ترامپ: توافق بایدن با ایران بدتر از توافق اوباما است

[ad_1]

رئیس جمهور سابق آمریکا بار دیگر از مذاکرات دولتش برای احیای برجام انتقاد کرد و گفت توافق بایدن با ایران حتی بدتر از دولت اوباما خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در گفت وگو با فاکس نیوز بار دیگر از فعالیت های جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا در حوزه سیاست خارجی و به ویژه مذاکرات وین برای برچیده شدن تحریم ها علیه ایران انتقاد کرد.

ترامپ گفت: توافق بایدن با ایران بدتر از دولت اوباما خواهد بود. اوکراین تحت تحریم است و کرملین با این اقدام مخالف است.

توافقی که در زمان پرزیدنت باراک اوباما و جان کری وزیر امور خارجه منعقد شد، وحشتناک بود، اما توافق جدید، نسخه به روز شده قبلی، برای متحدان بسیار بدتر خواهد بود. نزدیکترین دوستان آمریکا در خاورمیانه.”

رئیس جمهور سابق آمریکا که در سال 2018 به طور یکجانبه شورای امنیت سازمان ملل متحد را با وجود مخالفت جامعه بین المللی ترک کرد، گفت: من با یک توافق بد به پایان رسیدم، اما این بهتر از چیزی است که آنها (دولت بایدن) به دنبال آن بودند. اگر می شد، قرارداد جدید بدتر بود. تنها چیزی که نمی گویید این است که اسرائیل در خطر بزرگی است. اگر این اتفاق بیفتد، خطر بزرگی است، زیرا این یک مسیر بسیار سریع برای دستیابی (ایران) به سلاح هسته‌ای است.

ترامپ همچنین به مخالفت برخی از اعضای کنگره با توافق جدید با ایران پرداخت و ابراز امیدواری کرد که کنگره مانع نهایی شدن این توافق شود و افزود: این توافق می تواند پایانی برای اسرائیل باشد.

او گفت: «اگر دولت بایدن برای محافظت از اسرائیل اقدامی نکند یا اجازه ندهد که توافقی حاصل شود، این به موجودیت اسرائیل آسیب می‌زند و احتمالاً باید از خود دفاع کنند». بسیاری این را می گویند، مگر اینکه اتفاق دیگری بیفتد که اسرائیل را مجبور به جنگ کند. این وضعیت وحشتناکی است.

رئیس جمهور سابق آمریکا همچنین گفت که به چین گفته است که نمی توانند به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.