راه اندازی کرسی تفسیر قرآن در مساجد و فضای مجازی

[ad_1]

رئیس مرکز فعالیت های دینی شهر تهران ضمن تشریح برنامه های جشن های شهر تهران در ماه مبارک رمضان با محوریت مساجد منتخب گفت: طرح قرآنی چلچراغ در شب سی ام ماه مبارک رمضان. در تعدادی از مساجد پایتخت وب سایت شهر تهران برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام جواد صادق زاده افزود: برای ترویج تفسیر کلمه وحی و با توجه به بیانات اخیر مقام معظم رهبری (دامت برکاته) مبنی بر اینکه هر مسجدی مبنای قرآنی می شود، با عنایت الهی و با عنایت الهی، اساس قرآن شده ایم. سایه یک خدا word و همکاری ستاد ترجمه قرآن، فاز سوم طرح بزرگ تفسیر «رمضان با قرآن؛ سی روز، سی درس» با اعزام مترجمان اختصاصی قرآن به مساجد و همچنین در فضای مجازی در دو محور اصلی. بخش‌های شبکه اجتماعی (کانال پیام‌رسان مسجد، سرای محلات، تهران من و …) شهر تهران www.tehran.ir برای مشارکت عمومی و یک پورتال داخلی برای مشارکت کارکنان.

مشاور شهردار تهران با بیان اینکه این برنامه با مشارکت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و مرکز رسانه شهر تهران برگزار می شود، گفت: در بخش عمومی و برای تسهیل هموطنان در مسابقه تفسیری، مشخص شود. شرکت کنندگان در این ماه با شماره گیری کد #333*137* و بدون پرداخت هیچ هزینه ای (حتی هزینه پیامک) وارد این مسابقه می شوند و از تفسیر منتخب کلمات روشن وحیانی بهره مند می شوند. مزیت استفاده از این سامانه جدید نسبت به سایر سامانه های قدیمی (مانند پیامک و …) در برگزاری مسابقات فرهنگی توسط دستگاه های فرهنگی و تبلیغی داخلی از جمله رادیوها استفاده می شود.رادیو و تلویزیون و … برای اولین بار در سطح ملی است که مرکز فعالیت های دینی شهر تهران از این سامانه آنلاین کامل و به روز برای برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی استفاده می کند.

حجت الاسلام صادق زاده افزود: امسال مرحله سوم طرح برپایی کرسی های تفسیر قرآن کریم طرح قرآنی چلچراغ با رویکرد ترویج سبک زندگی قرآنی و تفسیر اعمال نامگذاری شده است. نیاز دارد. اجتماعی در 22 مسجد تهران برگزار شد. و کرسی تفسیر قرآن در لیالی متقیان این ماه محل پذیرایی از شهروندان در مساجد مجری طرح است.

مشاور شهردار تهران ضمن تشریح برخی از ویژگی های طرح قرآنی چلچراغ که با هدف تقویت ایمان و اعتقاد به قرآن و التزام به آموزه های آن، ارتقای سطح آگاهی و درک عمومی افکار عمومی از قرآن و اجرای قرآن انجام می شود. فرهنگ سازی در شهر و تقویت و گسترش جمعیت. با قرآن کریم در اقشار مختلف جامعه گفت: در پایان این ماه و بر اساس اطلاعات ارائه شده در دو فرم امام جماعت و ناظر، بازخورد اجرای طرح به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

به گزارش سایت شهرستان، وی بیان می کند: محفل تفسیر قرآن از اوایل بهار تا پایان این ماه و به صورت شبانه در مساجد منتخب تهران با مشارکت اداره تفسیر قرآن آستان مقدس و مجموعه دروس قرآن برگزار می شود. زیر نظر مستقیم حجت الاسلام والمسلمین ادامه داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.