دستگاه برش لیزری چگونه کار میکند؟ (2)

دستگاه برش لیزری چطور فعالیت میکند؟
برش لیزر آلومینیوم

صحیح که دستگاه های برش لیزر آلومینیومی از اعتنا زیاد بالایی برخوردار میباشند البته تخصص و تجربه اپراتور هم دارای زیاد متعددی دارااست و می بایست با اعتنا به تخصص خویش به بهترین نحو و سوای هیچگونه مشکلی برش را به سروصدا انجام برساند. This  data was g enerated ᠎by GSA  C onte​nt Generator Dem​ov er si᠎on.

سپس از بارگزاری برنامه تلویزیونی به کامپیوتر دستگاه برش لیزری تمامی چیز به جهت برش فراهم هست و دستگاه فراهم آغاز به فعالیت به جهت برش میباشد.

کرف: کرف در ادامه واقع کوچکترین شعاع قابل برش را معین می کند که متعلق به ضخامت ورق هست و خوبتر هست در ادامه طراحی حیث گردد. This c᠎ontent has ᠎been created by GSA C onte nt Genera tor DEMO!

واضح هست که هر چه کرف دستگاه کاهش باشد امکان برش کانتورهای پیچیدهتر و دندههای کوچک ضخیم، عمده می شود.

به تیتر نمونه گوشههای زیاد تیز می بایست r ای دستکم مساوی با کرف داشته باشد. برش لیزر مس با دستگاه لیزر، نسبت به رویه های کهن اعتنا فعالیت را به حد قابل توجهی ارتقاء دیتا است.

دستگاه برش لیزر آهن با داشتن تکنولوژی فایبر، نسبت به دستگاه های دیگر برش امکان برش آهن تا ضخامت های بالا را دارااست اما ارزش تام شده همین دستگاه های برش فایبر عمده خواهد بود.

انجام برش آلومینیوم به علت این که نسبت به فولاد و اکثری دیگر از فلزات نرمتر هست سختتر بوده و با ایراداتی ملازم هست اما گروه کارشناس تیم صنعتی لیزر پارسا، تجربه و مهارت به اندازه در ادامه به کارگیری از دستگاه لیزر را داشته و می توانند با به کارگیری از تنظیمات ظریف و در دست گرفتن سرعت، فشار گاز و تمرکز لیزر به لطف از عهده برش آلومینیوم برآیند.

در ادامه دستگاه های برش غیر فلزات متداول عمدتا همین مسافت به وسیله عضو و با تشخیص چشمی تهیه می شود اما در ادامه بعضا از دستگاه ها هم همین مسافت به وسیله یک سنسور چشمی هوشمند تهیه می گردد.

هدف همین تیم گردآوری و ارائه بهترین ها در ادامه جهان به مشتریان خویش از روز آغاز کار تا به امروز بوده هست و خواهد بود.

مقدار شتاب برش لیزر آلومینیوم بستگی به اقتدار دستگاه لیزر دارااست تا برش را در ادامه کوتاهترین دوران ممکن و با اعتنا بالا انجام دهد؛ چنانچه اقتدار و اشعه ی لیزر بالا باشد، شتاب برش هم ارتقاء می یابد که همین فرآیند میزان مرغوب بودن و نازکی آخری فعالیت را ارتقاء می دهد.

شتاب در ادامه برش لیزر آلومینیوم یکی از دیگر از خصوصیت ها هست که همین خصوصیت به اقتدار دستگاه لیزر بستگی دارد.

شتاب برش: شتاب فعالیت بستگی متعددی به قابلیتهای دستگاه و اقتدار اشعه لیزر دارد. متاسفانه بعضا از اپراتور ها سپس از مدتی که همین دستگاه برایشان معمولی می شود، همین نکته حیاتی را رعایت نمی کنند.

سازمان های دیگر به شکل مستقیم اجناس خویش را می فروشند، زیرا دستگاه لیزر بی آلایش سازی شده در ادامه طی سال ها می تواند به تیتر یک دستگاه لیزر پررنگ در ادامه حیث گرفته می شود.

چنانچه اپراتور داده ها به اندازه در ادامه حوزه فعالیت با همین متریال ها ندارد خوبتر هست با دیگر متخصصان مشورت نماید و یا این که از فعالیت بر بر روی آن ها صرفه حیث کند.

لیزر برش فولاد یکی از از رویه های تازه جهت برش فلزات دشوار نظیر فولاد بوده که به امداد آن می اقتدار به آسانی اشکال ورق های فولادی را برش دیتا و از آن ها در ادامه صنعت های گوناگون به کارگیری کرد.

