ثریا آقایی بازی های آسیایی را از دست داد؟

[ad_1]

نایب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون گفت: ثریا آقایی به دلیل جراحی هر دو زانو و توصیه پزشکان ممکن است بازی های آسیایی را از دست بدهد.

فریبا مددی در گفت وگو با ایسنا، درباره غیبت ثریا آقایی در مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون اظهار کرد: ثریا آقایی هر دو زانو را جراحی کرد. او چهار سال پیش در زمان انتخاب شدن برای المپیک ریو از ناحیه زانوی راست خود تحت عمل جراحی قرار گرفت. همچنین دو سال پیش (1999) قبل از المپیک توکیو، زانوی چپ او در جریان بازی لیگ برتر آسیب دید و نیاز به عمل جراحی داشت. او با ریکاوری خود را برای المپیک توکیو آماده کرد و عملکرد خوبی در المپیک داشت. اگرچه او در المپیک تحت فشار بود، اما دکتر به او اجازه داد تا در مسابقات شرکت کند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون ادامه داد: وی پس از المپیک در مسابقات لیگ برتر شرکت کرد و از فشار تمرینات و مسابقات به ستوه آمده بود و اعلام کرد که نمی تواند در مسابقات شرکت کند، وارد مسابقات شود. دکتر همچنین به او توصیه کرد که بسته به شرایطش، اگر فشار بیشتری به او وارد کند، ممکن است آسیب بیشتری ببیند. خود ثریا حاضر نشد شرکت کند. اگرچه یک ورزشکار به کشورش افتخار می کند، اما برای ما سلامتی او در درجه اول اهمیت دارد. به همین دلیل با درخواست او موافقت کردیم.

مددی به مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون اشاره کرد و گفت: مسابقات انتخابی از فردا در کرج برگزار می شود. 16 نفر برتر مسابقات دهه فجر را دعوت کردیم که فقط 12 نفر شرکت می کنند. در نهایت 4 نفر از آنها را انتخاب می کنیم و تا اعلام لیست نهایی در اردو می مانند. سپس با توجه به دو سهمیه ای که در قسمت بانوان داریم، اصلی را انتخاب می کنیم.

نایب رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: البته تا آخرین لحظه به ثریا آقایی فرصت می دهیم. او هم از نظر اخلاقی و هم از نظر فنی قهرمان برتر ماست و برای او احترام زیادی قائل هستیم. اگر تا آخرین لحظه وضعیتش را پیدا کند و دکتر به او اجازه ادامه کار بدهد، مسابقه ای بین او و چهار نفر برتر برگزار می کند و ما بهترین ها را انتخاب می کنیم.نفر اصلی.

او در پایان گفت: “اما با توجه به صحبت هایی که او با من و مربیانش داشته، فکر نمی کنم تصمیم او برای بازگشت باشد.” آقایی با بیان اینکه باید برای بازی های آسیایی تمرینات سختی انجام دهد، گفت: توقعاتش بیشتر شده و توقع بیشتری از خودش برای موفقیت در بازی های آسیایی دارد. در این شرایط اگر آسیبی به او وارد شود برای آینده او مضر است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.