روند انعقاد قرارداد تامین اجتماعی با پزشک / ادامه تشویق تسهیلات برای مشارکت در نسخه الکترونیکی

[ad_1]

مدیرکل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی با اشاره به روند انعقاد قرارداد تامین اجتماعی با پزشکان و تعامل با آنها در برنامه نسخه نویسی الکترونیکی توضیح می دهد و بیان می کند: تاسیس شد.

شهرام غفاری در گفت وگو با ایسنا، وی گفت: در حال حاضر بیش از 80 درصد نسخه ها به صورت الکترونیکی نوشته می شود.

وی افزود: اما طبق قانون از اردیبهشت 1401 همه پزشکان باید نسخه را به صورت الکترونیکی بنویسند مگر اینکه قطعی برق، اینترنت و امثال اینها باشد که استثنا خواهد بود.

مدیرکل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی با اشاره به روند عقد قرارداد با پزشکان گفت: این فرآیند شگفت‌انگیز و آسان است و هر پزشکی که ثبت‌نام می‌کند وارد سامانه شده و قراردادی را ثبت کند که طی یک قرارداد منعقد می‌شود. هفته.”

غفاری درباره همکاری پزشک بخش خصوصی با نسخه نویسی الکترونیکی؟ وی تاکید کرد: استقبال چندان چشمگیر نبود. یکی از دلایل این بود که گروهی از پزشکان تمایلی به قرارداد با ما نداشتند. مشکل در قرارداد ما این نیست که بگوییم سخت است، بلکه فکر می کنند می توانند مستقیم از بیمار پول نقد بگیرند، چرا برای دریافت بیمه دیر می کنند؟

وی افزود: بنابراین ضروری است شرکت های بیمه بتوانند در مدت زمان معین مطالبات را پرداخت کنند، گاهی اوقات تاخیر داریم که باعث می شود برخی پزشکان تمایلی به عقد قرارداد نداشته باشند.مس.

مدیرکل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی با بیان اینکه دیگران نیز از مقررات جاری ما گلایه دارند، گفت: بنابراین بیمه ها باید در قوانین خود تجدید نظر کنند. البته از نظر کارشناسی معتقدم پزشکانی که با ما قرارداد ندارند مجاز به تجویز دارو برای بیمه شدگان ما نیستند. زمانی که خود را ملزم به قرارداد نمی دانند، مجاز به پرداخت بیمه نیستند.

غفاری افزود: شاید در صورت بهبود شرایط از پزشکان در آینده نزدیک بخواهیم تصمیم بگیرند که آیا در چارچوب مشخصی با ما همکاری خواهند کرد یا خیر. ما همچنین باید قوانین را تسهیل کنیم و پرداخت ها را به روز کنیم.

وی در خصوص تداوم تسهیلات تشویقی که از ابتدا در طرح نسخه نویسی الکترونیکی پزشکان و داروخانه ها در نظر گرفته شده بود، گفت: این تسهیلات همچنان وجود دارد و پرداخت ها به پزشکان و حساب های وزن به صورت ماهانه انجام می شود و باید به صورت الکترونیکی پرداخت کنیم. نسخه تا 10 هر ماه.» پرداخت ماه قبل.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.