حکاکی لیزر یا مارکینگ فایبر چیست؟

برش لیزر فلزات تهران, برش لیزری فلز برنج, برش فلزات با لیزر, برش لیزر فلز تهران, برش لیزری فلزات تهران, خدمات برش لیزر فلزات چهاردانگه, خدمات برش لیزر فلزات, خدمات برش لیزر فلزات تهران, برش لیزر فلزات دستگاه, برش لیزر فلزات صنعتی, طراحی برش لیزر فلزات, لیزر برش فلزات کوچک, دستگاه برش لیزری مخصوص فلزات, مرکز برش لیزر فلزات, نرخ برش لیزر فلزات, هزینه برش لیزر فلزات

آهن با قطر ۴٫۵mm تا ۱۲mm با قدرت ، دقت ، سرعت و کیفیت بی نظیر که آهن و استیل برش خورده همچون گذشته نیازی به از بین بردن اضافات و ناصافی ها ی لبه نداشته ، مجموع خدمات برش لیزر فلزات به علت استفاده از دستگاه های پیشرفته و صنعتی از هدر رفت مواد خام ، جلوگیری خواهد نمود و تا حد امکان طبق سلیقه و خواست شما برش ها انجام خواهند پذیرفت .

از دستگاههای برش لیزر برای برش و حکاکی بر روی فلزات استفاده میشود و این دستگاهها بسیار پیشرفته بوده و قابلیت تنظیم را دارند بنابراین با استفاده از آنها میتوان انواع فلزات را با تنظیمات مخصوص برش داد، دستگاه برش لیزر با توجه به اینکه از فناوری لیزر گازهای اکسیژن و نیتروژن برشها را انجام میدهند معمولا از گاز نیتروژن برای برشهای ورق استیل استفاده میگردد زیرا نیتروژن به اکسیژن حساس بوده و قیمت مناسبتری دارد همچنین برش لیزر استیل با استفاده از نرمافزار دستگاه سیانسی اجرا میگردد و به همین جهت انواع طرحهای مورد نظر را میتوان اجرا کرد.  Conte​nt w as c reat᠎ed by G SA C​on tent Generator Demover si on᠎!

بدیهی است که هر چه کرف دستگاه کمتر باشد، قابلیت برش کانتورهای پیچیدهتر و دندههای ریز ضخیم، بیشتر خواد شد.

لیزر جامد نیز بیشتر لیزر یاگ (YAG) است که برای حکاکی و برش فلزات از آن استفاده می شود. تنظیمات لازم را نیز بر روی دستگاه اعمال میکنید.

در برش لیزر فلزات بر روی قطعه ای که برش میخورد هیچگونه فشار فیزیکی اعمال نمی شود و در نتیجه شاهد له شدگی در لبه های قطعات نخواهیم بود.

برش های تمیزتر با استفاده از دستگاه برش لیزری لیزر برش های تمیزتر و کوچکتر را با در نظر گرفتن جزییات بیشتر و کیفیت عالی لبه ها در صفحه فلزی, گرد, مربع, مستطیل و حتی مثلثی , می تواند اجرا کند.

در واقع این دستگاه به صنایع مختلف کمک کرد تا زمان برش فلزات را بسیار کوتاه کند و برشی با کیفیت بسیار بالا و بدون هیچ نقص و ایرادی را ایجاد کنند. Post w as created ᠎by GSA Con tent  Gene rator DEMO.

آنها از تکانه های انرژی بسیار بالایی استفاده می کنند. یکی از مزایای برش لیزر فولاد، سرعت و دقت بسیار بالای آن است؛ در بسیاری از صنایع نیاز است تا از ورقه های فولادی با ابعاد دقیق و مناسب استفاده کنند و به همین منظور انجام برشکاری با لیزر می تواند این نیاز را برآورده سازد.

در گذشته شکل دادن به آهن بصورت دستی صورت می گرفت که هم کند بود و هم نادقیق.اما امروزه روش های مدرنی برای این کار وجود دارد که یکی از آن ها دستگاه برش لیزر می باشد.

