اواپراتور سردخانه و یخچال چیست با معرفی انواع آن

اواپراتور سردخانه و یخچال چیست با معرفی انواع آن
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

کمپرسور های اینورتر عمدتا با گاز ۴۱۰ که با محیط زیست سازگار است، کار میکند و در نتیجه راندمان دستگاه بالاتر است.

C onte​nt was generated with t he help of GSA C ontent  Gen erat​or​ D em ov​ersion!

کولر گازی اصل معمولا دارای گاز ۴۱۰ (مطابق با استانداردهای حفظ محیط زیست) و کولر گازی تقلبی دارای گاز r22 میباشد.

عدم تطابق ظرفیت نوشته شده روی نیم پلیت و ظرفیت کمپرسور (معمولا ظرفیت کمپرسور کمتر از ظرفیت نوشته شده روی بدنهی کولر گازی.

شرکت تولید صنعتی نوین مبدل تهران در سال ۱۳۷۰ در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع واقع در تهران با تولید محصولات حرارتی و برودتی کار خود را آغاز نمود و سپس تولید انواع مبدلهای حرارتی و اواپراتور کندانسور و کویلها را به تولیدات خود اضافه کرده است .با تلاش و پشتکار فراوان و بهره گیری از متخصصین فنی و کارآمد و با اتکا به پرسنل متخصص و تجارب پیشکسوتان این صنعت تولید انواع محصولات حرارتی و برودتی را آغاز و روانه بازار تاسیسات گردید .

برای انتخاب و اطلاع از قیمت اواپراتور و انواع آن و ظرفیت متناسب با کاربرد مورد نظرتان، با شرکت صنایع برودتی برادران حقیقی تماس بگیرید.

عملکرد این دستگاه به این صورت است که، حرارت را از آب می گیرد و طبق سیکل تبرید جذبی یا تراکم بخار سبب ایجاد سرمایش می شود.

در این اواپراتور ها بعد از شیر انبساط و قبل از ورو به اواپراتور ، مایع مبرد از بخار جدا شده و فقط مایع به اواپراتور منتقل می شود .

بخار حاصله به کندانسور که بالاتر از ژنراتور است می رود و در کندانسور دوباره تبدیل به مایع می شود.

غالبا این نوع اواپراتور از بهترین گزینه ها برای استفاده در چیلرهای تراکمی دارای ظرفیت کم می باشد. در زیر می توانید عکسی از اواپراتور را مشاهده کنید.

از این نوع در سردخانه های بدون فن، یخ ساز صنعتی، خنک کاری مایعات جهت ذخیره انرژی و … هنگام خرید این محصول حتما به این نکته توجه کنید که نصب اواپراتورهایی صفحه ای هپاکو بسیار ساده و آسان می باشد که این امر سبب شده تا عملیات راه اندازی محصول وقت زیادی از کاربر نگیرد و در مدت زمان کم انجام شود. Th᠎is ᠎data has been c re᠎at​ed ​with GSA Content Ge​nerato r ​DE MO!

این گاز مبرد در سیستم دومرحله ای که بخشی از آن در اواپراتور تقطیر شده وارد سپراتور یا خنک کن میانی شده و سپس گاز مبرد از بالای این مخازن وارد کمپرسور می شود ولی در سیستم تراکمی معمولی برای جلوگیری از ورود مایع به کمپرسور باید تمهیداتی انجام دهید که یکی از این راه کار ها استفاده از آکومولاتور است و در موارد سیستم های خیلی بزرگ نیاز به Re Evaporator می باشد .

نوع دیگری از اوا پراتور پوسته وجود دارد که جای مبرد و آب آن جابه جا است. تعمیرات اواپراتور کولر پراید باید توسط تکنسین مجاز انجام شود تا عملکرد درست مبرد تضمین گردد.

هزینههای تعویض اواپراتور خودرو بسته به نوع و مدل وسیله نقلیه و اینکه آیا داشبورد برای دسترسی به اواپراتور باید برداشته شود یا خیر متفاوت است.

این اختلاف نیز به دلیل نوع کارکرد و کاربردی است که برای هر کدام از این مدل ها در نظر گرفته شده است و اواپراتور برای آن تولید می گردد.

برای تعیین ظرفیت سیستم اسپلیت از روشهای مختلفی میتوان استفاده کرد مانند: انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ و یا محاسبهی ظرفیت کولر گازی متناسب با نوع آب و هوا.

در لولهی موئین تنها عامل تعیین کنندهی میزان دبی جریان، اختلاف فشر دو سر آن میباشد. 5. هنگامی که یونیت خارجی (کندانسینگ یونیت)، بالاتر از یونیت داخلی قرار میگیرد، روغن جریان یافته در مسیر لوله کشی، به راحتی به کمپرسور بر نمی گردد.

