سیروس میمنت: از پشت دوربین «هوکر» خبر نداشتی!

[ad_1]

سیروس میمنت با انتقاد از اظهارنظرهای خود درباره فصل پنجم «جوکر»، شوخی با علیرضا مسعودی را طرحی از پیش طراحی شده برای جذابیت این سریال خواند.

سیروس میمنت، یکی از شرکت کنندگان فصل پنجم «جوکر» و برنده این بخش از رئالیتی شو، معتقد است که این سریال به دلیل قضاوت نادرست بخش کوچکی از مخاطبان دارای نقص بوده و وانمود کنید که دوستی را درک نمی کنید. و روابط پشت دوربین

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره حضور در برنامه «جوکر» به ایسنا گفت: با احسان علیخانی دوستی قدیمی دارم و قبل از 19 تا 18 سالگی او حدود 20 سال با هم کار کردیم. من او را خوش ذوق می دانم و آثارش همیشه محبوب هستند. علیخانی همیشه در حال انجام کارهای جدید است. از «عصر جدید» تا برنامه های رمضانی او، همه کار خیر هستند. در نتیجه نقش جوکر را پذیرفتم چون می دانستم کار خوبی خواهد بود.

بسیاری از جوک ها بداهه هستند

میمنت به این که چه تعداد از شوخی‌های جوکر بداهه است و در لحظه اتفاق می‌افتد و چند مورد از پیش تعیین‌شده و تمرین شده واکنش نشان می‌دهد؟ او گفت: “بسیاری از جوک ها بداهه هستند و بسیاری از آنها با نویسندگان بررسی شده است؛ البته این چیزی نیست که نویسندگان می نویسند، بلکه شرکت کنندگان جوک های خود را هماهنگ می کنند.” شرکت کنندگان در این فکر به تنهایی با نویسندگان مشورت کردند تانک بدون اینکه همدیگر را بشناسیم نویسندگان پرسیدند چه چیزی آماده کرده بودیم و ما ایده هایمان را توضیح دادیم، آنها به آن رسیدند و آن را بهتر کردند ما ایده هایی را برای کار انتخاب کردیم. ایده‌ها می‌توانند کار کنند، زیرا موقعیت‌های جدید می‌توانند به وجود بیایند و موقعیت‌ها جذاب‌تر شوند.

بازیگر سریال های «نون خ»، «خانه به دوش» و «متهم فرار کرد» سپس یادآور شد: نمی توانم تایم جوکرم را اجرا کنم. از آنجا که مشکلات بسیار جالبی به وجود آمد و رویارویی موقعیت ها شرایط نامشخصی را ایجاد کرد که ما به آن فکر نمی کردیم، فرصت اجرای همه ایده های از پیش تعیین شده را نداشتیم. نمی دانم دیگر شرکت کنندگان چه فکری می کردند، تقابل این موقعیت ها باعث شد که نمایش خود به خود جلو برود.

تقابل با علیرضا مسعودی به خاطر سرنوشت است

این بازیگر درباره سود فصل پنجم «جوکر» با حضور خود، علی اوجی، محمدرضا علیمردانی، حامد آهنگی، علیرضا مسعودی، مهران غفوریان، امیرحسین صدیق و مجید واشقانی صحبت کرد و از انتقاداتی که به آن متفاوت شد. برخورد شرکت کنندگان با علیرضا مسعودی، توضیح داد: فرض کنید یک تیم فوتبال در مسابقه ای شرکت می کند. ناگهان یکی از اعضای تیم به دلیل مصدومیت از تیم جدا شد و فردی که نه آموزش دیده بود و نه با تیم هماهنگ بود جایگزین او شد و همین موضوع مشکلاتی را به وجود آورد. تیم ما در «جوکر» هم همینطور. اما بینندگان ممکن است به اشتباه متوجه شوند و افکار نادرست را توسعه دهند. چون همه این افراد دوست و همکار هستند. هیچ کس با کسی دشمنی ندارد. اگر یک شرکت کننده با آقای علی مسعودی روبرو می شود، همه به خاطر جذابیت نمایش است. اگر کسی از کسی کینه دارد، نیازی به نشان دادن آن در مقابل دوربین نیست. هر دو هنرمند هستند و می دانند جلوی دوربین چه کار کنند. اما متاسفانه برخی از بینندگان این را درک نکردند. البته کامنت های خوب زیادی دریافت کردم و فقط چند تا بد.

