ترغیب 14 نماینده به طرح سوالات با راهنمایی وزیر

[ad_1]

نایب رئیس دوم کمیته فرهنگی شورای اسلامی از سوال قانع کننده 14 نماینده از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار این کمیته با وزیر خبر داد.

غلامرضا منتظری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه روز سه شنبه کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار کرد: در جلسه امروز سوالاتی از سوی نمایندگان محترم این وزارتخانه مطرح شد که سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای عالی فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شد. دستور جلسه؛ بر این اساس، نمایندگان 14 سوال شامل چند سوال در مورد پروژه های عمرانی و چند سوال دیگر در مورد کاستی ها و نارسایی های منطقه مطرح کردند که نمایندگان امیدوار بودند وزیر با جدیت به جمع آوری آنها ادامه دهد.

وی گفت: همچنین در خصوص سیاست‌های کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ویژه در حوزه‌های فرهنگی، هنری و سینمایی سؤالاتی مطرح شد. طبق قانون اساسی متقاعد شده بود؛ بر این اساس آقای اسماعیلی قرار شد برای بازدید از محل پروژه ها به استان خوزستان و شهر اهواز بروند. نماینده دیگری نیز دو هفته به وزیر دستور داد تا پروژه های استان مازندران را در این مدت ارزیابی و گزارش دهد.

نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای ملی تصریح کرد: یکی دیگر از شروط سوال کنندگان این است که با توجه به فرمایشات رهبری در خصوص اصلاح ساختاری، ساختار جدید پیشنهادی وزارت ارشاد در قالب لوایح به کنگره ارائه شود. برای چهار ماه آینده با توجه به توصیه مقام معظم رهبری، وضعیت فعلی دستورالعمل انتظارات را برآورده نکرده است. بر همین اساس وزیر امور خارجه گفت که تیمی را برای بررسی ساختار و مقررات این وزارتخانه اعزام کرده اند. ساختار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با در نظر گرفتن اولویت های انقلاب اسلامی چابک و کارآمد باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.