ایجاد 21 هزار فرصت شغلی برای مددجویان خراسان رضوی تا سال 1400

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی در ردیف اعتباری 1400 استان حدود 20 هزار فرصت شغلی پیش بینی کرده و با تلاش های انجام شده 21 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

سید حسین کرابی در ششمین جلسه از مجموعه کارآفرینی عصرانه کارگروه ارزش آفرینی شهری مشهد با موضوع بررسی طرح ها و برنامه های اشتغال حاشیه شهر مشهد با پرداختن به اهمیت اشتغال و کارآفرینی ویژه بیمه شدگان. این گروه گفت: 1400 کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خراسان رضوی حدود 20 هزار فرصت شغلی پیش بینی شده است اما با تلاش تا پایان سال 21 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است که نشان می دهد از برنامه بسیار جلوتر هستیم. و تا قبل از پایان سال به تعهدات خود عمل کنیم.

وی گفت: علاوه بر وام های خوداشتغالی، تسهیلات کارفرمایی و الگوهای آموزشی نیز داریم. در صورت تایید طرح، پایه اشتغال به فرد پرداخت می شود.

معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: کمیته امداد به مدت سه تا پنج سال توسط کارشناسان بر این پروژه ها نظارت و در صورت نیاز به آنها مشاوره خواهد داد. در این راستا تا سال 1400 بالغ بر 21000 پروژه با استفاده از این مدل با کمک شرکت های برون سپاری انجام داده بودیم.

در الگوی کارفرمایی برخی از خانواده های امدادی بر اساس تفاهم نامه و تفاهم نامه با کارفرمایان، توانایی دریافت تسهیلات اشتغالزایی برای اشتغال یا توان فنی را ندارند و یا در بحث بیمه، ضمانت نامه های کرابی و … مشکل دارند. ، شرکت ها و کارخانجات ارجاع و استخدام شده.

وی افزود: در این مدل بر اساس توافق دوجانبه بین کمیسیون امداد و کارفرما، به ازای هر شغل 100 میلیون تومان با بازپرداخت از سوی کارفرما تعلق می گیرد. به ازای هر 100 میلیون توماس با حداقل قانون استخدام 5 ساله تخفیف بگیرید.

معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی تصریح کرد: بر اساس اعلام تقاضای نیروی کار کارفرما، بیش از حد لازم را معرفی می کنیم تا حق انتخاب داشته باشد. انتخاب اولیه توسط کارفرما صورت می گیرد و در صورت قطع همکاری با نیرو پس از مدت کوتاهی، پوشش با نیروی جدید ادامه می یابد. در مناطق محروم علاوه بر این تسهیلات، بسته تشویقی دیگری نیز داریم که به مدت دو سال 100 درصد سهم کارفرما را پرداخت می کنیم و در بسته دوم ویژه مناطق برخوردار، 100 درصد بیمه مشتری را پوشش می دهیم. برای کارفرمایان

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهبری شهر مشهد، وی درباره مدل رهبری کاری گفت: در این مدل فرد به عنوان برنامه ریز استارتاپی توانایی های زیادی در زمینه استارت آپ ها دارد اما سرمایه ای برای اجرا ندارد. اندیشه. در اینجا ما ارزش و زنجیره تامین را تحویل می دهیم. به این ترتیب فرد ایده خود را به کمیته امداد ارائه می کند و سپس کمیته شناسایی و ارزیابی پیشتازان کار از جمله کارآفرینان مسن استان، طرح را بررسی می کند و در صورتی که طرح دارای مدرک اقتصادی خوبی باشد و کارآفرین به خوبی از آن دفاع کرده باشد. نقشه او سرمایه در اختیار او قرار می گیرد و تاجر موفق به تولید و فروش آثار این افراد می شود. یعنی از تامین مواد اولیه تا آموزش این افراد، نظارت و فروش بر عهده کارآفرین است. در مدل رهبری شغلی، علایق رهبر هم در بالای شبکه که تامین مواد اولیه و غیره است و هم در انتهای زنجیره که فروش است مشخص می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.