سیروس میمنت: پشت دوربین نمیدونی

توضیحات حامد آهنگی و علیمردانی برای عده ای کافی نیست

میمنت توضیحات برخی از حاضران برای رفع سوء تفاهم را برای برخی راضی کننده ندانست و افزود: حتی پس از توضیحات آقایان آهنگی و علیمردانی هنوز این سوء تفاهم وجود ندارد و برای برخی رفع شد. من کامنت ها را دنبال کردم، بعد از توضیح بیشتر روی آنها پریدند و گفتند شما کار خود را انجام داده اید و الان دارید آن را توجیه می کنید. این بد است آنقدر به شما احترام می گذارند که اجازه می دهند زندگی کنید و توضیح می دهند که اینطور نیست. اما باز هم عده ای اعتراض می کنند غافل از اینکه این همه جمع شده اند تا شما را خوشحال کنند و لحظات خوشی را برای شما رقم بزنند و شما اشتباه می کنید. ممتحنین افرادی که نمی شناسید و نمی شناسید و سال ها با هم دوست بوده اند کار درستی انجام نمی دهند. این بچه ها با همون اکانتی که باهاش ​​دوست هستن دعوت شدن و برخوردشون خیلی جالبه. از عقبه چه می دانید؟

«جوکر» 18 ساعت فیلمبرداری دارد و 6 ساعت مفید پخش شده است

هیکل او به گونه ای است که همیشه یک تازگی در آن وجود دارد، با حضور در کمدی هایی مانند جوکر، تضاد جالبی برای مخاطب ایجاد می کند و اینکه آیا رفتار تقلیدی و طنز جدی ذاتی اوست یا تلاشی برای تایپ کردن. او در بازیگری توضیح می دهد: هر دوی این موارد ممکن است. در مورد جوکر هم بگم که این نمایش که حدودا 18 ساعت فیلمبرداری داره و 6 ساعت مفید داره باید انجام بشه. هشت نفر در این مبادله شرکت کردند و نمی‌توانستند کسی جز خودشان در این برنامه شرکت کنند. من همه اینها را می دانم، نمی توانم برای این فیلم بسازم. همه در جوکر واقعی هستند.

وی گفت: البته شوخی ها و رفتارهایی هم بود که تصمیم گرفتیم در اتاق فکر انجام دهیم. مثلا داشتم با علی مسعودی شوخی می کردم و تیم مشاور «جوکر» متوجه این شوخی شدند و از آن خوششان آمد. از ما خواسته شد که این شوخی را در برنامه انجام دهیم. ما هم درصدی از شوخی هایمان را انجام دادیم تا نمایش ساده شود. از ما خواسته شد جوک هایی مثل شما پشت دوربین اینجا جلوی دوربین انجام دهیم.

ظرفیت را افزایش دهید تا همه اشک و آه نباشد

میمنت گفت: «نمی دانم چرا ما نمی توانیم یک نمایش خوب را ببینیم. چند وقت پیش مصاحبه ای با سپند امیرسلیمانی خواندم که بسیار لذت بردم. می پرسند چرا همه چیز اشک و آه است؟ او یک بار گفته بود که امروز می‌خواهد جرأت کند کار کمدی انجام دهد که برای هیچکس قابل مقایسه نیست. ما می خواهیم با هر کسی شوخی کنیم، به آنها ضربه می زند. پس همین اشک ها و آه ها را راحت تر و بی دردسرتر انجام می دهیم و به طنز نمی رسیم.

وی در مورد کاربرانی که پس از تماشای برنامه جوکر از جوک های شرکت کنندگان انتقاد می کردند و سعی در قضاوت و توهین به آنها داشتند، گفت: به تعداد اندکی از بینندگانی که متوجه نشدند این رفتار ما شوخی است عزیز جان. اگر من با آقای علی مسعودی شوخی کنم یا او با من شوخی کند، ربطی به سیروس میمنت کرد یا علی مشهدی ندارد، ما دو تا دوست هستیم، 30 سال است که با هم دوست هستیم و صمیمانه همدیگر را دوست داریم. با هم شوخی می کنند و هیچ کدام به این فکر نمی کنند که چرا این را به کردها و مشهدی ها ربط می دهید، اگر ندارید اگر صلاحیت تماشای فیلم کمدی را دارید، بهتر است همان فیلم را ببینید و بلند بخندید!