پس از نهایی شدن مراحل ساخت اواپراتور آبی، آزمایش ازت با فشار 250 PSI صورت گرفته، به عبارتی تست نهایی اواپراتور آبی انجام میشود.

سازگار با محیط زیست باشد. تفاوت کولر گازی و کولر آبی علاوه بر ساختار و نظام کاری آنها، نبود ترموستات در سیستم کنترلی کولر آبی است که بتواند زمان روشن بودن کولر را با توجه به دمای محیط مدیریت کند.

این دستگاه معمولا دارای ریموت است و با تنظیم آن می توان سردی یا گرمی کندانسور را کنترل کرد. معمولا اواپراتور های صفحه ای نسبت به اواپراتورهای پوسته و لوله دارای راندمان بالاتری می باشد اما افت فشار بیشتری را ایجاد می کنند.

برای کنترل برودت و تنظیم میزان سرمای مورد نیاز محیط استفاده میشود که معمولا بر روی اواپراتور نصب میشود و فرمان قطع و وصل کمپرسور از این طریق صادر میشود.

یکی دیگر از دلایل نشتی گرفتگی سیستم فریون، نصب نشدن کامل و درست کار نکردن فیلتر کابین خودرو یا قدیمی بودن آن است.

به عبارت دیگر اگر یکی از قطعات آسیب ببیند، باعث اختلال در عملکرد سایر اجزا میشود. جدای از گرما، یک اواپراتور آسیب دیده میتواند باعث پخش بوی کپک زدگی و روغن مانند نیز شود.

اواپراتور از لوله های مارپیچی ساخته شده است که سطوح انتقال حرارت می باشد که در داخل آن مایع مبرد یا گاز جریان دارد و همین امر موجب سرمازایی می شود.

در اواپراتورهای پوسته و لوله در داخل پوسته صفحاتی به نام بافل (Baffles) در فواصل معین قرار می دهند تا با ایجاد جریان آشفته در آب، نرخ انتقال حرارت افزایش یابد.

به طوری که در اسپلیت، کویل Evaporator در پنل داخلی قرار گرفته است تا سیال مبرد با جذب هوای گرم محیط بتواند فضای داخلی را خنک نماید.علاوه بر این در دستگاه چیلر، لوله های مسی که همان کویل اواپراتور می باشند، درون تبدیل کننده حرارتی پوسته و لوله نصب می شوند.

مبرد کم فشار که از طریق اواپراتور منتقل میشود، گرما را از کابین سرنشین خودرو جذب میکند و دمای اواپراتور را کاهش میدهد.

3. فیلترهای الکترواستاتیک: این فیلترها که با نام پلاسما نیز شناخته میشود، ذرات معلق در هوا توسط بخشی از آن یونیزه شده و سپس توسط صفحهای جذب میشود گه پس از مدتی صفحهی جمع کننده باید توسط کاربر شستشو شود.

1. نصب سینی جهت نگه داشتن یونیت داخلی روی دیوار:جهت نصب سینی احتیاج به یک تراز است تا سینی به صورت تراز روی دیوار نصب شود و از درل چکشی و متهی مخصوص برای سوراخکاری روی دیوار استفاده میشود، همچنین نصب نگهدارندهی ریموت کنترل روی دیوار در مکانی که به راحتی قابل دسترس باشد، لازم است.

در برخی موارد به جای انتخاب اختلاف دمای پایین از سیستم رطوبت زنی برای جبران کاهش رطوبت استفاده می شود این روش چندان توصیه نمی شود.

اواپراتور سطح انتقال حرارتی است که در آن مایع فراری با دریافت گرمای نهان تبخیر از فضا یا محصولات سرد شونده تبخیر می شود.

اواپراتور صفحه ای از دو صفحه فلزی تشکیل شده و دارای انواع متعددی می باشد. در این شرایط به دلیل افزایش طول مسیر اواپراتور صفحه ای در قسمت آب دارای افت فشاربالاتر می باشد.

نوع آب خنک از ظرفیت زیر ۵۰ تبرید توصیه نمی شود. شرایط آب و هوایی یکی دیگر از مواردی است که در انتخاب ظرفیت کولرگازی باید به آن توجه شود.

مقاله اواپراتور هوایی را مطالعه نمایید. یعنی اگر در هنگام دیفراست که المنت روشن می شود و دمای اواپراتور به مثبت ۷ درجه می رسد برق المنت را قطع و خاموش می کند.

