تمرین 1400; دسته گل سرسره آبی!

[ad_1]

مدیریت ضعیف اسکی در سال گذشته، المپیک را به اتلاف روز تبدیل کرده است.

به گزارش ایسنا، فصل اسکی به عنوان یکی از ورزش های زمستانی ایران کوتاه است و اسکی بازان تنها در چند ماه از سال می توانند از پیست ها استفاده کنند و مسابقات برگزار کنند، اما این ماه ها بی ثمر نیست. در سال 1400 با وجود اینکه المپیک 2022 جلوتر از اسکی ایران بود اما به درستی مدیریت نشد و اتفاقات ناخوشایندی رخ داد که برخی از آنها در سطح بین المللی بود.

در این گزارش نگاهی داریم به مهمترین رویدادهای اسکی در سال گذشته.

هم تیمی های زن آلپاین نامشخص

اگرچه بازی های المپیک زمستانی اسکی پکن در پیش است، اما تیم ملی آلپاین بانوان وضعیت خاصی ندارد و هر بار فدراسیون مربی جدیدی برای این تیم انتخاب می کند. نظریان می پس از کناره گیری سمیرا زرگری از سرمربیگری تیم ملی در پایان سال 1378، میترا کلهر را به عنوان جانشین خود معرفی کرد، اما پس از مدتی او را نیز تغییر داد و در نهایت جانشین او شد و تنها نماینده زن اسکی ایران بدون هیچ بازیکنی شد. سرمربی در المپیک مستقر شده است. او دور اول مینی مارپیچ و دور دوم را کامل کرد اما در این مرحله نتوانست از خط پایان عبور کند.

داستان جابجایی کلهر همچنان مبهم است و برخی آن را به اردویی مرتبط می‌دانند که در آن ورزشکاران با هزینه شخصی به دبی سفر کردند تا در مسابقات شرکت کنند، اما این تیم هیچ مجوزی از ایران دریافت نکرد. پس از این اردو بود که لیگ کلهر برای هدایت تیم ملی استعفا داد.

تمرین 1400;  دسته گل سرسره آبی!

سهمیه از بین رفته است

شاید ایران در المپیک پکن با سهمیه چهار کوهستانی و کراس کانتری شرکت کرده باشد، اما فدراسیون ایران از قوانین جدید فدراسیون جهانی که منجر به از دست دادن سهمیه کراس کانتری بانوان شده بود بی اطلاع بود و سمیرا بیرامی باهر. اولین دونده زن کراس کانتری ایران، المپیک را ترک کرد. ماندن. در نتیجه تیم ایران با سهمیه کمتری نسبت به مسابقات 2018 راهی پکن شد.

تمرین 1400;  دسته گل سرسره آبی!

بازیکنان ملی در جریان پنج المپیک آزاد شدند

فدراسیون اسکی ایران اگرچه در المپیک زمستانی پکن قرار دارد، اما اردوی کار اجباری برگزار نکرده و ورزشکاران در استان های خود آموزش دیده اند. موضوعی که بعد از المپیک با انتقاد تند باقر کلهر سرمربی تیم ملی آلپاین مردان در برابر. فدراسیون باید برای نظارت و آموزش ورزشکاران در زمینه تغذیه، بهداشت، مسائل فنی و موارد دیگر اردوگاه کار اجباری ایجاد می کرد تا بتوانند اسکی المپیک را بدون مرز تجربه کنند.

تمرین 1400;  دسته گل سرسره آبی!

موقعیت آزمون ناوگان در المپیک

چند روز قبل از اعزام تیم ملی ایران به پکن، تست سید ستار پرچمدار و تنها نماینده اسکی صحرای ایران مثبت شد و او حرکت خود را از دست داد.عضو المپیک. این یکی از عجیب ترین دورهای قبل از المپیک بود. قبل از المپیک، فدراسیون ورزشکاران شلوغ را بدرقه کرد این مربی پس از مثبت شدن آزمایش این مراسم و همچنین رعایت نکردن مراحل بهداشتی توسط مصطفی میرهاشمی، گفت: اما رئیس اتحادیه اسکی بعداً اعلام کرد که هاله را قبل از مراسم اخراج گرفته است و مشخص نکرد که چرا از او به مراسم اخراج دعوت شده است، اگر او از قبل هاله دارد و اگر فدراسیون نمی‌دانست که او هاله دارد، چگونه بوده است. او می داند در مراسم تبعید به این بیماری مبتلا نشده است؟

مشکل دیگر در این مورد نتیجه منفی صید پس از اعزام تیم بود. مسئولان فدراسیون پس از تست صید، دانیال ساوه شمشکی و محمدتقی شمشکی را به المپیک فرستادند و نتیجه تست مصطفی میرهاشمی مثبت بود، اما پس از تست تیم، صید ناموفق بود. دانیال نیز رکورد خوبی نداشت و از بین ۹۷ شرکت کننده تنها در رتبه ۸۴ قرار گرفت.

تمرین 1400;  دسته گل سرسره آبی!

تست دوپینگ هم مثبت شد

تکان دهنده ترین خبر تست اسکی مثبت شدن نتیجه دوپینگ حسین ساوه شمشکی نماینده آلپاین مردان در المپیک بود. سازمان بین‌المللی دوپینگ (ITA) در جریان بازی‌های المپیک اعلام کرد که نتیجه تست دوپینگ تیم اصلی ایران در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ مثبت بوده و در نمونه وی استروئیدهای آنابولیک آندروژنیک و در همه زمینه‌ها ممنوع شده است.

ساوه شمشکی مسئولیت آن را برعهده گرفت اما عمدی بودن آن و پس از بازگشت به ایران را تکذیب کرد. منتقدان با دنیای قهرمانی خداحافظی می کنند.

تمرین 1400;  دسته گل سرسره آبی!

مدال ها دیده نمی شوند

تیم ایران پس از المپیک به مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی لبنان اعزام شد و مدال های زیادی کسب کرد. عاطفه احمدی دو مدال نقره مینور و ماژور، محمد ساوهشمشکی نقره مینور و برنز ماژور به دست آوردند. علاوه بر این، ایلیاجانی در مسابقات بین المللی اسکیت لبنان دو مدال طلا کسب کرد، اما حاشیه اسکی در روزهای منتهی به این مسابقات به حدی بود که مدال ها چندان دیده نشد.

تمرین 1400;  دسته گل سرسره آبی!

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.