امضای تفاهم نامه مشترک قوه قضائیه و نظام سلامت کرمان

[ad_1]

امضای تفاهم نامه مشترک قوه قضائیه و نظام سلامت کرمان

ایسنا/ کرمان هدف تفاهم نامه مشترک بهبود خدمات سلامت از طریق پیشگیری و رسیدگی به تخلفات حرفه ای و رعایت حقوق بیماران و جامعه پزشکی با یکدیگر از طریق همکاری های انتظامی، قضایی، فرهنگی و نظارتی است.همکاری، تبادل و فعالیت های مشترک در زمینه هایی که بین رئیس کل دادگستری استان و رئیس کل نظام سلامت استان به امضا رسید.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در نشست هم اندیشی رئیس کل دادگستری استان کرمان با هیأت رئیسه نظام سلامت کرمان و امضای این تفاهم نامه افزود: کرمان به طور مستمر در حال به روز رسانی برای کار بر روی آن بوده است. بازگشت میوه به عرصه سلامت عمومی
وی خاطرنشان کرد: برای تدوین تفاهم نامه مشترک دادستان کل استان کرمان و سازمان نظام سلامت استان کارهای تخصصی بسیار خوبی انجام شده است و باید به بعد عملیاتی نزدیک منطقه توجه شود. “
وی ادامه داد: تمامی محورهای این تفاهم نامه بر اساس نیاز جامعه پزشکی و نظام سلامت و همچنین توجه به سلامت جامعه تدوین شده است.
نماینده عالی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان تشکیل شوراهای حل اختلاف پزشکی در شهرستان ها، با اشاره به اینکه شورای حل اختلاف پزشکی تنها در مرکز استان کرمان فعالیت می کند، خاطرنشان کرد: پس از ساختار جدید شورای حل اختلاف پزشکی در این حوزه اقدام می شود. شوراهای حل اختلاف بر اساس قانون شوراهای حل اختلاف که اکنون شورای اسلامی است تأسیس شد.
موحد گفت: وزارت دادگستری همواره از اجرای برنامه‌ها حمایت و پشتیبانی کرده است تا دستگاه‌های مسئول بر اساس معاضدت قضایی بتوانند به تخلفات قانونی رسیدگی و پیگیری کنند و این قانون زمینه را فراهم می‌کند تا کارها در مسیر درست قرار گیرد. قانونی حرکت کند
وی بر صیانت از اصالت حرفه پزشکی و همچنین صیانت از جامعه حرفه ای در برابر مداخلات غیرحرفه ای در امور پزشکی تاکید کرد و ادامه داد: می توان از توان ارتباطی برای حفظ مرز بین شیوه های نوین و سنتی پزشکی و مداخلات غیرحرفه ای در حوزه پزشکی استفاده کرد. رسیدگی به امور پزشکی بوده و مقام قضایی در این زمینه به اقدامات انجام شده کمک خواهد کرد.
رئیس کل دادگستری کرمان همچنین بر اجرای برنامه‌های آگاه‌سازی و پیشگیری و همچنین برنامه‌های لازم برای مقابله با صیانت از سلامت عمومی نظام سلامت تاکید کرد و گفت: بخش اصلی برنامه برای پیشگیری از مداخلات غیرکارشناسی در معضلات سلامت باید بر اساس اطلاع. قسمت و اطلاع رسانی خواهد شد و در صورت نیاز اقدامات کیفری و قضایی انجام خواهد شد.
موحد با اشاره به گسترش تبلیغات غیرمتخصص در فضای مجازی در خصوص درمان های سنتی و مداخلات پزشکی گفت: تبلیغات و مداخلات تفاوتی ندارد و تخصص غیرپزشکی در فضای مجازی و فیزیکی است و دستگاه های ذیربط می توانند با اقدامات لازم برخورد کنند. الزامات قانونی مرتکبان این جنایات.
وی در ادامه یادآور شد: نگاه و رویکرد دادگستری استان کرمان در برخورد با جرایم حوزه سلامت مبتنی بر استفاده از مجازات های جایگزین حبس است و باید این اقدامات مدنظر قرار گیرد تا جامعه منتفع نشود. از خدمات تخصصی از این دکتر
وی با تاکید بر اینکه بدون انتشار نظرات کارشناسی نظام پزشکی و پزشکی قانونی، رسیدگی به پرونده های مربوط به قصور پزشکی آغاز نمی شد، گفت:
پرداختی رئیس بنیاد نظام سلامت استان کرمان نیز با تقدیر از حمایت ها و کمک های دستگاه قضایی استان گفت: بر اساس تفاهم نامه مشترک این سازمان و دادگستری استان کرمان می توان از تیم های نظارتی تخصصی استفاده کرد. با فقدان حرفه ای بودن مقابله کنید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.