راهپیمایی «نه به اغواگران» در کابل برگزار شد

[ad_1]

تظاهرات بزرگی با شعارهای «نه به اغواگران»، «اتحاد افغانستان و ایران» و «ما برادریم» با حضور چند تن در کابل برگزار شد.افغانستان.

به گزارش ایسنا، این تجمع مردمی در اعتراض به حمله اخیر به چند سفارت ایران در کابل و سرکنسولگری کشورمان در هرات برگزار شد.

این حمله با واکنش رسمی دولت ایران و همچنین اداره موقت افغانستان مواجه شد.

این تجمع توسط چندین حزب سیاسی و نهادهای مردمی با حضور جمعی از شهروندان کابل برگزار شد و با قرائت بیانیه و گلباران در سفارت پایان یافت.

راهپیمایی ترتیب دهید

در این بیانیه آمده است: «در چند هفته گذشته، گروه‌های پنهان و آشکار دشمنان اسلام و صلح و ثبات افغانستان تلاش‌های زیادی به‌ویژه با پخش کلیپ‌های جعلی، قدیمی و مضاعف انجام داده‌اند». همچنین اعلامیه های نادرست که باعث دردسر می شود، روابط دیرینه و مثبت دو کشور را به ویژه پس از تحولات اخیر تضعیف می کند. آخرین تلاش دشمن در این زمینه حمله تروریستی خونین به ساحت مقدس امام رضا (ع) بود.
شرکت کنندگان در این تجمع تاکید کردند که ما به نمایندگی از ملت مسلمان افغانستان در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل تجمع کرده ایم تا با اغواگران و فتنه گران و فتنه گران و جنایتکاران معروف، مقابله کنیم. دشمنان دو جناح ناسیونالیست. ، برادران، متحدان و همسایگان. «نه» بگویید و در برابر دشمن مشترک دست به دست هم دهید و عهد ماندگار دوستی تاریخی خود را تجدید کنید.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ملت‌های پرشور و جنگ‌جو ایران و افغانستان را در کانون دسیسه‌های هفته‌های گذشته با بصیرت، هوشیاری و هوشیاری فرا می‌خوانیم و خواهش می‌کنیم که به دام نیفتند. چنگال ناشناخته ها و عوامل دشمن اسلام و مسلمین. ایجاد اغوا، توطئه و سوء استفاده از احساسات پاک مردم.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم… الرحمن الرحیم
بیانیه پایانی تجمع گسترده افغانها در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل
در چند هفته گذشته گروه های دشمن اسلام و صلح و ثبات آشکار و پنهان افغانستان به ویژه با پخش کلیپ های جعلی، منسوخ و بعضاً نامربوط، روابط سایر کشورها و نیز اعلامیه های نادرست برای ایجاد بی ثباتی عمومی تلاش های زیادی کرده اند. بر این باور است که مهاجرت هموطنان به جمهوری اسلامی ایران و از بین رفتن روابط دیرینه و مثبت دو کشور به ویژه پس از تحولات اخیر. آخرین تلاش دشمن در این زمینه حمله تروریستی خونین به ساحت مقدس امام رضا (ع) بود.
در نتیجه این تلاش ها متأسفانه فضای منفی بین دو کشور و دولت های دو کشور ایجاد شد و برخی از آنها از این فضا و شرایط سوء استفاده کردند و این امر با تشکیل تجمع اعتراضی در مقابل سفارت مسلمین صورت گرفت. جمهوری در کابل روز دوشنبه حمله به کنسولگری ایران در هرات در واقع با هدف بی‌ثبات کردن افغانستان است، از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران را ناراحت و مخالفت می‌کند، به‌ویژه با توجه به شرایط در حال حاضر رویکرد بسیار فعالی وجود دارد. . این کشور با روی کار آمدن «امارت اسلامی» افغانستان به کمک فقرا و نیازمندان کشور و پذیرایی از مهاجران در ایران و همچنین فضای بسیار منفی علیه هموطنان مهاجر در ایران ایجاد کرد.
بر این اساس ما شرکت کنندگان در این جلسه هستیم.
برای تجدید پیمان برادری، پاسداری از پیوندهای تاریخی و اشتراکات تمدنی دو کشور، حفظ روابط مثبت و سازنده دو دولت و جلوگیری از توطئه‌ها و توطئه‌های دشمنان بدنام افغانستان و ایران و به لطف نظام اسلامی. جمهوری ایران برای کمک، همکاری و خدمات برادرانه. ما در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل تجمع کردیم تا مردم، دولت و مهاجران مسلمان افغانستان در بدترین لحظه بحران به اغواگران، طراحان و جنایتکاران، دشمنان معروف، «نه» بگویند. دو ملت: دوستان، برادران، متحدان و همسایگان.
