دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان و پاکسازی انسان از گناه

[ad_1]

در دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان آمده است: «خدایا که همه لغزش های گنهکاران را محو می کنی. اجابت این دعاها در مورد ما، اقاله یعنی شما از یک تجارت جنسی خریده اید و بعد از مدتی می خواهید آن را برگردانید و از آن تجارت بخواهید که عواید فحشا را پس بگیرد. به این می گویند اقاله ما هم به خدا می گوییم پروردگارا گناهان ما را ببخش و مجانی به ما رحم کن.

به نام خدا

«خدایا مرا در گناه بزرگ کن و از گناهم پاک گردان و قلبم را در قوت قلبم بیازمای و یا از نفوذ گنهکار کم کن».

«خدایا مرا در این ماه از گناه بشویی و از هر عیب در آن پاک کن و قلبم را در آن با دلهای پرهیزگار آزمایش کن، ای کور شده از لغزش گناه. هسته».

به گزارش ایسنا، آیت الله مجتهدی تهرانی در تفسیر «اللهم الرحمن فی الذنوب» گفت: در این دعا از خداوند می خواهیم که گناهان ما را بشوید. اگر مهمانی رفتیم، خودمان را شستیم، حالا در ماه رمضان مهمان خدا هستیم.

وی افزود: ماه رمضان، ماهی است که شما را به مراسم عشای ربانی دعوت می کنند و با مقدمه ای از جمله غسل ​​به عشاء می روند; اما در ماه رمضان هیچکس به فکر نظافت خود نیست.

طهارت انسان از گناه

این استاد اخلاق ادامه داد: باید خود را بشویم تا لیاقت حضور در ضیافت پروردگار را داشته باشیم پس اگر می خواهید از روزه ماه مبارک رمضان استفاده کنید باید گناه غسل ​​را دریابید.

مجتهد و این عالم ربانی در ادامه می فرمایند: برای اینکه از خداوند بخواهیم که ما را پاک کند، باید نیمه شب بیدار شویم و مانند نوزادان گریه کنیم و چون خداوند مهربان است ما را بخشیده است.

وی در ادامه در وصف فراز گفت: طهارت عیب من است: پروردگارا مرا از عیبم پاک کن. عیب ها عبارتند از: تهمت، غیبت، دروغ، ریا، تکبر، حسادت و… بدانیم که اگر عیب داشته باشیم، ثواب کامل اعمالمان ثبت نمی شود.

استاد بزرگ اخلاق در ادامه به تشریح دعای روز بیست و سوم با بیان مطلب فوق فرمودند: پروردگارا قلبم را با پرهیزگاران بیازمای. اهل فرزندی، فرزندسالاری از نظر زبانی بهتر و گرانبهاتر از فرزندسالاری است. گاهی به ترس از خدا اعتراف می کنیم، اما ترس از خدا در دل نداریم.

وی ادامه داد: در دین چراغ قرمز به معنای حرام و چراغ سبز به معنای حلال است. الان خدا از اونی که پشت چراغ قرمزه و وقتی چراغ سبزه حرکت کنه میترسه. البته نباید از ترس جریمه شدن پشت چراغ قرمز توقف کرد، بلکه نباید از روی احترام به قانون که ارزش های متفاوتی دارد گذشت.

آیت الله مجتهدی تهرانی در تفسیر «یا مقیل اعمال متقین» می فرماید: ای پروردگاری که لغزش های گنهکاران را دفع می کنی. اجابت این دعاها در مورد ما، اقاله یعنی شما از یک تجارت جنسی خریده اید و بعد از مدتی می خواهید آن را برگردانید و از آن تجارت بخواهید که عواید فحشا را پس بگیرد. به این می گویند اقاله، به خدا هم می گوییم از خدا بخواه که گناهان ما را ببخشد و مجانی به ما رحم کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.