با تشکر از نمایندگان ولی فقیه سیستان و بلوچستان که مردم را برای آزادی زندانیان غیرعمد سوق دادند.

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: به گزارش رسیده، مردم استان در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پیش قدم شده اند که نشان دهنده خوبی از این افراد است.

به گزارش ایسنا، آیت الله مصطفی مهامی ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع)، اظهار کرد: در زندگی هر یک از ما ممکن است حوادث و اتفاقاتی بیفتد و اکنون افرادی در جامعه ما هستند که به کمک نیاز دارند.

امام جمعه زاهدان می افزاید: این گونه وقایع و اتفاقات در نظام الهی حکمتی دارد و در نامه امام علی (ع) به مالک اشتر صنوف مختلف را به صراحت بیان می کند و می گوید یک قشر فقیر وجود دارد، همه در این جامعه هستند. و طیف در حال آزمایش است. «آنها همچنین ابزاری برای آزمایش افرادی هستند که می توانند از افراد نیازمند حمایت کنند.

آیت الله مهامی گفت: کسانی که پول کافی برای رسیدگی به نیازمندان دارند باید این کار را انجام دهند زیرا از این طریق بررسی می شود که آیا به همنوعان خود کمک می کنند یا خیر و همه در قبال احترام به دیگران مسئولیت دینی، اخلاقی و اخلاقی دارند. انسان تا آنجا که ممکن است «او تا آنجا که می تواند به کمک نیاز دارد.

آیت الله مهامی با اشاره به آیه 32 سوره مبارکه مائده گفت: بر اساس این آیه اگر یک نفر را زنده کنی مثل این است که همه بشر را زنده کردی و حالا یکی را آزاد کردی مردم همان هستند که رهایی مردم و جامعه.»

وی ادامه داد: خداوند متعال از حسنات، احسان و احسان نسبت به دیگران تعابیر بسیار متفاوتی دارد و هم امر به رحمت می کند و هم به طرق دیگر تشویق و تشویق می کند، برداشت های متفاوتی از این احسان است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: خداوند به گونه ای می فرماید که اگر نیکی کنی واقعاً برای تو خیر است و انعکاس آن به تو برمی گردد و در فلان جا، در جای دیگر می گوید خدا ثواب فضیلت و هر قدم را برای خیر ضایع نمی کند. برای بقیه حذف کن جواب میگیری.

آیت الله مهامی فرمودند: خداوند متعال به گونه ای دیگر اعلام کرده است که ثواب شما نه تنها ضایع نمی شود بلکه به دست می آید.

امام جمعه زاهدان بیان می کند: خداوند می فرماید بندگان را به نیکی تشویق و ترغیب کنید که با این کار مورد محبت خداوند قرار می گیرید و خداوند انسان های خوب را دوست دارد و از آنها حمایت می کند.

وی گفت: وجود تعابیر مختلف در قرآن کریم در خصوص احسان و احسان نشان از ارزش این کار دارد و یکی از مصادیق احسان کمک به زندانیان مجرمان غیرعمد است.

آیت الله مهامی گفت: آنچه در سیره و سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) آمده است این است که در حد توان به نیازمندان کمک می کردند زیرا مردم مردم هستند و من بنده خدای متعال هستم و اگر خواهان آن باشیم. عبادت و شادی خدا، او باید به خلق خدا کمک کند.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) نیاز داشت که در کمک به مردم پیشقدم شود، به همین دلیل گاهی در آیات قرآن به ایشان تذکر داده شده است که تقدیم و بخشش کنید. ص) هر چه می تواند خرج می کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در خصوص امام حسن مجتبی(ع) گفته می شود که ایشان بارها مال و ثروت را به نیازمندان اهدا کرده و حضرت علی(ع) نیز وقف کرده است. هنگامی که چاه آب گرفت، او با فداکاری از نیازمندان و نیازمندان مراقبت می کرد.

وی ادامه داد: در نهایت کارهای خوبی انجام می شود و سرانجام روزی زندانیان آزاد می شوند، اما مهم این است که ما در این مسیر موفق شویم نقش خود را ایفا کنیم و در این اقدام مشارکت کنیم.

آیت الله مهامی گفت: بر اساس گزارش ستاد دیه استان، مردم سیستان و بلوچستان در امر بخشش پیشقدم شده اند که باعث خوشحالی است که با وجود محرومیت ها و سختی ها و رهبری مردم استان این اتفاق افتاده است. در آزادی زندانیانی که مرتکب جرایم غیرعمد شده اند این خوبی را نشان می دهد.

یادآور می شود در پایان آیت الله مهامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان مبلغ 100 میلیون ریال به ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.