تنفس هوای قابل قبول در پایتخت

[ad_1]

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به دلیل شرایط ناپایدار جوی و وزش باد موثر، کیفیت هوای تهران امروز (۲۷ فروردین) در اکثر مناطق در حد قابل قبولی قرار دارد.

به گزارش ایسنا پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که امروز (27 فروردین) جو همچنان ناپایدار خواهد بود و وزش باد نسبتا شدید در برخی ساعات بعدازظهر با رگبار پراکنده و ایجاد شرایط مناسب برای انتشار آلاینده ها خواهد بود. تا اواخر روز شنبه ادامه خواهد داشت و در اکثر مناطق جوی قابل تحمل پیش بینی می شود.

کاهش نسبی سرعت باد تا صبح یکشنبه (28 آوریل) با افزایش تردد وسایل نقلیه همزمان شد که باعث افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد شد و منجر به ایجاد شرایط ناسالم برای ساکنان گروه آسیب‌پذیر شد.

بادهای نسبتاً شدید در طول روز باعث پراکندگی آلاینده‌ها می‌شود، اگرچه می‌تواند گرد و غبار منتشر کند و در مناطق حساس پخش شود و منجر به کاهش کیفیت هوا شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون” با میانگین 77 بوده و کیفیت هوای پایتخت در شرایط نامناسب و قابل قبول است. آلاینده شاخص در حال حاضر «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 64 و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.
انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.