شما با علاقه به ایران فکر می کنید

[ad_1]

رئیس دایره المعارف بزرگ اسلامی درگذشت محمدعلی اسلامی ندوشن را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، در محتوای پیام کاظم موسوی بجنوردی آمده است:

«ما برای خداوند هستیم و به سوی او باز می‌گردیم

درگذشت نویسنده و مترجم توانا، استاد دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن، مایه اندوه و ماتم بی پایان دوستداران فرهنگ ایرانی است.
او از نسل ایران شناسان بزرگ زمان ماست و از دیرباز به ایران علاقه مند بوده و در آثار خود مدام بر جنبه انسانی گذشته های دور و نزدیک تاکید می کند.اینجا از ایران.
او اگرچه سال‌های پایانی عمر خود را در غربت گذراند، اما در تمام زندگی‌اش همیشه با شور و حرارت به وطن نگاه می‌کرد و دلی برای ایران و مردمش داشت.
جامعه علمی و ادبی ایران از مطالعه دانش گسترده او در طول سال ها و دهه ها بهره مند خواهد شد.
درگذشت این ادیب و فقیه برجسته را به ویژه همسر گرامی ایشان، استاد دکتر شیرین بیانی و بعد از آن به دوستان و شاگردان و سایر اعضای خانواده آن مرحوم تسلیت عرض نموده و برای شما صبر و شکیبایی مسالت دارم.

محمدعلی اسلامی ندوشن شاعر، نویسنده، پژوهشگر و فرهنگی پیشکسوت در سال 1304 در ندوشن یزد به دنیا آمد، در 5 اردیبهشت 1401 در سن 97 سالگی در کانادا درگذشت.

از کتاب‌های محمدعلی اسلامی ندوشن می‌توان به «داستان بی‌پایان حافظ»، «چهار سخنگو وجدان ایران»، «تأمل در حافظ»، «زندگی و مرگ پهلوانان در شاهنامه»، «داستان‌های داستان» اشاره کرد. “سایه سایه ها”، “ایران و جهان “چشم انداز شاهنامه”، “ننگ نامه”، “ایران را فراموش نکن”، “به دنبال سایه ها”، “اشاره به بحث حقوق بشر جهان سوم” ، «به گفتار گوش کن»، «ایران و تنهایی اش»، آیا حرفی برای گفتن هست، «نگاه» به دیدن دیگران، «شنیدن دیگران»، «جهان بینی لباس» و «صداها و تصاویر» اشاره دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.