در مورد روز جهانی قدس باید توضیح داد

[ad_1]

ایسنا/ کرمان فرماندار بم گفت: تبیین دستاوردهای جمهوری اسلامی و شرارت های رژیم صهیونیستی در روز قدس ضروری است.

هادی شهسوارپور در جلسه ستاد زکات بم که با حضور حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم و جمعی از مسئولین ذیربط برگزار شد، بر لزوم هماهنگی و تنظیم مقررات تاکید کرد.دفاتر هماهنگی شهرستان در برگزاری راهپیمایی روز قدس گفت: راهپیمایی جهانی قدس روز باید توضیح داده شود.

وی راهپیمایی روز جهانی قدس را روز اعلام انزجار از استکبار جهانی دانست و گفت: امروز شاهد افول رژیم صهیونیستی هستیم.

تاکید شهسوارپور بر تفسیر بیانیه گام دوم انقلاب و جهاد و استفاده از بستر سایبری برای تفسیر روز جهانی قدس است.

فرماندار بم روز جهانی قدس را روز اعلام همبستگی کشورهای مسلمان با مردم مظلوم فلسطین دانست و گفت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری باید در روز قدس تبیین شود.

وی افزود: با وجود اینکه مردم با فشار اقتصادی و مشکلات فراوان مواجه هستند، اما همچنان به آینده نظام امیدوار هستند.

شهسوارپور ضمن یادی از شهید سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس گفت: آن شهید و سردار دلاور با شهادتش مقاومت جهانی را به لرزه درآورد.

وی با اشاره به اینکه امسال با رهایی از بیماری عروق کرونر، راهپیمایی ها و تجمعات روز قدس از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ضمن تاکید بر برنامه ریزی صحیح ادارات برای حضور در روز قدس با رعایت پروتکل های پزشکی تاکید کرد. .

در ادامه حجت الاسلام قاسم دانشی با اشاره به وجوب زکات که در اسلام بر آن تاکید شده است، گفت: متأسفانه در جامعه به وجوب زکات توجه کافی نمی شود.

وی افزود: زکات یکی از عباداتی است که مستلزم قربت است و تأثیر تربیتی عمیقی در روح انسان دارد. مردم فقیر، و اگر مسلمانان به این وظیفه مقدس عمل کنند، فقر و بدبختی از جوامع مسلمان رخت بر خواهد بست.

حجت الاسلام دانشی با بیان اینکه پیگیری جمع آوری زکات را نباید تنها در چارچوب یک وظیفه اداری دید، افزود: امروز ائمه جمعه و جماعات در کنار سایر روحانیون و طلاب احتمالاً اهمیت زکات را تبیین می کنند. در دین و فقه اسلامی. باید با زور به عمل برسد.

وی هزینه صحیح و راهبردی زکات را مهم ترین عامل در ترویج فرهنگ پرداخت زکات می داند و تصریح می کند: اگر به مردم بگوییم زکات در کجا خرج می شود و به همان اندازه که به توانمندسازی فقرا کمک می کنیم، قطعا آرزوی آنهاست. صد برابر زکات خواهد داد.

وی افزود: در آیات و روایات به صراحت آمده است که اگر همه ثروتمندان زکات اموال خود را بپردازند دیگر فقیر و گرسنه نخواهند بود; از این رو آرزو می کنیم که دولت و سایر سازمان ها در اخذ زکات از این گونه افراد اهتمام بیشتری داشته باشند و در عین حال برنامه ریزی جدی تری برای جمع آوری و صرف سایر وجوه دینی مانند خمس و فطره صورت گیرد.

حجت الاسلام دانشی تصریح کرد: حادثه طبس یکی از آن وقایع درخشان بود که خداوند با یاری نامرئی خود بر حق بر باطل پیروز شد و آمریکا به هر نحوی شکست خورد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.