دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان

[ad_1]

در دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان آمده است: «پروردگارا، در ماه رمضان مرا بر یتیمان رحمت گردان که یتیمان با اخلاص، دل را پاک می‌سازد. «پروردگارا، زود به من اطعام کن و یک روز روزه بگیر، اطعام مخصوصاً به فقرا و مستحقان، کار بسیار نیکو است».

به نام خدا

«خدایا به یتیمان رحمت و طعام یتیمان و نزول سلامتی و محبت بزرگواران طولانی یا پناهگاه صالحان عطا کن.»

«خدایا مرا در این ماه رحمت بر یتیمان و طعام و نزول درود و همنشینی با صاحبان کرامت عطا فرما تا از مشتاقان به من پناه بده. »

به گزارش ایسنا، آیت الله مجتهدی تهرانی در تفسیر «اللهم یقین فی رحمه الیتیمان» گفت: پروردگارا در ماه رمضان یتیمان را بیامرز. اگر قلب ما زنگ زده باشد، چه دارویی می توان آن را درمان کرد؟ برای این کار باید در سحر قرآن بخوانی تا قلبت جلا دهد. همچنین با استغفار در سحر، روح انسان را روشن می کند و با یتیم خانه می توان دل را جلا داد.

وی تاکید کرد: پولدار فقط با دست زدن به یتیمان دلش را صیقل نمی دهد و باید از ایتام حمایت مالی کند و مشکلات مالی آنها را حل کند. پس به یاد داشته باشید که دلسوزی به یتیمان با اخلاص، دل را جلا می دهد.

این استاد برجسته اخلاق در تفسیر فراز «واتعام التعام» فرمودند: خدایا به من غذا و افطار بده. تهیه غذا مخصوصاً برای فقرا و مستحقین کار بسیار خوبی است.

ایشان در ادامه در وصف «وَفْشآءَ السَّلامِ» فرمودند: پروردگارا سلام بزرگی به من برسان. بعضی ها خجالت می کشند اول سلام کنند. اما برخی هستند که با صدای بلند موعظه می کنند. همچنین باید به سلام به معنای سلام بر شما پاسخ صحیح بدهیم و از گفتن جملات دیگری مانند سلام از ما خودداری کنیم. سلام کردن و سلام کردن نیز ضروری است.

آیت الله مجتهدی در تفسیر جمله «وَصُحْبَةَ الْکِرَمِ» فرمودند: پروردگارا در ماه رمضان توفیق همراهی با انسانهای بزرگوار، فهیم و متقی را نصیبم کن. خدایا کمکم کن تا با افراد صالح دوست شوم. مطمئن شوید که دوستتان یک درجه از شما جلوتر است. یکی از رازهای موفقیت من در زندگی داشتن یک دوست خوب است.

این استاد بزرگ اخلاق در پایان آخرین بیت از نماز روز هشتم گفت: «بتولیک» یعنی چقدر به ما حق ثواب دادی.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.