دستگیری 40 معدنچی در البرز

[ad_1]

ایسنا/ البرز کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان اشتهارد در بازرسی از یک واحد صنعتی 31 قطعه سکه دیجیتال قاچاق به ارزش 9 میلیارد ریال کشف کردند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی عزیزی فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت غیرقانونی یک واحد صنعتی در زمینه تولید ارز دیجیتال در بازار، شهرک صنعتی این شهرستان، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: ماموران پس از بررسی های میدانی گسترده، محل ماینینگ ارز دیجیتال را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی بررسی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد گفت: در بازرسی از این شرکت 31 مین قاچاق به همراه لوازم یدکی و لوازم یدکی به ارزش 9 میلیارد ریال کشف شد.

سرهنگ عزیزی با اشاره به اینکه در این زمینه یک متهم دستگیر و به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شده است، تصریح کرد: بسیاری از تولیدکنندگان ارز دیجیتال از برق یارانه ای واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل برای انجام فعالیت های غیرقانونی خود استفاده می کنند. شبکه توزیع برق شهر را مختل می کند.

جمع آوری معدنچیان غیرمجاز در نظرآباد

سرهنگ فرج الله اسداللهی فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد نیز از کشف 9 معدنچی در این شهرستان خبر داد.

وی در این خصوص گفت: کارکنان کلانتری نجم آباد با اتخاذ تدابیری قانون اطلاعات از وجود چندین دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال در یک منزل مسکونی در روستای نجم آباد مطلع شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به درخواست مجوز قضایی برای بازرسی از این منطقه مسکونی، افزود: ماموران پس از تکمیل تحقیقات به این منزل مسکونی اعزام و در بازرسی به عمل آمده 9 فقره مین و خودروی قاچاق کشف کردند.

فرمانده انتظامی نظرآباد با بیان اینکه ارزش ریالی این استخراج کنندگان ارز توسط کارشناسان مشمول بین یک میلیارد تا 350 میلیون ریال برآورد شده است، افزود: دستگیری متهم پرونده این پرونده در دستور کار این پلیس قرار دارد.

سرهنگ اسداللهی در پایان با اشاره به نقش مخرب دستگاه های مولد رمز ارز غیرمجاز در شبکه توزیع برق کشور خاطرنشان کرد: پلیس اجازه نمی دهد سودجویان ثروت خود را با اموال مردم انباشته کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.