سردخانه های صنعتی به چند دسته تقسیم میشوند سردخانه ها چگونه کار میکنند؟

سلام،من دیشب حوالی ساعتای سه تا پتج بود ک خواب دیدم همراه دامادمون داخل مسجدیم شروع میکنیم به دفن کردن اجساد داخل مسجد فقط ی نکته ی مرموزی ک تو خواب بود این بود ک بعضی از جسد ها بعد دفن میچرخیدن تو قبر و ما باید دوباره قبرو باز میکردیم و اونارو ب حالت اول برمیگردوندیم.

مشخصات فنی سردخانه

سلام من خواب دیدم تشیع جنازم بود تو تابوت اما خودم همه چیرو میدیدم.رو سر میچرخوندن جمعیت زیاد بود.گذاشتنم تو خاک.اما من حالم خوب بود.  Th is post w as cre​ated by GSA C​onte​nt G​enerat or D​em᠎oversion !

فن سردخانه ای

سلام من خواب ديدم داشتيم از زيارت امام رضا بر ميگشتيم من جلو بودم منتظر بقيه اقوام بودم يكي اومد گفت تصادف كردن خاله ات مرده سريع رفتم سر حادثه ديدم همه رو با پارچه سفيد بستن و اسم هاشونو روي پارچه نوشتن اولي خالم بود دومي ديدم دو تا جنازه رو با هم تو پارچه سفيد بستن اسم اولي برادر بزرگ ام بود دومي اسم خودم بود وبعد اسم برادر كوچك ترم هم ديدم مادرم هم كنارم بود داشت به شدت گريه زاري ميكرد .

موتور فن سردخانه

شرکت الکتروپارس به طور متمرکز بر روی ساخت هواکش و هواکش صنعتی فعالیت می نماید ، هواکش صنعتی عموماً به هر سیستم تهویه دارای پروانه یا مکنده و دمنده ساخته شده از قطعات ورق آهن یا آلومینیوم با ورق با ابعاد بزرگتر از هواکش خانگی تولید شود هواکش صنعتی نامیده می شود.

قیمت فن اواپراتور سردخانه

الکتروپارس مفتخر است از سال ۱۳۶۵ در زمینه تهیه و توزیع انواع خدمات تهویه به مشتریان و مصرف کنندگان گرامی خدمت رسانی می نماید.

کف، دیوار و سقف سردخانهمی بایست از جنس قابل شستشو مانند فلز گالوانیزه، ضد زنگ و کامالً ایزوله باشد که بتوان به راحتی نظافت نمود.

قیمت فن سردخانه ای

هواکش سردخانه ای زیلابگ مدل 4E-400S دارای قطر فن 40 سانتیمتر میباشد و با برق تک فاز کار میکند، جنس پروانه آن از فلز با دور 1400 دور بر دقیقه و وزنی معادل 6 کیلوگرم دارد.

فن سردخانه سه فاز

برای راه اندازی سردخانهها از برق سه فاز استفاده میشود. نوع سیستم ارتباطی جابجایی: بزرگراه ها، راه های فرعی، راه آهن، راه های آبی و هوایی عوامل تعیین کننده و انتخاب محل انبار و سردخانه هستند.

طراحی ، ساخت ، نصب و راه اندازی کلیه هواکش صنعتی و سیستم تهویه مطبوع متناسب با نوع کاربری و محیط طراحی و ساخت می گردد.

قیمت فن کندانسور سردخانه

از قدیمی ترین نوع اواپراتور های استفاده شده در سردخانه ها همین مدل مکعبی میباشد. اواپراتور مکعبی رایج ترین و متواول ترین نو ع اواپراتور سردخانه بوده و در بازار به این نوع اواپراتور، اواپراتور سردخانه نیز میگویند.

فن کندانسور سردخانه

با توجه به اینکه این دو سیستم بسیار به هم مرتبط هستند باید کاملا متناسب با هم در یک سیستم به کار بروند.

چرا که به طور مثال اگر مادهای که شرایط نگهداری آن در دمای زیر صفر است به دیوارهای بچسبد و سپس در دمای بالای صفر نگهداری شود، فاسد شده و بوی بسیار نامطبوعی را ایجاد میکند.

