زنان باید از اضافه وزن دائمی آگاه باشند

[ad_1]

نتایج یک مطالعه جدید تایید می کند که اضافه وزن دائمی می تواند خطر ابتلا به سرطان رحم را دو برابر کند.

به گزارش ایسنا، کارشناسان و پزشکان سال‌هاست که می‌دانند اضافه وزن یا چاقی خطر ابتلا به این نوع سرطان را افزایش می‌دهد و تخمین زده می‌شود که حدود یک سوم موارد سرطان رحم در بریتانیا مربوط به اضافه وزن باشد.

اکنون کارشناسان دانشگاه بریستول توانسته‌اند این پیوند و همچنین میزان افزایش خطر را توضیح دهند. آنها دریافتند که به ازای هر 5 واحد اضافه توده بدنی، خطر ابتلا به سرطان آندومتر در زنان 88 درصد افزایش می یابد.

بریتانیایی گفت: “چنین مطالعاتی این واقعیت را تقویت می کند که اضافه وزن یا چاقی دومین عامل سرطان در بریتانیا است و می تواند به ما در شناسایی علت آن کمک کند و این نقش مهمی در کشف راه های پیشگیری و درمان دارد.” سرطان در آینده.» کارشناسان داشته است.

کارشناسان می گویند برای بررسی دقیق درمان ها و داروهای مورد استفاده برای مدیریت خطر سرطان در افراد چاق، مطالعات بیشتری مورد نیاز است. ما قبلاً می دانیم که اضافه وزن یا چاقی خطر ابتلا به 13 نوع مختلف سرطان را افزایش می دهد و برای کاهش خطر ابتلا به سرطان، حفظ وزن سالم همراه با یک رژیم غذایی متعادل و سالم مهم است.

این مطالعه به بررسی سرطان آندومتر، شایع ترین نوع سرطان رحم که پوشش داخلی رحم را تحت تاثیر قرار می دهد، پرداخت. نمونه های ژنتیکی 120000 زن در بریتانیا، استرالیا، بلژیک، آلمان، لهستان، سوئد و ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفت و حدود 13000 نفر از شرکت کنندگان به سرطان رحم مبتلا شدند.

کارشناسان نشانگرهایی را بررسی کرده اند که ممکن است چاقی و سرطان رحم را به هم مرتبط کنند. آنها دریافتند که دو هورمون – انسولین و تستوسترون ناشتا – خطر ابتلا به سرطان رحم را افزایش می دهند.

کارشناسان امیدوارند با شناسایی چگونگی افزایش خطر ابتلا به سرطان، از جمله از طریق هورمون‌ها، چاقی بتوانند در آینده از داروهایی برای کاهش یا افزایش سطوح هورمون‌های خاص در افراد در معرض خطر استفاده کنند. نرخ بالاتر سرطان.

به گزارش گاردین، کارشناسان بریتانیایی می گویند که ارتباط بین چاقی و سرطان رحم به خوبی شناخته شده است، اما این یکی از بزرگترین مطالعات برای کشف علت آن در سطح مولکولی است. آنها گفتند: “ما مشتاقانه منتظر مطالعه بیشتر هستیم که چگونه می توان از این اطلاعات برای کمک به کاهش خطر سرطان در افرادی که با چاقی مبارزه می کنند استفاده کرد.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.