ما به جهانیان نشان می‌دهیم که پیوندهای تاریخی میان دو ملت، مستحکم، مستمر و تزلزل ناپذیر باقی خواهد ماند و دشمنان استکبار نمی‌توانند شکست شرم‌آور خود را جبران کنند و اساس تعامل مسلمانان و بشری افغانستان و ایران را از بین ببرند. و از رویارویی خصمانه آن انتقام بگیرد. برادر بگیر
می دانیم که سیاست ها و مواضع عمومی جمهوری اسلامی ایران در قبال مردم افغانستان به ویژه مهاجران به ایران مبتنی بر ارزش های اسلامی و دینی و رهنمودهای پیامبر اکرم (ص) است. رحمت و خاندان پاکش.
جمهوری اسلامی ایران با توجه به شعار تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر «اسلام مرز ندارد» در 4 دهه گذشته با آغوش باز پذیرای برادران و خواهران افغانستانی خود بوده است. و مسلماً مهاجران افغانستانی دوره های مختلف ثابت کرده اند که قدر این میزبان را می دانند.
در طول چهار دهه گذشته، سه نسل از مهاجران افغانستانی زیر نظر جمهوری اسلامی در ایران آموزش دیده اند که شامل تعداد قابل توجهی از نخبگان سیاسی، فرهنگی و علمی افغانستان است که در دو دهه گذشته کشور را رهبری کرده است. ، در جمهوری اسلامی ایران بزرگ شده اند. در حال حاضر بر اساس فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) کودکان افغانستانی که نمی توانند در کشور خود تحصیل کنند از نعمت تحصیلات جاری برخوردارند و ما به نمایندگی از ملت بزرگ افغانستان از همه عزیزان قدردانی می نماییم. این خدمات و همکاری های جمهوری اسلامی ایران بوده، هست و خواهد بود.
ما تلاش های چند هفته گذشته برای تولید و توزیع موزیک ویدیوهای جعلی، آگهی های جعلی و منسوخ شده با هدف تحریک مردم دو کشور را محکوم می کنیم و اذعان می کنیم که این تلاش ها علیرغم استقبال گسترده و تحت تأثیر رسانه های اجتماعی و در واقع دنیای مجازی نمی تواند رابطه عمیق، طولانی و منحصر به فرد بین دو ملت، دو ملت را به خطر بیاندازد.
– حمله تروریستی به معبد امن و مظهر امام رضا (ع) توسط یک نفر و یک جریان تکفیری، پازل دشمنان دو ملت را در رویارویی با دو ملت و دامن زدن به جنگ های مذهبی اما با هوشیاری و بصیرت مردم تکمیل کرد. دو کشور به ویژه مقامات جمهوری اسلامی ایران از کودکی در خفگی بوده اند.
از مسئولان امارت اسلامی افغانستان که از خاموشی شبکه‌های اجتماعی متاثر نشده‌اند می‌خواهیم از روابط تاریخی کشورها و ملت‌های ایران و افغانستان، ملت‌های با سرنوشت و آینده مشترک و همچنین دشمنان قسم‌خورده پاسداری کنند. . «امارات اسلامی» بر اساس تعهدات خود با کشورهای جهان به ویژه کشورهای همسایه افغانستان، مسئولیت تامین امنیت نمایندگی‌های دیپلماتیک و سیاسی کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد.
ما با اذعان به اینکه اشغال 20 ساله افغانستان توسط جنایتکاران آمریکایی و متحدانش به پایان رسیده است، از رسانه های این کشور می خواهیم که بر اساس منافع ملی و اسلامی و همچنین منافع تروریستی غرب، همچنان در جریان منافع و اهداف تروریستی غرب باشند. مصالح عالیه کشور از باج خواهی علیه دستاوردهای دولت جدید و کشورهای همسایه و منطقه دست بردارید. زیرا سرنوشت ما همه به هم گره خورده است.
در پایان از ملت‌های پرشور و جنگ‌جو ایران و افغانستان می‌خواهیم در پرتو توطئه‌های هفته‌های گذشته بصیرت، هوشیاری و آگاهی پیدا کنند و از آنان می‌خواهیم در دام ناشناسان و دشمنان نیفتند. اسلام و اسلام به آسانی اغوا و توطئه ایجاد کند و از احساسات پاک مردم سوء استفاده کند.
انتهای پیام/

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.