امروزه شرکتهای بسیار زیادی در سراسر دنیا تولید کنندهی کولر گازی میباشد. به طور کلی هرچه قطر داخلی لوله کمتر و طول آن بلند تر باشد، افت فشار مایع مبرد بیشتر میباشد.

وظیفهی الکتروموتور، چرخش و کنترل سرعت پروانهی فن است که با حرکت دورانی پروانه در یونیت داخلی، هوای سرد شده، در محفظهی اواپراتور به درون اتاق هدایت میشود و در یونیت خارجی گرمای گرفته شده از گاز مبرد از طریق لولههای کندانسور به فضای بیرون پرتاب میشود.

تبخیر بوسیله اواپراتور دو مدل انجام می شود: یکی تبخیر اجباری که در آن از یک فن یا پمپ استفاده می شود تا مایعات را مجبور به تبخیر کند.

خرابی کولر ممکن است در نتیجه عملکرد معیوب اواپراتور آن باشد. علائم خرابی شامل هوای ضعیف، بوی عجیب و غریب و نوسان دما است.

با این حال، اگر دما ناهماهنگ باشد نشانه احتمالی یک اواپراتور آسیب دیده است. علاوه بر این جهت تبخیر مایع موجود در کویل اپراتور نیز باید اختلاف دما بالا باشد.

نوه تغذیه مبرد در اغلب اواپراتور های خنک کن هوا به صورت انبساط مستقیم یا تغذیه مبرد اضافی می باشد و در موارد اندکی از تغذیه مرطوب نیز استفاده می شود .

برای سهولت در این کار به ازای هر ۵ الی ۷ متر یونیت داخلی و خارجی، یک تله روغن متناسب شکل زیر درست کده یا از قبل تهیه یا نصب کنید.

نیروی لازم جهت گردش گاز خنک کننده در سیستم با کمپرسور انجام میپذیرد. جهت کاهش اختلاف فشار در ورودی و خروجی اواپراتور باید فضای کافی برای گردش سیالات وجود داشته باشد.

حدود ۷۰ درصد از خانوارهای ایرانی در فصل گرما از کولر آبی و کولر گازی برای خنک کردن محیط زندگی خود استفاده میکنند.

هنگام پرس و جو با هم ، اواپراتور پلیت باید از محدودیت های افت فشار و سایر نیازهای خاص نیز مطلع شوید.

با خواندن این مطلب قطعاً متوجه شدید که اواپراتور کولر پراید چیست و چه نقشی دارد. با استفاده از فن کویل، قابلیت استفاده از تنظیمات متفاوت و مستقل در فضاهای جداگانه (اتاق، هال) را دارد.

اواپراتورها معمولاً از جنس آلومینیوم ساخته میشوند. اواپراتور معمولاً به شکل مبدل صفحه ای طراحی می شوند. اواپراتور معمولاً در داخل داشبورد خودرو نصب میشود و تعویض آن میتواند کار سختی باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که امکان کاهش فریون در ماشین وجود ندارد مگر اینکه نشتی در اواپراتور وجود داشته باشد.

به این ترتیب، اگر نشتی وجود داشته باشد فشار داخل سیستم کاهش مییابد و کمپرسور فعال نمیشود. برخلاف فنهایی که فقط هوا را به اطراف حرکت میدهند یک خنک کننده تبخیری یا اواپراتور هوای داخل خودرو را به طور مؤثر خنک میکند.

اواپراتور کولر پراید یک رادیاتور کوچک در داخل داشبورد است که هوای سرد را برای سیستم کولر ماشین فراهم میکند.

اواپراتور بخشی از یک سیستم تبرید است که در آن حرارت از سیال یا ماده ای که باید خنک شود گرفته می شود .

اگر از قبل علت آسیب به اواپراتور را بدانید، میتوانید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید. 3. هیدرو فلوروکربن: این گازها به علت عدم وجود کلر به لایهی ازن هیچ آسیبی وارد نمیکند.

به این ترتیب ضریب انتقال حرارت اواپراتور نسبت به نوع انبساط مستقیم افزایش می یابد. تبادل حرارت غیر مستقیم با وجود رسانه های تقسیم شده.

گرمای از دست رفته از محیط گرم برابر با مقدار گرمای حاصل از محیط سرد است. اواپراتور یکی از دو مبدل حرارتی در یک سیستم کولر متحرک است.

مصرف برق در مینی چیلرها بسته به ظرفیت برودتی، نوع کمپرسور، تعداد فن، سه فاز یا تک فاز بودن آنها متفاوت است.

اواپراتور صفحه ای مقرون بصرفه بوده و بیشتر در سیستم های سرد کننده خانگی و چیلرها استفاده میشود. در صورت نشت به سهولت قابل تشخیص باشد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.