«بی در زمانی» با موضوع اعتیاد روی صحنه تئاتر مشهد

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی کارگردان تئاتر ب از آغاز اجرای نمایشی با موضوع اعتیاد در تماشاخانه خورشید مشهد خبر داد.

احسان دلدار در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اولین قسمت اجرای نمایش «بی به وقت» در مشهد، اظهار کرد: ماه در صحنه است. موضوع این نمایش اجتماعی مربوط به اعتیاد است که هشت شخصیت نمایش بخشی از زندگی خود را در قالب مونولوگ روایت می کنند. این سازه به لژیون های شفابخش خدایان و زنانی اطلاق می شود که در پایان داستان و بازگویی آنها خود را مسافرانی رهایی یافته معرفی می کنند. در کل داستان می توان گفت که داستان این نمایش یک مستند اجتماعی است که در قالب یک نمایش اجتماعی ساخته خواهد شد.

وی افزود: فکر می کنم این نمایش با بار داستانی تماشاگر را به خود جذب می کند، چیزهای زیادی اضافه می کند و صرفا برای پرکردن یک ساعت تماشاگر روی صحنه نمی رود، چون سعی کردم به عنوان یک داستان نویس بر اساس حقایق عمومی جامعه.» و بحثی را در مورد اعتیاد، مضرات و اثرات مختلف مواد مخدر به مخاطب نشان می دهد و بر این اساس مونولوگ ها راه های درگیر شدن مخاطب با اعتیاد را توضیح می دهند و من فکر کنید مخاطب با این لحظات ارتباط برقرار می کند.

نویسنده و کارگردان تئاتر B گفت: “بعد از واکسیناسیون و بهبود هاله، مردم کمتر از رفتن به تئاتر می ترسند، اما هنوز افرادی هستند که وسواس دارند.” امیدوارم شرایط بهتر شود تا سلامت آنها بهتر شود. ظرف مانند قبل پر می شود. اما مخاطبان اولین اجراهای این نمایش اغلب به دعوت گروه تئاتر و تبلیغات تئاتر سایبری برای تماشا به سالن می آمدند.

دلدار در خصوص بازیگران این نمایش و تمرین های انجام شده برای اجرای آن گفت: بازیگران این نمایش در قالب کارگاه بازیگری آموزش دیده اند و بعد از آن همایش اجرا خواهند شد و این تئاتر اولین تجربه بود. برای اکثر آنها.. این کار شش ماه طول کشید و بعد از 150 تمرین قرار بود این را روی صحنه ببریم و من سعی کردم از رمز خود تئاتر در طراحی صحنه، میزانسن و فرم نمایش استفاده کنم. حفظ اصالت تئاتر

تئاتر بی در یک زمان به نویسندگی، طراحی و کارگردانی احسان دلدار، تهیه کنندگی امیر بیژن نژاد و با بازی علی دلدار، حمید رجبی، مجید سعیدی، عطیه سجادی، سمیرا کرد، میلاد علیزاده و یلدا برزگر از صاحبخانه یکشنبه 27 فروردین ماه به مدت یک ماه است. وی هر شب از ساعت 20:30 در تماشاخانه خورشید، تقاطع خیابان معلم 28 و تقاطع دانشجویان، برای اجرا روی صحنه می رود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.