فن کویل سردخانه

امروزه استفاده از سردخانه های صنعتی بسیار فراگیر شده است . چیلر ها دستگاههایی هستند که طی فرایند تبرید تراکمی و یا جذبی اب را خنک میکنند که این اب خنک شده توسط پمپ و سیستم لوله کشی به محل استفاده منتقل میشود مورد مصرف اب خنک هم میتواند در فن کوئل ها و هواسازها برای تهویه مطبوع استفاده شود و یا در صنایع مختلف برای خنک سازی دستگاهها و یا محصولات استفاده گردد.

چلم و سردخانه را

سردخانه ماشین یکی از انواع مدل های سردخانه های صنعتی می باشد، که از آن ها برای جا به جایی و حمل و نقل راحت محصولات غذایی، خوراکی ها، فرآورده های گوشتی و پروتئینی استفاده می کنند، چون اگر این محصولات برای مدت زیادی در دمای معمولی قرار بگیرند، فاسد می شوند، پس برای این که بتوانیم از این موضوع جلوگیری کنیم، باید آن ها را را منجمد کنیم، تا با یخ زدگی آن ها را مدت بیشتری بتوانیم تازه نگه داریم، از سردخانه های ماشین (سردخانه اتاقی) استفاده می کنیم.

خرید فن سردخانه

توضیح: چون در محاسبات انتقال حرارت همیشه بدترین شرایط جوی محل و همچنین دما داخل سالنها ثابت در نظر گرفته می شود، لذا محاسبات بر مبنای جریان یکنواخت حرارت عمل می گردد.

همچنین تعرفه تعیین شده فقط به سردخانه هایی تعلق گرفته میشود که تمامی شرایط استاندارد را دارا بوده و قوانین مرتبط با این صنعت را رعایت میکنند.

و اینکه دیدن فوت شدن افراد آشنا نشان بر طول عمر بیشتر است برای شما و آنها و اینکه در یک مکان دفن شده اند این ناخودآگاه شما است که آن محل را میشناسد و به آن محیط آشنایی دارد.

سامانه تهویه مطبوع خودروها با یک تسمه به کمپرسور موتور متصل می شود که هنگام استفاده از کولر ، همزمان با افزایش فشار بیشتر به موتور مصرف سوخت نیز بیشتر می شود .

مهمترین دستگاه های بکار رفته در موتورخانه سردخانه ها، چیلرهای تراکمی هستند که وظیفه آنها سرد کردن محلول آب و گلیکول (گلیکول به منظور ضد یخ نمودن به آب افزوده می شود) در یک مبدل حرارتی پوسته و لوله ای است.

در ادامه کاربردهای سردخانه و موتورخانه صنعتی بیشتر توضیح داده می شود. در نوع زیر صفر این سردخانه ها در مقایسه با سردخانه ی بالای صفر می توانند محصولات مختلف را بیشتر از دو هفته نگه داری کنند، و معمولا دارای دمایی بین 12- تا 23- درجه سانتی گراد می باشند.

توان خروجی موتور را با توجه به میزان دمای سالن و با انتخاب نوع اوپراتور و موتورهاي به کار رفته در سالن هاي سردخانه از داخل کاتالوگ مربوطه می خوانیم.

با توجه به شکل فوق، در یک مرحله تولید خلاء که در زمان dt صورت می گیرد اگر dm1 جرم ورودی سیال بر حسب (LB) در زمان عمل و mf , mi بترتیب جرمهای سیال در داخل مخزن در شروع و خاتمه عمل و uf , قیمت فن کندانسور سردخانه ui بترتیب انرژی های داخلی سیال بر حسب BOT/LB و در شروع و خاتمه عمل باشد.

همچنین در سردخانه ها تجهیزات برودتی باید به صورت دوره ای سرویش شوند. در این بین شرکت های متعددی در زمینه طراحی و تولید انواع تجهیزات برودتی و سردخانه ها وارد عرصه شده تا با ارائه محصولات ضروری نیاز صنعت مواد غذایی را رفع نمایند.