شرکت کننده فصل پنجم «جوکر» افزود: از هر میلیون بیننده یک نفر می گویم اگر قدرت خود را افزایش نمی دهید، هوشیاری خود را بالا ببرید. یاد بگیرید که قضاوت نکنید. شما علی مسعودی یا کوروش میمنت را نمی شناسید پس چرا قضاوت می کنید؟ برای یک هنرمند دردناک است که سخت تلاش کند تا اوقات خوبی را با شنیدن توهین به شما بدهد. تماشای تلویزیون و برنامه های دیگر یا افزایش آگاهی فرهنگی خود برای درک دلیل این اتفاق خوب نیست.

شاید من اصلا نخندیدم

میمنت در ادامه گفتگوی خود با ایسنا پاسخ داد که چقدر در زندگی واقعی شوخی می کند و می خندد؟ گفتگوی کمدی لبه تیغ است و به تراژدی نزدیک است. فکر نکنید که یک شخص جدی در زندگی لبخند نمی زند. شاید شوخی اش گزنده تر باشد. هر کس دنیا را از دید خود می بیند و هر کس روش دیگری برای خندیدن دارد. شاید من اصلا نمی خندیدم. یک موقعیت طنز ممکن است من را بخنداند، اما یک شوخی تکراری ممکن است برای من جالب نباشد.

سیروس میمنت: پشت دوربین نمیدونی

طنز ما را نجات می دهد

این بازیگر در شرایط فعلی ساخت کمیک چه کمکی می کند؟ او می گوید: «طنز فوق العاده مفید است. در دنیا جنگ است، جنگ های پرهزینه ای در دنیا وجود دارد، مخصوصاً در کشور خودمان، و بیماری عروق کرونر قلب بیش از دو سال است که مردم را درمان نکرده است، ما همه این دردها را داریم، ما هم مشکلات روزمره خود را داریم، چه آیا می توان با این رویارویی ها انجام داد و ما را نجات داد؟ این فقط طنز و امید است. در چنین شرایطی صدا و سیما و همه صدا و سیما وظیفه سنگین تری دارند تا اینکه از مردم امید نگیرند و مردم را بخندانند و فضای شادی ایجاد کنند. مردم از صبح تا شب سخت کار می کنند و هزاران نوع خبر دلخراش می شنوند. شبی که آنها برمی گردند، حداقل چیزی در اطراف خانواده پخش می شود تا خانواده با هم بخندند و انرژی بیشتری برای غلبه بر مشکلات مشابه در آینده داشته باشند. در شرایط کنونی جامعه ما بیش از هر زمان دیگری به طنز، خنده و امید نیاز دارد و این رسالت بنیاد صدا و سیما است که متاسفانه توجه چندانی به آن نمی کند.

«نون خ» در چرخه تکرار نمی افتد

میمنت به عنوان یکی از بازیگران سریال فعلی «نون خ» از چه ویژگی هایی صحبت می کند که این کمدی را از سرنوشت برخی درام ها دور نگه دارد؟ وی گفت: تاکنون با «نی کو خ» این اتفاق نیفتاده است. فصل دوم بهتر از یک و فصل سوم بهتر از دو است.

وی تاخیر یک ساله ساخت «نون خ» را ناشی از تلاش تولیدکنندگان برای حفظ کیفیت دانست و گفت: چرا «نون خ» پارسال ساخته نشد؟ اگر قرار باشد هر سال ساخته شود، مهم نیست، همه عناصر هستند و می توان ساخت. اما آقای آقاخانی خیلی سخت گیر است و تا فیلمنامه خوبی نداشته باشد کار نمی کند. او معتقد است که اگر 10 سال دیگر فیلمنامه خوبی نداشته باشیم، نیازی به ادامه کار نداریم. سریال «نون خ» تنها سریالی است که دائماً در حال انحطاط نبوده و انشالله دیگر تکرار نخواهد شد.

سیروس میمنت: پشت دوربین نمیدونی

سیروس میمنت در چندین سریال کمدی تلویزیونی از جمله “خانه به دوش”، “متهم فرار کرد”، “سه رای سه رای” و “چهار دیواری” بازی کرده است.

تصویر از: فیلیمو شات

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.