روسیه: موشک بالستیک Sarmat به هر نقطه از زمین می رسد

[ad_1]

دبیرکل آژانس فضایی فدرال روسیه گفت: موشک بالستیک موشک بالستیک قاره پیما “سرمات” روسیه می تواند مسافت تقریبا نامحدودی را در مقایسه با موشک “وویوودا” طی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری روگوزین، دبیرکل آژانس فضایی روسیه (روسکازموس) با بیان اینکه موشک بالستیک سفینه فضایی سرمات روسیه بسیار قدرتمندتر از سایر فضاپیماها است، گفت: سایر تسلیحات استراتژیک از جمله آمریکا. موشک Minotman 3. .

روگوزین به شبکه تلویزیونی روسیه 24 گفت: این موشک بسیار قدرتمندتر از سایر تسلیحات استراتژیک از جمله موشک Minuteman 3 در خدمت ایالات متحده است. هم از نظر مسافتی که موشک می تواند طی کند و هم قدرت کلاهکی که آن را به «خاک دشمن» می برد.

وی با اشاره به اینکه داده های فنی این موشک آن را به یک دستاورد بزرگ تبدیل می کند، گفت: “این یک دستاورد بزرگ برای طراحان و مهندسان ما است و ما به آن بسیار افتخار می کنیم.” .

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که اولین پرتاب آزمایشی موشک Sarmat را از پایگاه فضایی Plesetsk با موفقیت انجام داده است.

به گفته کارشناسان، به گفته کارشناسان، این موشک می تواند تعداد زیادی کلاهک موشکی مستقل MIRV با وزن حداکثر 10 تن را از هر نقطه از قطب شمال و قطب جنوب حمل کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.