در مورد خواننده ای که صدایش اشک ما را در می آورد چطور؟

[ad_1]

«صمد حبیبی» یکی از پیشکسوتان مداحی و تعزیه خوانی است که زندگی اش با آوازهای محلی گره خورده است. حبیبی از معدود جانبازان مانده به نماز در اردیبهشت ماه سال 99 دچار ضایعه مغزی شد و حالا این روزها از وضعیت خود می گوید.

حبیبی سال گذشته گفته بود که از سال 1378 به دلیل سکته مغزی در ناحیه سمت راست خود دچار مشکل شده است و دیگر مانند گذشته نمی تواند بخواند و باید فیزیوتراپی کند.

وقتی برای سلام و احوالپرسی با او تماس گرفتیم، به ایسنا گفت: دو سال پیش سکته کردم، دستانم بی حرکت هستند و به سختی می توانم پاهایم را تکان دهم. راستش از پارسال زیاد پیشرفت نکردم و هنوز راه رفتنم سخته. در خانه می نشینم و درس می خوانم. من به جلسات فیزیوتراپی می روم و بیرون از خانه کار نمی کنم. یک دستگاه خریدم و در خانه ورزش کردم. حالم خوبه اما یک طرف بدنم همچنان سعی می کند حرکت کند.

از او پرسیدیم آیا حمایتی از سوی دولت صورت گرفته است؟ پاسخ داد: نه. هیچ حمایتی از سوی دولت وجود ندارد. گفته می شود طرفدار تغییر وزیر ارشاد هستند اما وزیر هم تغییر کرده و تاکنون اتفاقی نیفتاده است. مدیر به رشت، فرماندار و خیلی های دیگر دستور داد که برای خوردن چای به خانه ما بیایند و بروند، اما کمکی نشد.

حبیبی پیش از این درباره خود به ایسنا گفته بود: «سال 1323 در روستای سیاه بیل رضوانشهر به دنیا آمدم. من صدایم را به ارث برده ام و هرگز نزد معلم خاصی برای درس موسیقی نرفته ام. وقتی پدر و برادرم می خواندند، گوش می دادم و یاد می گرفتم و از چهارم دبستان می خواندم.

زمانی که دبیرستان بودم صدایم پر از نوار کاست می شد و به گوش دیگران می رسید و کم کم به شهرهایی مانند مشهد، تهران، کرمان و اصفهان دعوت شدم و در جشنواره ها شرکت کردم.

او با تشبیه دعاهایش به نسل جدید گفت: کارهای من همیشه عرفانی و غیرعاشقانه بوده است، حتی با همراهی موسیقی. خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که از من می‌خواهند در عروسی بخوانم، اما من هرگز نمی‌خواهم و قبول نمی‌کنم، شاید در جشن‌ها فقط می‌گویم حاضرم به آنها تبریک بگویم. هر جا که می خوانم، غمگین می شوم، آن طرف هر بار که می خوانم گریه می کنم. حضور جوانان در عرصه کم است. امروز اینطور نیست چرا که من و همکلاسی هایم برای اجرا به شهرهای مختلف و نمایش های مختلف رفته ایم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.