به جهت برش قطعه های فلزی و غیرفلزی می بایست نکاتی را در ادامه حیث گرفت که همین نکته ها در ادامه همه برش های فلزات یکی از می باشد.

نکته بعدی که در ادامه گزینه رعایت نکته ها ایمنی می بایست گزینه اعتنا اپراتور دستگاه لیزر قرار گیرد همین هست که به هیچ تیتر نباید دستگاه را در ادامه هنگامی که سرگرم به فعالیت هست سوراخ کند.

رعایت نکته ها ایمنی در ادامه زمان فعالیت با آینه، ورق آلومینیوم و هر ماده منعکس کننده اشعه لیزر هم دارای متعددی دارااست که اپراتور باتجربه ، خویش خوبتر می‌داند با همین موردها چطور می بایست بازخورد کند.

چنانچه قرار هست خریدار را به پای دستگاه بیاورید صد رد صد به وی نکته ها ایمنی را تذکر کنید. همینطور رفلکس یا این که بازتاب آن می تواند به دستگاه های لیزر زخم برساند و اکثر اوقات اجرای آن دشوار است.

اشکال لیزری هایی که در ادامه برش لیزر به کارگیری می شود کدامند؟ در ادامه برش های با پرسهای ضربه ای آلومینیوم بخاطر نرمی مقداری نادرست دارااست و از ضخامت اندک میگردد و به طولش بیشتر خواهد شد (اصطلاحا کش می آید) .

برش آلومینیوم یکی از از کارهایی هست که اکثری از شرکتها در ادامه انجام آن مقداری نقص‌ دارا هستند که همین نقص‌ مهم عوارض متعددی میباشد.بسیاری از کمپانی ها به جهت برش آلومینیوم از گاز اکسیژن به کارگیری می‌کنند که اعتنا به اندازه در ادامه برش از آن ها چشم نخواهد شد چون چنانچه بخواهند برش را با اعتنا انجام دهند می بایست از گاز نیتروژن به کارگیری نمایند تا برش با اعتنا بالا و قابل قبولی ارائه شود.

اکثری از کمپانی ها به جهت برش آلومینیوم از گاز اکسیژن به کارگیری می نمایند که اعتنا به اندازه در ادامه برش از آن ها چشم نخواهد شد چون چنانچه بخواهند برش لیزر آلومینیوم را با اعتنا انجام دهند می بایست از گاز نیتروژن به کارگیری نمایند تا برش با اعتنا بالا و قابل قبولی ارائه شود.

برش آلومینیوم با واترجت از بهترین آیتم ها می باشد. با همین هم اکنون به جهت برش لیزری که نیاز به پلیسه کاهش و حاشیه های تمیزتری دارااست از گاز نیتروژن و در ادامه برش لیزری که میزان مرغوب بودن حاشیه های برش به جهت ما‌درها دارای ندارد از گاز اکسیژن به کارگیری می کنیم.

ایجاد پلیسه: صد رد صد هر چه پلیسه ایجاد شده سپس از برش کاهش باشد میزان مرغوب بودن آخری خوبتر بوده و نیاز به فرایند ماشینکاری ثانویه کاهش میشود.

کمپانی برش لیزر نیک از محبوبترین تیم های ارائه دهنده سرویس ها حکاکی، مارکینگ و برش لیزری فلزات آهن، آلومینیوم و استیل است، که همه سرویس ها خویش را در ادامه بالاترین مرحله کیفی و با مطلوب ترین ارزش در ادامه اختیار مشتریان همین سرویس ها می گذارد، بطوریکه سالهاست مخاطبین عادی همین کمپانی به مشتریان متعهد و کهن آن تبدیل شده اند، و به نوعی مبلغ میزان مرغوب بودن فعالیت همین تیم هستند.

تولید کمترین پلیسه در ادامه اجرای برش لیزر آلومینیوم نشان دهنده ی میزان مرغوب بودن بالای فعالیت است. فلز برنج با به کارگیری از لیزر برش خورده و میزان مرغوب بودن آخری فعالیت تا حد زیاد متعددی ارتقاء می یابد و ارزش آن هم به طبع بالا می رود.

امروزه با ترقی صنعت های و اتومبیل آلات صنعتی، دستگاه برش لیزر آلومینوم با اقتدار بالا جایگزین دستگاه واترجت و برش پلاسما شده است؛ در ادامه واقع ورود تکنولوژی لیزر به بخش صنعت منجر شد تا برش اکثری از فلزات از گزاره فلز آلومینیوم به آسانی، با اعتنا و نازکی بالاتری انجام شود.

