تحویل ربات های دو پا

[ad_1]

یک شرکت سوئیسی معتقد است که در حال راه اندازی کامل ترین ربات تحویل در جهان است.

به گزارش ایسنا و به نقل از Intersting Engineering، یک شرکت سوئیسی به نام “Swiss Mile” از یک ربات تحویل دهنده رونمایی کرده است. این ربات می تواند در عرض چند ثانیه از چهار چرخ متحرک به دو پایه تغییر کند. این شرکت ادعا می کند که کامل ترین ربات تحویل کالا در جهان را ساخته است.

ربات تحویل دهنده شرکت سوئیسی “مایل” در آزمایشگاه موسسه فناوری فدرال در زوریخ ساخته شده و دارای سرعت 22.32 کیلومتر در ساعت است. همچنین می تواند بار تا 50 کیلوگرم را حمل کند. ربات های تحویل دهنده می توانند در آینده ای نه چندان دور به دلیل مسائلی مانند کاهش ترافیک شهری، حمل و نقل سریع و ایمن کالا و مبارزه با تغییرات آب و هوایی بسیار موثر باشند.

با توجه به اینکه 60 درصد از جمعیت جهان در شهرها زندگی می کنند، تحویل سریع و ایمن به مشتریان یک نیاز رو به رشد است. این ربات کوچک می تواند یک تغییر کوچک در تحویل باشد و جایگزین پهپادهای مورد استفاده برای تحویل شود. از آنجایی که ربات قادر است به تنهایی بایستد، می تواند از پاهای جلویی خود به عنوان بازو استفاده کند. بسته ها را بردارید و به تنهایی در ظرف قرار دهید. سایر پهپادها یا ربات های تحویلی برای این عملیات به نیروی انسانی نیاز دارند.

Swiss Mile. stairs می‌گوید: «ربات تولیدی آن‌ها با پای و چرخ کار می‌کند، بنابراین از دیگر روبات‌ها یا پهپادهای تحویل‌دهنده بهتر عمل می‌کند و به راحتی با چالش‌های شهری مانند پله‌ها مقابله می‌کند». اضافه شدن چرخ به اندام های ربات تغییر بزرگی نسبت به روبات های Boston Dynamics است. توانایی های این ربات فقط فیزیکی و فیزیکی نیست. با سنسورها و سیستم کنترل هوش مصنوعی می تواند بهترین مسیر را ترسیم کند.

هنوز اطلاعاتی از قیمت این ربات در دست نیست، ربات تولید شده توسط شرکت سوئیسی «مایل» در سال جاری روانه بازار می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.