جریمه نانوای قزوینی بازدارنده نیست

[ad_1]

ایسنا/ قزوین سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان قزوین گفت: در تعطیلات نوروزی به اتحادیه نانوایان سهمیه کشیک در تعطیلات تعلق گرفت که تخلف کردند. متاسفانه برخورد بازدارنده نیست، ابطال پروانه این واحد بر واحدهای دیگر اثر می گذارد، امروز جریمه دیگر بازدارنده نیست.

محمد ایزدی در ستاد تنظیم بازار استان قزوین که صبح امروز یکشنبه 14 فروردین ماه به ریاست استاندار برگزار شد، اظهار داشت: در تعطیلات نوروزی با اتحادیه نانوایان اعلام کرده‌ایم که سهمیه‌های خدمت فعال اعطا می‌شود. اما سهمیه نمی گیرند و آشپزی نمی کنند. باید گفت که برخورد بازدارنده نیست، هر بار که مجوز از یک واحد باطل می شود، بر دیگری تاثیر می گذارد، امروز جریمه دیگر بازدارنده نیست.

وی افزود: هیچ مصوبه و بخشنامه ای برای افزایش قیمت آرد وجود ندارد. نانوایی های روستایی برای هر کیسه 2700 تومان پرداخت می کردند که این رقم امروز به 10 هزار تومان رسیده است.

عزیزالله افضلی رئیس بنیاد صامت استان قزوین نیز در این دیدار گفت: طبق روال سال های گذشته یکی از وظایف تنظیم بازار توجه به حوزه عرضه است، از این رو نمایشگاهی از 19 تا 19 برپا می شود. 26 فروردین ماه در محل دائمی نمایشگاه‌ها؛ نمایشگاه‌های مشابهی در شهرهای مختلف از سوی مسئولان، صمت، جهاد کشاورزی، اتاق‌ها و اتحادیه‌ها برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در نمایشگاه عرضه ماه مبارک رمضان غرفه ای رایگان به فروشگاه های اینترنتی اختصاص داده می شود تا مردم از فروشگاه های اینترنتی فعال در استان مطلع شوند تا بتوانیم از ظرفیت فروشگاه های اینترنتی در تنظیم بازار استفاده کنیم. سال های آینده؛ ضمناً با واحدهای صنعتی مستقر در استان گفتگو کرده ایم تا محصولات خود را به صورت مستقیم در این نمایشگاه معرفی کنیم.

علت مشکلات در توزیع کالاهای اساسی

رضا افلاطونی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در این جلسه خاطرنشان کرد: اقدامات لازم برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در هفته پایانی سال 1400 و ماه مبارک رمضان انجام شده است. بخشی از آن جذب می شود.

وی ادامه داد: اوج مصرف مرغ در 13 فروردین ماه است، کشتارگاه های استان را ملزم به کشتار تا 13 فروردین هستیم بنابراین کمبود موجودی در بازار وجود ندارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی قیمت تخم مرغ افزایش یافت که پس از بررسی مراحل تولید و توزیع به مشکلی در مرحله حمل و نقل پی بردیم. در حال حاضر قیمت تخم مرغ در جایگاه های عرضه زنده و فروشگاه های اینترنتی 43000 تومان و خرما 46000 تومان است.

وی خاطرنشان کرد: این وزارتخانه قیمت گندم و قیمت کودهای شیمیایی را به نصف افزایش داده است. باید بگوییم که نقص شبکه توزیع و حمل و نقل عدم وجود پیوند در توزیع کالاهای اساسی است که باعث نارضایتی و تورم در بازار شده است و با همکاری روستایی می توانیم این نقص را برطرف کنیم.

افلاطون توضیح می دهد: در مقوله حمل و نقل ورودی و کالا، با بسیاری از رانندگان کامیون که گارانتی اپراتور ندارند، سروکار داریم. در تلاش هستیم با اتحادیه برای رفع این نارسایی با اتحادیه ها و تشکل های تولیدی و کامیون داران در حوزه حمل و نقل تفاهم نامه ای امضا کنیم تا محصولات یا نهاده ها به موقع بارگیری شوند و به مقصد برسند. گاهی مشاهده می شود که راننده کامیون محصولی را بار می کند و سپس 10 بار روی کامیون خرید و فروش می شود و در نهایت به مقصد نمی رسد.

وی افزود: برنج و شکر در استان به اندازه کافی وجود دارد و مشکلی در تامین و توزیع وجود ندارد. غرفه های تعاونی روستایی برای توزیع سایر اقلام اساسی راه اندازی خواهیم کرد. در مورد نان باید با دقت از مبدا یا کارخانه آرد اطلاع پیدا کنیم، در صورت تخلف صاحب کارخانه نان را با ابطال پروانه مجازات می کنیم زیرا ابطال پروانه در قانون است.

معاون اقتصادی استانداری قزوین ادامه داد: برای من عجیب است که هر چقدر شکر توزیع کنیم چرا حتی یک گرم شکر در فروشگاه ها پیدا نمی شود! فروش اجباری نیز از طریق دلالان صادق صورت می گیرد، بنابراین خریداران برای تهیه کالاهای اساسی مورد نیاز خود مجبور به خرید اجباری هستند که باید بررسی شود.

آگهی موجودی کالاهای اساسی در قزوین

مجید رحمانی معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی قزوین نیز گفت: وضعیت نهاده های دامی و محصولات حمایتی دام در استان 500 تن جو و 1500 تن ذرت، 2500 تن کنجاله سویا، 160 تن گندم است. منجمد. گوشت قرمز و 120 تن گوشت. این یک مرغ منجمد بود که در سال 1401 با پنج تن گوشت قرمز و 30 تن مرغ منجمد توزیع شد.

وی ادامه داد: از نظر وضعیت کالای اساسی باید گفت که در فروردین ماه ذخیره استان 11 هزار و 620 تن گندم، 13 هزار و 720 تن شکر، 2243 تن برنج هندی، 810 تن برنج تایلندی و 481 تن برنج پاکستانی است. . . 3.

معاون توسعه تجارت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: 300 تن برنج، 100 تن شکر، 100 تن برنج به صورت اینترنتی، 12 تن شکر فروش اینترنتی، 100 تن مرغ منجمد، 50 تن گوشت قرمز منجمد، 20 تن تن خرما و 100 تن. تن ها تخم مرغ برای نمایشگاه طراحی مهمانی اختصاص داده شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.