همه فلزات پرتوهای لیزر را رفلکس می دهند اما هر کدام آستانه جذب معینی دارا هستند به همین شکل که آهن عادی پرتوها یا این که نور لیزر را عمده از آلومینیوم یا این که مس جذب می کند.

حتی فولاد به ضخامت ۴۰ میلی متر را می اقتدار به طور اثر گذار با به کارگیری از همین دستگاه ها برش داد.

همینطور شتاب بالا از بقیه مزایای برش لیزر آلومینیوم می باشد و تعداد متعددی از قطعات در ادامه کمترین دوران فراهم خواهد شد که از حیث هزینه ها هم مقرون به صرفه می باشد.

لیزرها می توانند اشکال متفاوتی از مواد را برش دیتا و حکاکی کنند، حتی مواد غیر فلزی را که معمولا نمی اقتدار با فرآیندهای شعله یا این که پلاسما برش داد.

برش لیزر بر بر روی اشکال ورقهای فلزی از قبیل آهن، مس، گالوانیزه، استیل، برنج، الومینیوم، آلیاژهای گوناگون و همینطور برش لیزر ورقهای غیرفلزی مانند تفلون، پلکسی و چوپ و فوم با ضخامتهای گوناگون هست که بسته به جنس، دشواری آن و گونه ورق مقدار حداکثر ضخامت برش لیزر آن ها مختلف میباشد.

لیزر به جهت برش اشکال قطعات فلزی یا این که غیرفلزی به کارگیری میشود. همینطور دستکم سوراخهای قابل تولید در ادامه ورقهای فلزی متعلق با ضخامت ورق است.

قبل از انجام پیشنهاد از مقدار حداکثر ضخامت قابل برش اطمینان حاصل نمایید. پارامترهای زیاد متنوع دیگری هم میباشند که در ادامه میزان مرغوب بودن آخری برش اثر گذار اند، البته در ادامه شکل در دست گرفتن مناسب، برش لیزری یک رویه دقیق، قابل اطمینان و استوار به جهت برش مواد اول به شمار میرود.

به کارگیری از گاز اکسیژن به وسیله لیزر، شتاب و اعتنا فراتر و میزان مرغوب بودن برش کمتری نسبت به اعمال نیتروژن دارد؛ به فعالیت بردن گاز نیتروژن، اعتنا فعالیت را بالا می برد اما به جهت برش آهن با ضخامت بالا به کارگیری نمی شود.

برش آلومینیوم به وسیله لیزر مهم مزایایی هست که از آن گزاره می توان به خلاقیت در ادامه طراحی، انعطافپذیری و تولید طرحهای پیچیده، اعتنا زیاد بالا، شتاب بالا، ارزش پایین، اعتنا یکسان در ادامه برشهای تکراری، بالا بودن میزان مرغوب بودن حاشیه برش، داشتن کمترین ضایعات و پرتی، عدم تولید تغییرات در ادامه ساختار فلز، انجام برش به صورت سری، ایجاد به طور همزمان قطعاتی با ضخامت یکسان بصورت به طور همزمان و حذف چندین مرحلهای فرایند ایجاد قطعات اشاره کرد.

در ادامه رویه های کهن برش به برهان این که فشار فیزیکی متعددی بر بر روی ورق تولید می‌شد به این برهان فرور رفتگی هایی در ادامه ورق و یا این که حاشیه های بریدگی تولید میگردید.

به تیتر مثال، زمان برش مواد پایین عملیات حرارتی، گرمای لیزر می تواند منجر دشوار شدن حاشیه های خارجی برش شود.

پارسه لیزر با به کارگیری از دستگاه های قوی لیزر سی ان سی، قابلیت برش لیزر ورق های آلومینیومی زیاد ضخیم را دارااست که تصویر حاضر، مثال ای از برش لیزر آلومینیوم با ضخامت 8 میلیمتر را نشان می دهد.

مشخصات آلومینیوم یک ماده زیاد بازتابنده هست ، براین اساس نیکی دستگاه برش لیزری فایبر و نیکی دستگاه برش لیزر YAG نمی توانند آلومینیوم ضخیم را برش دهند.

برش آهن به وسیله لیزر به همین شکل انجام می شود که اشعه به وسیله سورس لیزر فایبر با اقتدار دوچندان به سمت متریال گزینه حیث تابیده می شود و با ذوب کردن، آهن برش میخورد؛در همین وضعیت مواد مذاب هم با به کارگیری از گاز نیتروژن یا این که اکسیژن از همین محل به دور خواهد شد.

