سوپرلیگ آسیا بدون تیم ایران چگونه خواهد بود؟

[ad_1]

به نظر می رسد سوپرلیگ آسیا تا دو سال آینده با حضور تیم های مطرح آسیایی و البته ایرانی ها برگزار شود.

به گزارش ایسنا، شایعات درباره احتمال برگزاری سوپرلیگ آسیا همچنان در محافل فوتبالی سراسر این قاره مطرح است. برخی گزارش ها حاکی از آن است که چنین تورنمنت هایی با حضور تیم های برتر آسیا می تواند به موقع برای فصل 2024-25 آغاز شود.

سال‌ها درباره سوپرلیگ در فوتبال آسیا صحبت می‌شود – اگرچه این برچسبی است که AFC در این مرحله حاضر است از آن اجتناب کند – سال‌ها و فایده‌ای نداشت، این بار می‌تواند متفاوت باشد. پس از نشست کمیته اجرایی فدراسیون در قطر هفته گذشته، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس فدراسیون اعلام کرد که اعضا توافق کرده اند راه هایی را که در آن رقابت باشگاه ها در این کشور و آسیا می تواند بهبود یابد، بررسی کنند.

“خوشحالم که اعلام کنم ما یک مسابقه تیمی ویژه را برای تیم های برتر راه اندازی می کنیم، با ایجاد راه هایی که می توانیم فوتبال باشگاهی خود را به یک زمین تبدیل کنیم. تخفیف های جذاب تر برای بهبود عملکرد فنی، افزایش ارزش تجاری و هیجان.” او گفت. سرمایه گذاران آماده هستند تا مسابقات باشگاهی ما را تبلیغ کنند.

در حال حاضر، دو تورنمنت منطقه‌ای اصلی برای باشگاه‌های آسیا وجود دارد: لیگ قهرمانان آسیا، یک تورنمنت بزرگ، و جام AFC که به کشورهای در حال توسعه اختصاص دارد. تعهد کنفدراسیون فوتبال آسیا به افزایش استانداردهای مسابقات، ساختن آینده ای بهتر و روشن تر است و این آینده امیدوارکننده ای برای AFC و اعضای آن است.

این کارگروه شامل نمایندگانی از منطقه شرق از جمله اتحادیه فوتبال استرالیا، اتحادیه فوتبال چین، اتحادیه فوتبال ژاپن و اتحادیه فوتبال کره خواهد بود. نمایندگان منطقه جنوب غربی آسیا شامل فدراسیون فوتبال عربستان سعودی، فدراسیون فوتبال قطر، فدراسیون فوتبال امارات و فدراسیون فوتبال ازبکستان هستند.

علاوه بر تشکیل یک کارگروه، مقامات کشور عضو، معرفی یک باشگاه نخبه و جدید را در این رقابت ها مد نظر قرار خواهند داد. در کنفدراسیون فوتبال آسیا و انجمن های عضو آن بحث هایی وجود دارد که آیا این چیزی است که فوتبال باشگاهی در آسیا به آن نیاز دارد یا خیر، اما به نظر می رسد حداقل یک توافق کلی وجود دارد که بهتر است این کار انجام شود. این مشکل پس از مشورت حل شود.

حامیان این ایده به لزوم ارتقای استانداردها در فوتبال قاره ای اشاره می کنند. این استدلال نشان می دهد که همانطور که یوفا لیگ کنفرانس را به عنوان یک رقابت باشگاهی سطح سوم اروپایی معرفی کرد، آسیا نیز می تواند لیگ جدیدی برای بزرگترین و بهترین باشگاه های خود ایجاد کند. این تئوری این است که رقابت در سطوح بالاتر برای شرکت ها و پخش کنندگان، حامیان مالی، رسانه ها و هواداران جذاب تر خواهد بود و مهمتر از همه، درآمد بیشتری در قالب هزینه های مشارکت و همچنین جوایز برای باشگاه ها به همراه خواهد داشت.

در همین حال، این نگرانی وجود دارد که لیگ قهرمانان آسیا که سال گذشته از 32 به 40 رسید، انتظارات هواداران را در بزرگترین بازارهای فوتبال برآورده نکرده است. علاوه بر این، شکایت هایی در مورد پول ناکافی جوایز وجود دارد که اخیراً باعث شد باشگاه چانگچون چین از مسابقات کنار بکشد زیرا آنها برای رسیدن به پلی آف و مرحله گروهی تلاش می کردند.

با توجه به اینکه جزئیات این مفهوم هنوز ناتمام است و حداقل دو سال با تکمیل آن فاصله دارد، باید دید که این رقابت برای باشگاه‌های عربستانی که به خوبی ارتباط دارند با رهبران فعلی AFC چه معنایی دارد. الهلال دو برد از سه فصل گذشته را به دست آورده است و دیدارهای هر پنج مسابقه نیمه غربی مسابقات 2022 در ریاض جده و دمام عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

یکی از بزرگترین سوالات در مورد یک رقابت جدید این است که چند تیم با هم رقابت خواهند کرد. صحبت از 20 یا 24 تیم شد. کشورهای بزرگتر فوتبال دارای چهار تیم در لیگ قهرمانان اروپا هستند و در میان آنها روندی برای کاهش سهمیه تیم های برتر دیده نمی شود. مانع بزرگ دیگر نحوه کسب سهمیه تیم ها برای ورود به مسابقات است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.