تغییر برای سهامداران برای حضور در جلسات

[ad_1]

یک وکیل بازار سرمایه از تغییر سهامداران حقیقی و حقوقی در جلسه خبر داد.

حمید اسدی در گفت وگو با ایسنا، درباره شرط حضور سهامداران حقیقی و شرعی در مجامع توضیح داد: سهامداران در واقع به دو صورت می توانند در مجامع حضور داشته باشند. اول حضور شخص یا تعیین فردی به عنوان وکیل یا نماینده قانونی برای حضور در جلسه و استفاده از حق رای. سهامداران حقوقی نیز فردی را به عنوان نماینده شخص حقوقی برای حضور در مجمع تعیین می کنند و آن شخص می تواند با نامه نمایندگی در جلسه شرکت کند.

وی ادامه داد: چالش این است که در لایحه اصلاح قانون تجارت اغلب به وکیل حقوقی اشاره شده است و قانونگذار از واژه وکیل سهامدار استفاده کرده است و این وکالت مطابق قانون صادر می شود.دو طریق. گاهی اوقات یک سهامدار در واقع دارای وکالت است. مانند افرادی که مشترکاً وکالت و سهامدار واقعی را برای شخص شرکت کننده در جلسه وکالت ساخته اند. این وکالت نیازی به دفتر اسناد رسمی یا مرجع قانونی ندارد.

اسدی افزود: نوع دوم وکالت نامه رسمی است. به گونه ای که سهامداران و وکلا با هم به دفتر اسناد رسمی مراجعه می کنند. در آنجا وکالت نامه تنظیم و امضا می شود و سهامدار به وکیل اجازه حضور در جلسه و استفاده از حق رای می دهد. از آنجایی که در قانون تجارت از کلمه وکالت استفاده نمی شود، سهامداران نیز می توانند وکالتنامه عمومی صادر کنند و این امر گاهی موجب اختلاف بین سهامداران در مجمع عمومی می شود، اما در سال جاری طبق نظر هیئت مدیره، سهامداران . فقط می توان از وکالت استفاده کرد. شخصی را به عنوان وکیل خود معرفی کنید تا به جلسه ملحق شود، که می تواند چالش های جلسه را کاهش دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.