همین مسئله به اپراتور همین قابلیت را می دهد تنظیمات را قبل از پیدایش نقص‌ تغییر و تحول دهد. لذا ضخامت های بیشتری از ورق آهن را می اقتدار با لیزر برش داد.

خوشبختانه دستگاه های برش لیزری نوینی که در ادامه هم اکنون ایجاد میباشند سنسورهای پیشرفته ای دارا هستند که به زمان انعکاس،دستگاه لیزر را خاموش می کند.

همین لیزرها در ادامه محدوده مادون قرمز، نور نامرئی ایجاد میکنند. همین گونه لیزرها از یک کریستال جامد به جهت تمرکز اشعه بر بر روی ماده به کارگیری می­کنند.

به جهت به کارگیری از گاز نیتروژن به مراد برشکاری می توان از سیستم مولد گاز نیتروژن به کارگیری کرد. به کارگیری از لیزر در ادامه برش آلومینیوم منجر میگردد برشکاری با اعتنا و شتاب بالا و ارزش مطلوب انجام شود.

به کارگیری از رویه برش لیزر فولاد می تواند صفحه های فولادی را با اعتنا و شتاب مطلوبی برش دهد؛ همین دستور سبب ساز شد تا امروزه به کارگیری از رویه هایی نظیر برش لیزر فولاد با استقبال فراوانی روبرو شود.

همین رویه برشکاری آلومینیوم در ادامه مغازه تودی آلومینیوم با بالاترین اعتنا ابعادی، انجام میگردد. ایجاد قطعات به وسیله برشکاری لیزر در ادامه تیم صنعتی لیزر صالح به طور گسترده در ادامه همین صنعت پذیرفته شده است.

در ادامه رویه سنتی به وسیله حرارت متعددی مبادرت به برش فلز میکردند که همین واقعه منجر خمیده شدن آن می‌شد البته به کارگیری از رویه برش لیزر مس موجب کمتر احتمال خمیدگی ورق مس شده است؛ در ادامه عاقبت نیازی به عملیات پلیسهگیری سپس از انجام برشکاری نیست.

در ادامه صورتی که اتفاقی بی آلایش به جهت دستگاه برش لیزر بیافتد و اپراتور بالای سروصدا دستگاه نباشد، ممکن هست این واقعه بی آلایش به فاجعه ای وسیع تبدیل شود.

پرتو لیزر قبل از بازخورد با برگه فعالیت ، به وسیله 3 آینه به هد دستگاه که بخش انتهایی مسیر حرکت پرتو لیزر هست ساماندهی می گردد.

حوزه‌ پایین حرارت در ادامه قطعه محدود هست به نوع ای که گرمای لیزر سبب ساز تغییر و تحول صورت اطراف مسیر برش نمی شود.

زاویه کونیک: به معنای تغییر و تحول قطر رخنه در ادامه ضخامت برش است. یکی از از نکاتی که می بایست به آن اعتنا کرد؛ برش­کاری پلاسمای آلیاژهای آلومینیوم – لیتیوم در ادامه حضور آب است.

برش فلز مس با به کارگیری از دستگاه برش لیزر قابلیت پذیر هست البته به کارگیری از همین رویه به جهت مصرف کنندگان به صرفه نیست؛ چون مس به برهان خواص منعکس شدن نور، اقتدار جذب مقداری از اشعه مادون قرمز رنگ را دارد.

همین فلز امکان جذب بالای نور مادون قرمز رنگ را دارااست و برش لیزری استیل زیاد سریع، ظریف و صاف شکل می گیرد.

در ادامه هم اکنون حاضر از صفحه های فولادی به تیتر یکی از از آیتم های پرکاربرد در ادامه صنعت های گوناگون به کارگیری می شود؛ این مسئله موجوب شد تا اشخاص اکثری به دنبال مطلوب ترین رویه جهت برش ظریف همین فلز با ارزش باشند.

اکثری از کمپانی های برش لیزر آلومینیوم را برش نمی دهند ، چون سوای علم و مهارت مطلوب ، آلیاژهای آلومینیومی به راحتی زمان برش پلیسه می دهند.

ضخامت ای بالای 60 میلیمتر و کاهش از 600 میلیمتر را ورق های فوق سنگین می نامند. امروزه مدرن ترین دستگاه های برش لیزر معمولا لیزرهای CNC میباشند که بر شالوده اورجینال در دست گرفتن عددی کامپیوتری فعالیت می کنند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.