امروزه برش لیزری فلزات، امکان ساخت طرحهای متنوع و پیچیده را به مشتری میدهد و این مزایا، انقلابی گسترده در صنعت بهوجود آورده است و به یکی از محبوبترین ابزارها جهت برش فلزات تبدیل شده است.

هیچ محدودیتی در مورد طرح درخدمات برش لیزری وجود ندارد . دستگاه برش لیزر مجهز به فن آوری لیزر میباشد که با تاباندن اشعه لیزری بر روی اوراق آهنی به آسانی آن ها را به ابعاد و اشکال گوناگون برش میدهد.

علاوه بر توجه به عمل سوئیچ، محیط قرار دادن دستگاه لیزر فایبر نیز نیاز به توجه دارد. با داشتن ظرفیت کنترل مقدار زیادی از پارامترهای لیزری , مسلما حجم صفحات فلزی در قسمت های مختلف با در نظر گرفتن مارک تجاری و نیز بدون نیاز به ابزار فرق می کند.

دستگاههای عرضه شده در شرکت سیمای شهر دارای ۱۰ سال خدمات پس فروش خواهند بود ، خدمات پس از فروش شامل تامین قطعات و لوازم و انجام سرویس و خدمات مختلف می باشد.

این روش مخصوص برش فلزات و برخی از غیر فلزات نظیر شیشه ، سنگ ، برش چوب و مشتقات آن ، مواد پلاستیکی و پلیمری مانند پلکسی گلاس (plexi) ، ABS و غیره می باشد.

این روش فقط مخصوص برش فلزات است و معمولاً برای برش قطعات فلزی با ضخامت کم (تا 2 اینچ) به کار برده می شود.

واترجت ها می توانند ضخامت های بیشتری را نسبت به لیزر و پلاسما برش دهند. دستگاه های برش لیزر چگونه قیمت گذاری میشوند؟

دستگاههای لیزر در نوع خاصCO2 و فایبر ساخته میشوند که هر یک دارای مزایایی هستند. هنگام برش برنج مقداری از نور اشعه لیزر بازتاب شده که سبب ایجاد اختلال در کارکرد دستگاه برش می شود و از آنجایی که دستگاه لیزر به آینه و عدسی مجهز است، حذف کامل این بازتابها در عمل امکانپذیر نیست؛ گرچه کاربرد لایههای مات میتواند تاحدودی این مشکلات را کاهش دهد.

در حین برشکاری، پرتو لیزر توسط یک عدسی بر روی قطعۀ کار متمرکز می شود ، به طوریکه در زمانی نزدیک به یک هزارم ثانیه، درجۀ حرارتی بیش از 4000 درجۀ سانتی گراد بر روی قطعۀ کار(فلز) ایجاد می کند؛ در نتیجه، فلز مورد نظر در باریکه ای به قطر 0/1 میلیمتر، بریده می شود.

برش لیزر صنایع دستی فلزی نقش موثری در افزایش سرعت و تیراژ تولید دارد و هزینه های تولید رو به پایین می کشاند.

از دیگر دلایل استفاده از این نوع لیزر در صنایع مختلف این است که این دستگاه از اشعه ای برخوردار است که کیفیت آن بسیار بالا و دقیق است.

در محصول نهایی لبه های اضافی و ناصاف وجود ندارند(لبه های با کیفیت بالاتر). هر چه دستگاه برش لیزر آلومینیوم کیفیت بالاتری داشته باشد، میتواند برشی به مراتب دقیق تری را انجام دهد و لبه های کار کاملا صاف و بدون هیچگونه پلیسه ای باشد.

دستگاه ليزر برش فلزات، دستگاه پیشرفتهای است که از آن بهمنظور برش با کیفیت انواع فلزات و متریالهای دیگر در صنایع مختلف استفاده میشود.

ابتدا اشعه لیزری از هد دستگاه بر روی متریال موردنظر، بهمنظور برش یا حکاکی تابیده میشود؛ سپس پرتو لیزر باتوجهبه میزان قدرت تعریف شده، متریال را برش میدهد و یا موجب تصعید آن میشود (حکاکی) و در پایان قسمتهای برش خورده با گاز فشار بالا از روی جسم برداشته شده تا سطح صاف و سیقلی قطعه اصلی باقی بماند.

