بیش از 1500 کیلوگرم فرآورده زنده دامی در بیرجند کشف شد

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند گفت: با اجرای طرح تقویت نظارت دامپزشکی بیش از 1500 کیلوگرم انواع فرآورده های زنده دامی از مراکز عرضه کشف و ضبط شد.

حسن علیزاده گفت: این مقدار فرآورده های دامی غیربهداشتی پس از بازدید مستمر و منظم ناظران بهداشتی شبکه دامپزشکی کشف و از چرخه مصرف انسان خارج شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی، گفت: همزمان با تعطیلات نوروزی و افزایش مصرف مواد غذایی، بازدید مستمر متخصصان دامپزشکی از واحدها، تامین کنندگان، کشتارگاه دام و طیور، سردخانه و مراکز نگهداری و بسته بندی برش».

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند گفت: با توجه به اهمیت حفظ و تامین امنیت غذایی و سلامت عمومی جامعه، برنامه افزایش نظارت ها از اردیبهشت ماه در نظر گرفته شده است و 3 سال گذشته به صورت شبانه روزی تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت. پایان ماه مبارک رمضان.

وی افزود: مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با شماره چهار رقمی 1512 تماس بگیرند تا کارشناسان دامپزشکی در اسرع وقت موضوع را بررسی کنند.

اجرای طرح «تقویت نظارت های بهداشتی برای عرضه و تولید فرآورده های زنده دامی» در استان خراسان جنوبی با راه اندازی اکیپ های ثابت و سیار از 14 اسفندماه 93 آغاز شد و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

1142 اکیپ ثابت و سیار شامل 1820 نفر در این مدت در حال بازرسی فرآورده های زنده دامی هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.