محاسبه بار برودتی ناشی از کالا بر اساس بار ورودی روزانه محصول محاسبه می گردد. حرارتی که می باید از هوای گرم ورودی گرفته شود تا دما و رطوبت آن به شرایط داخل فضا برسد، قسمتی از بار سرمایی کل تجهیزات تبرید می باشد و بار تعویض هوا نامیده می شود.

هنگامی که درِ فضای سرد شونده ای باز می شود مقداری از هوای گرم بیرون جایگزین هوای سرد می گردد.

بار حاصل از جداره ها یا بار نشت دیوار عبارت است از میزان حرارتی که به طریق هدایت، از سطوح خارجی به فضای سرد شونده وارد می شود.

در این پروژه برای سالن 8 وات و برای راهروهای منتهی به سالن ها 10 وات در نظر گرفته ایم.

میزان اختلاف دمای دو طرف دیوار برحسب درجه کلوین برآورد مي گردد که در این پروژه با توجه به رابطه زیر درجه سلسیوس در نظر گرفته ایم.

طبق استانداردهای سردخانه برای محاسبه میزان توان روشنایی به ازای هر مترمربع 8 تا 10 وات در نظر می گیریم.

کندانسور این سیستم از جنس مس با فین آلومینیومی طراحی شده که در کنار اوبراتور مسی و المنت درجه ۱ می تواند بدون تولید برفک به راحتی سرمای مورد نیز برای این سردخانه را فراهم کند.

این هواکش صنعتی دمنده را می توانید در سقف یا دیوار نصب نمایید و وزن آن 5 کیلوگرم بوده، دارای 7 پر بوده و جنس بدنه و جنس پروانه ها از فلز است.

ولتاژ این هواکش35سانت هفت پر فلزی بدون قاب دمنده vik-35l4t صنعتی 380v سه فاز بوده و شدت جریان آن 0.44 a است.

هواکش35سانت هفت پر فلزی بدون قاب دمنده vik-35l4t: گاهی فرآيندهاي پيچيده و تركيبات مواد شيميايي و مواد سمی در یک کارگاه تجزیه می شوند و ذرات و بخارات سمی تولید می کنند که از محیط نیز نمی توانند خارج شوند و برای افراد موجود در محیط نیز مشکل ساز خواهند شد.

برای سادگی محاسبات بار سرمایی، بار سرمایی کل را نسبت به منابع حرارتی اعمال کننده بار، به تعدادی بار مجزا تقسیم می کنند که بار تبرید، مجموع کل آنهاست.

در ضمن با توجه به ظرفیت اواپراتور سایز فن ها متفاوت میباشد. با توجه به مصرف بالا می بایست تا قبل از مصرف تحت شرایط خاصی نگه داری شوند.

سردخانه صنعتی مجموعه­ای از تاسیسات و ساختمان­ها تهیه می­شود که از فاسد شدن مواد غذایی، محصولات کشاورزی و محصولاتی که قابلیت فاسد شدن را دارند، جلوگیری می­کند به صورتی که درون سردخانه صنعتی در دما و رطوبت مناسب محیط نگهداری می­شود تا مواد غذایی طول عمر بیشتری برای استفاده داشته باشند.

سردخانه فضای بسته و محصور شدهای است که دما و رطوبت آن به دقت و بصورت مستمر کنترل میشود و از آن جهت انجماد و نگهداری مواد مختلفی از جمله محصولات غذایی، گوشت، مرغ و ماهی، لبنیات، میوه و صیفیجات و همینطور تجهیزات الکترونیکی، پزشکی، شیمیایی و مواد دارویی استفاده میشود.

هواکش صنعتی پره هایی دارد که هوا را به موازات محور چرخش تیغه ها به حرکت درمیآورند که قطر این نوع هواکش می تواند از ۳۰۰ – ۴۰۰ میلی متر تا ۱۸۰۰ – ۲۰۰۰ میلی متر باشد.