در مرحله بعد قطعه ای که میخواهید توسط دستگاه برش روی آن انجام شود را روی سینی دستگاه میگذارید و سپس دستگاه عملیات برش را شروع میکند.

ورود دستگاه لیزر فلزات به چرخه برش فلزات، علاوه بر صرفه جویی زیاد در زمان و هزینه توانسته است جهت تولید محصول باکیفیتتر نیز قدم بردارد.

واترجت هایی با پمپ های قوی، امکان برش تا 30 سانتی متر را نیز دارند. البته دستگاه های لیزری وجود دارند که توانایی برش فولاد تا چند سانتی متر را هم دارند، اما به دلیل هزینۀ زیاد و مصرف برق بالا ، استفاده از آن ها مقرون به صرفه نیست.

دستگاه لیزر برش آلومینیوم از ابتدای شروع عملیات برش تا پایان کار، پرتو لیزر به شکل یکنواخت و مداوم متریال را برش میدهد، سرعت و دقت کار افزایش مییابد.

زمانی که پرتو بر روی سطح برخورد می کند، ذوب مواد شروع شده و عمل برش انجام می گیرد. بر اساس نیازی که دارید طرح ارائه شده را که برای دستگاه در نظر دارید به رایانه میدهید.

در واترجت، آب از نازلی با قطر خیلی کوچک، با سرعتی حدود 900متر در ثانیه مواد را برش می دهد.

قطر برش لوله مشترک دستگاه برش لیزر فایبر : 3000mm, 6000mm میباشد . ما در مقاله دستگاه برش لیزر عروسک شما را با کاربردهای این دستگاه و همینطور چند نمونه از کارهایی که میشه با این دستگاه انجام داد را برای شما توضیح داده ایم.

در برش لیزری فلزات، ضایعات کمتری نسبت به سایر روشهای برش ایجاد میشود؛ همچنین از مزایای دیگر دستگاه برش لیزر فلزات، عدم نیاز به ساخت قالب برای برش است. ᠎Th​is artic le h᠎as  been generat ed ​by G​SA Con​te​nt Generator᠎ Demoversion!

دستگاه برش لیزر سه بعدی برای برش اشکال هندسی و برش لیزری CNC برای ایجاد قوس و ایجاد ساختارهای پیچیده سه بعدی به کار می روند.

در لیزر فایبر برخلاف CO2 هیچ کدام از قطعات یا آینههای به کار رفته در آن ثابتاند؛ به همین دلیل از نظر هزینه کلی بسیار سودمندتر خواهند بود.

در برش لیزر چون اشعه به صورت کانونی میتابد، قطعات قبل و بعد از برش تغییر دمای نامحسوی دارند در نتیجه خواص مکانیکی و فیزیکی متریال مورد استفاده حفظ میگردد.

روشهای مختلفی برای انجام برش مکانیکی وجود دارد. حکاکی لیزری یک عمل با اثر همیشگی است که از پرتویی از نور متمرکز برای ایجاد علاما استفاده میکند.

از برش لیزری فلزات زمانی استفاده می شود که بخواهیم فلزاتی با ضخامت کم (معمولاً کمتر از 8 میلیمتر) را برش بزنیم و همچنین وقتی که تلرانس مورد نظر پایین باشد و دقت برش بالایی را نیاز داشته باشیم.

برش فلزات با دقت بالایی انجام می شود که این دقت با توجه به ضخامت متفاوت می باشد. چگونه لنزهای استفاده شده، بر ضخامت برش اثر میگذارند؟

عوامل مختلفی بر قیمت دستگاه برش لیزر تاثیر دارد. از مهمترین عوامل موفقیت مجموعه، استفاده از تیم حرفه ای، کیفیت بالای ارائه خدمات و در نتیجه رضایت مشتری می باشد.

