دو فرصت برای حل پرونده محیط بان نجفی

[ad_1]

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پس از پذیرش درخواست اعاده دادرسی برومند نجفی گفت: با پذیرش اعاده دادرسی دیوان عالی کشور دو فرصت داریم. اجرای قصاص تا رسیدگی مجدد به پرونده متوقف می شود.

جمشید محبت خانی در گفت وگو با ایسنا وی در تشریح آخرین وضعیت پرونده برومند نجفی خاطرنشان کرد: درخواست تجدیدنظر ما در دادگاه کرمانشاه بی نتیجه ماند و برومند نجفی به قصاص محکوم شد. تحریم ها نیز باید به تایید دیوان عالی کشور برسد و زمانی که در دیوان عالی کشور تایید شد، طبق مواد 477 و 474 قانون آیین دادرسی کیفری درخواست اعاده دادرسی کردیم.

وی افزود: درخواست اعاده دادرسی پذیرفته شده و این پرونده باید به شعبه دیگری در همان استان منتقل شود تا قاضی دیگری از صفر به این پرونده رسیدگی کند. قصاص تا رسیدگی به پرونده متوقف می شود.

فرمانده تیم CSMT افزود: با تایید دیوان عالی کشور برای رسیدگی مجدد، دو فرصت داشتیم. ما ممکن است شواهد خود را در طول بررسی پرونده ارائه کنیم تا بتوانیم رای مخالف را نادیده بگیریم. شکستن رأی کارمایی به شدت نقض سلاح گرم بستگی دارد. همه چیز به شکل دفاعیات وکلای ما و استدلال آنها بستگی دارد. علاوه بر این، این فرصت را هم داشتیم که با بزرگان و بزرگان برای جلب رضایت خانواده فلاحی همکاری کنیم.

محبت خانی در پایان تاکید کرد: اولویت اول ما جلب رضایت خانواده فلاحی است و علاوه بر آن موضوع رای دادگاه نیز پیگیری خواهد شد. ما ادعا می کنیم که محیط بانان ما قانون اسلحه گرم و دستورالعمل های آن را رعایت کرده اند، اما وکلای خانواده مقتول معتقدند این اتفاق نیفتاده است. اگر قاضی با استدلال ما موافق باشد، پرونده تبدیل به قتل عمد می شود و باید دیه پرداخت شود که بیمه هم پوشش می دهد. درخواست اینجانب این است که ضمن ابراز همدردی با خانواده فلاحی، تمام تلاش خود را برای جلب رضایت ایشان به کار گیرید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.