سفر 4 فضانورد “خصوصی” به ایستگاه فضایی بین المللی را آغاز کنید

[ad_1]

چهار فضانورد خصوصی با موشک فالکون 9 اسپیس ایکس سفر خود را به سمت ایستگاه فضایی بین المللی آغاز کردند.

به گزارش ایسنا، این موشک در ساعت 19:47 به وقت تهران پرتاب شد. حدود دو دقیقه و پنجاه ثانیه پس از پرتاب، قسمت اول موشک از آن جدا شد و قسمت دوم به سفر خود به سمت ایستگاه فضایی ادامه داد.

خدمه این ماموریت که معمولاً 10 روز طول می کشد شامل فضانوردان سابق ناسا مایکل لوپز-الگریا، لری کانر، مارک پاتی و آنها «ایتان استیبه» هستند.

آغاز سفر 4 فضانورد "خصوصی" به ایستگاه فضایی بین المللی

این ماموریت که چندین بار به دلیل آزمایش «تمرین لباس خیس» ناسا به تعویق افتاده بود، سرانجام امروز 8 آوریل از مرکز فضایی کندی ناسا انجام شد.

فضانوردان حاضر در این ماموریت که سه نفر از آنها برای پرواز پول دریافت کرده اند، به مدت هشت روز در ایستگاه فضایی خواهند ماند. آنها ساعت ها برای این ماموریت تمرین کردند و قرار شد در این ماموریت آزمایش هایی انجام دهند.

کمتر از 10 دقیقه پس از مرحله اول و استفاده های متعدد از موشک فالکون 9، این موشک با موفقیت بر روی سکوی شناور در دریا فرود آمد و فرود آن با تشویق حضار در مرکز کنترل همراه بود.

آغاز سفر 4 فضانورد "خصوصی" به ایستگاه فضایی بین المللی

پس از 12 دقیقه، کپسول Crow-Dragon حامل مسافران فضایی از مرحله دوم موشک جدا شد تا به سفر خود به سمت ایستگاه فضایی ادامه دهد.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، کپسول Crow-Dragon SpaceX و خدمه آن روز شنبه 9 آوریل ساعت 7:45 صبح به وقت شرقی (16:00:00: 15 ساعت تهران) به ایستگاه فضایی لنگر می اندازند.

آغاز سفر 4 فضانورد "خصوصی" به ایستگاه فضایی بین المللی

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.