دقت، نظم و کیفیت بسیار بالای این دستگاه سبب شد که بیشترین بهرهوری از دستگاه برش لیزر فلزات در صنعت باشد؛ بهگونهای که برای نمونهسازی و تولید این دستگاه بسیار با اهمیت باشد و حتی برای برش قطعات بزرگ در صنعت از این دستگاه استفاده شود.

نیروی انسانی تنها زمانی استفاده میشود که دستگاه به ورق فلزی برا برش نیاز داشته باشد یا اینکه کار دستگاه تمام شده باشد.در واقع کار اصلی بدون نیاز به نیروی انسانی کاملا به طور اتوماتیک صورت میگیرد.این دستگاه ها کار را بدون وقفه انجام میدهند و وقفه ای در کارشان پیش نمی­آید.همچنین این دستگاه ها میزان پلیسه و ضایعات بسیار کمی دارند.

واترجت دستگاهی است که با استفاده از فشار بسیار بالای آب ، برای برش انواع فلزات (حتی فلزاتی مانند تیتانیم و سوپر آلیاژها)، سنگ، سرامیک، شیشه، چوب و غیره به کار برده می شود.

علت محبوبیت دستگاه های برش آهن به صرفه بودن آنهاست که هزینه ها را تا حد زیادی کاهش میدهند.در واقع همانطور که پیشتر هم گفتیم این دستگاها بصورت اتوماتیک کار را پیش میبرند برای همین نیازی به نیروی انسانی نیست در نتیجه دست مزدی هم پرداخت نمیشود که باعث کاهش بسیار زیاد هزینه ها میشود.

در برش لیزری فلزات فشار فیزیکی بر روی قطعه در حال برش و جود ندارد و در لبه های قطعه برش خورده توسط لیزر هیچگونه له شدگی و جود ندارد.این امر تکنولوژی برش لیزری فلزات را در ساخت قطعات حساس بسیار با اهمیت می گرداند.

یک تکنسین به قسمت برش خورده به وسیله لیزر نگاه کرده و می فهمد که کیفیت لبه خیلی خوب نیست.

این دستگاه میتواند انواع فلزات و متریالها را با دقت و کیفیت بسیار بالا برش دهد؛ بهگونهای که هیچ خط و خشی به فلز وارد نشود و لبههای فلز بدون موج باقی بماند.

زمانی که اشعه قوی لیزر که توسط یک خروجی قدرتمند روی یک جسم می تابد، قسمتی از جسم که اشعه روی آن تابیده یا می سوزد و یا ذوب می شود و توسط فشار گاز این حوضچه بسیار ریز مذاب از روی جسم که عموما فلز است پاک می شود و سرانجام با حرکت نازل هدایت کننده لیزر به همراه فشار گاز، یک سطح بریده شده با کیفیت عالی ایجاد می شود.

مورد بعدی که در برش فلزات رنگی اهمیت زیادی دارد گاز کمکی جهت انجام برش می باشد. در نتیجه برش تمیز تری خواهید داشت.

در گذشته معمولا از ارههای مخصوص و روشهای مکانیکی و سنتی برای برش اجسام و قطعات استفاده میشد ولی در سالهای اخیر و بعد از پیدایش تکنولوژی لیزر صنعتگران از دستگاههای برش لیزر cnc برای برش اجسام و قطعات استفاده کردند که این روش نسبت به روشهای مکانیکی مزیتهای قابل توجهی داشت.

بهکار گرفته شد؛ چراکه در آن زمان لیزر CO2 به اندازه کافی برای غلبه بر هدایت حرارتی فلزات قدرتمند نبود.

لیزر های صنعتی جامد و گازی نیز هر کدام به انواع مختلفی تقسیم می شوند؛ مثلاً در میان انواع لیزر های صنعتی گازی، لیزر CO2 بیشترین کاربرد را دارد و از آن برای برش و حکاکی اغلب مواد غیر فلزی مانند چوب، پلکسی گلاس، شیشه، چرم، مواد پلاستیکی و برخی مواد لاستیکی استفاده می شود و محبوب ترین لیزر در صنعت است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.