درخواست از آمریکا، اروپا و سازمان ملل برای حفظ جایگاه تاریخی مسجد الاقصی

[ad_1]

دولت واشنگتن نسبت به درگیری ها در بیت المقدس و مسجد الاقصی ابراز نگرانی جدی کرده و همه طرف های درگیر را به خویشتنداری دعوت کرده است. دبیرکل سازمان ملل متحد در عین حال ابراز نگرانی کرد و از همه طرف ها خواست که خویشتن داری کنند و اجازه ندهند تنش ها افزایش یابد.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: ما از همه طرف ها می خواهیم که خویشتن داری کنند، از اقدامات و سخنان تحریک آمیز خودداری کنند و وضعیت تاریخی مسجد الشرک.اقصی را حفظ کنند.

در این بیانیه آمده است: «ما از تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل می خواهیم برای کاهش تنش ها و تضمین امنیت برای همه با یکدیگر همکاری کنند.

این وزارتخانه تاکید کرد که تحولات را از نزدیک زیر نظر دارد و برای کاهش تنش ها با مقامات ارشد اسرائیلی و فلسطینی در تماس نزدیک خواهد بود.

اتحادیه اروپا نسبت به تشدید تنش‌ها در کرانه باختری اشغالی از جمله قدس شرقی و درگیری‌ها در مسجد الاقصی ابراز نگرانی کرده و خواستار احترام کامل از وضعیت اماکن مقدس در شهر بیت‌المقدس شد. .

اتحادیه اروپا تاکید کرد که اولویت این است که خشونت فورا متوقف شود و از تلفات بیشتر غیرنظامیان جلوگیری شود.

همزمان استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، بان کی مون، گفت: دبیر کل سازمان ملل نسبت به وخامت اوضاع امنیتی در اورشلیم ابراز نگرانی عمیق کرده و خواستار خویشتن داری در اورشلیم شده است.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای گفت: ما از رهبران همه طرف‌ها می‌خواهیم که برای یافتن راه‌حلی پایدار برای درگیری تلاش کنند و از آن‌ها می‌خواهیم که اکنون تحریکات را متوقف کنند تا از تشدید بیشتر درگیری جلوگیری شود.

در این بیانیه تاکید شده است که دبیر کل سازمان ملل خواستار حفظ و رعایت وضعیت حقوقی فعلی اماکن مقدس در قدس اشغالی شده است.

مسجدالاقصی و شهر قدیم قدس شاهد درگیری‌های شدیدی بود که از ساعات اولیه صبح جمعه پس از یورش نیروهای اسرائیلی به مسجد الاقصی و سرکوب معترضان آغاز شد و در حال عبادت در داخل مسجد القابلی بود که منجر به زخمی شدن 153 نفر شد. حدود 400 جوان فلسطینی دستگیری.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.