امیر عبداللهیان بر رفع کامل محاصره بشردوستانه و ارسال کمک های بشردوستانه به یمن تاکید کرد.

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با شیخ احمد ناصر الصباح وزیر امور خارجه کویت، حلول ماه مبارک رمضان را به دولت و ملت کویت در زمینه مسائل مورد علاقه طرفین از جمله روابط دوجانبه، توسعه منطقه ای و بین المللی تبریک گفت. . .

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران آماده گسترش روابط دوجانبه با کویت و انجام مذاکرات منطقه ای است، تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست توسعه همه جانبه روابط با کشورهای همسایه بر منطقه گرایی تاکید دارد و ما همکاری های منطقه ای را به خاطر امنیت، پیشرفت و توسعه منطقه می دانیم.

امیر عبداللهیان با اشاره به برقراری آتش‌بس موقت در یمن گفت: جمهوری اسلامی ایران از برقراری آتش‌بس در یمن استقبال کرد و در ادامه بر رفع کامل محاصره منابع انسانی و ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن تاکید کرد. .

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی دیگر از این گفتگوی تلفنی آخرین وضعیت مذاکرات وین برای لغو تحریم ها را تشریح کرد.

شیخ احمد ناصر الحمد الصباح، وزیر امور خارجه کویت نیز در پیامی فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به همتای ایرانی خود، دولت و ملت ایران تبریک گفت و بر عزم این کشور برای توسعه روابط با ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کویت ابراز امیدواری کرد که تداوم آتش بس زمینه را برای مذاکرات یمن و حل بحران یمن فراهم کند.

وزیر امور خارجه کویت در مواجهه با نیاز به تعیین مرزهای آبی و بهره برداری از معادن مشترک، از آمادگی کویت برای از سرگیری مذاکرات حقوقی بین دو کشور خبر داد.

شیخ احمد الصباح با دعوت از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به کویت و بررسی روند گسترش روابط دوجانبه و تحولات منطقه، بر حمایت کویت از مذاکرات و گفتگو در منطقه تاکید کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.