کاربرد اصلی همه هواکش ها یا سیستم تهویه انتقال هوا ، گاز و دود های حاصله از فعالیت صنعتی محیط صنعتی و یا انتقال هوا در کارخانه جات و تونل شهری و همچنین سیستم های تهویه مطبوع مشابه سردخانه ها بیشترین کاربرد را دارند که بنابر نوع نیاز و کاربرد از انواع مختلفی ساخته می شوند و عموماً فن با توجه به مسیر ورود جریان هوا به سه دسته : فن محوری ، فن گریز از مرکز و فن متقاطع تقسیم میشوند که انواع هواکش صنعتی دردسته فن محوری قرار می گیرند.

در صورتیکه در این زمینه نیاز به مشاوره داشته باشید میتوانید از طریق تماس با شماره های زیر با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید.

جهت هرگونه مشاوره در زمینه ساخت و اجرای سردخانه صنعتی و سردخانه میوه و سردخانه ثابت و متحرک و …

جهت بررسی ساختمان تابلوی برق سردخانه میتوان آن را در دو بخش کنترل قدرت و کنترل فرمان بررسی کرد. اما موتور سرماساز سردخانه های بالای صفر مصرف برق کمتری دارد و اگر دارای فروشگاه میوه و سبزیجات هستید و یا صاحب زمین و باغ هستید، می توانید از سردخانه های بالای صفر جهت نگهداری محصولات خودتان استفاده کنید.

برق اضطراري معمولاً از ژنراتورها تأمين مي شود كه ژنراتور اين سردخانه 480 كيلو وات توان توليد مي كند و در محوطۀ سردخانه و نزديك به اتاقك كنترل قرار دارد.

همانگونه که توضیح داده شد نگهداری گوشت در سردخانه از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل ما در ادامه این مطلب سردخانه گوشت را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم.

هنگامی که محصول با دمایی بیشتر از دمای فضای سرد، وارد سردخانه می شود تا رسیدن به دمای فضا، مقداری حرارت از دست می دهد که میزان آن به دمای فضا، جرم، گرمای ویژه و دمای ورود محصول بستگی دارد.

تاسیسات ساختمان، مجموعهای از سیستمها و تجهیزاتی هستند که به منظور بهبود عملکرد ساختمان و تامین خدمات رفاهی مورد نیاز افراد حاضر در آن مورد استفاده قرار میگیرند.

سردخانه های ماشین را از لحاظ دما به دو دسته ی بالای صفر و زیر صفر تقسیم می کنند، که در دمای بالای صفر آن دسته از محصولاتی که دارای دمایی بالاتر از نقطه ی انجمادشان نیاز دارند، تا بتوانند تازه بمانند.

در طریقه انتقال حرارت به طریق هدایت، هر جسمی که دارای انرژی حراراتی بیشتر است، مقداری از انرژی خود را به جسم مجاور داده و آنرا گرمتر می نماید.

جریان حرارت از جسم یا فضای با دمای بیشتر به جسم یا فضای با دمای کمتر را انتقال حرارت گویند.

میزان U با توجه به رابطه شماره 7 بدست می آید و میزان k در رابطه فوق با توجه به اجناس جداره موردنظر به تفکیک با در نظر گرفتن میزان ضخامت موردنظر که در این پروژه در صفحات بعدی به همراه ديتيل تشریح و محاسبه گردیده است.

مناسبت ترین مقدار افت فشار در اواپراتور یک دستگاه تهویه مطبوع که در درجه حرارت و با فریون ۱۲ حمل میک ند بین ۲ psi تا ۳ psi (پوند بر اینچ مربع) پیشنهاد شده است.

ضریب انتقال حرارتی مقدار گرمایی است که از واحد سطح در واحد زمان به ازاء یک درجه اختلاف دما انتقال یابد برحسب وات بر مترمربع بر درجه کلوین.

0-hi : براي بذست آوردن میزان h0 و hi را با داشتن دما (DB) و رطوبت نسبی (%RH) محل موردنظر به سایتومتریک مراجعه می کنیم و مقدار را می خوانیم و پس از آن هر یک را با استفاده از رابطه زیر تبدیل به بی تی یو بر پوند (Btu/Lb) می کنیم و در رابطه شماره 10 قرار می دهیم.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.