود را در قبال خدا مسئول بداند نه اطرافیانش و اهانت نکند که غیر از خدای خود چه کسی را مقصر بداند.
علیدادی سلیمانی ادامه داد: منطق دیگری در اسلام علوی می گوید که همه تلاش ها باید برای عدالت و دغدغه توده های مردم به ویژه نیازمندان و اقشار فرودست جامعه باشد و اگر فقط به بخشی از جامعه خدمت شود. تقسیم خواهد شد.”
انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.