شناخت انواع مختلف کندانسور های صفحهای آبی

شناخت انواع مختلف کندانسور های آبی – گروه صنعتی دی
کندانسور صفحه ای , کندانسور صفحه ای, خرید کندانسور صفحه ای, قیمت کندانسور صفحه ای, قيمت كندانسور, خرید کندانسور, خرید کندانسور یخچال, خرید کندانسور کولر گازی, کندانسور صفحه ای نیروگاه

در بعضی از این کندانسورها که به مدار مادون سرد کن مایع مجهز هستند برای اطمینان از کار موثر مدار مادون سردکن نباید از مخزن ذخیره مایع استفاده گردد ولی چنانچه از مخزن ذخیره مایع برای تخلیه فشار استفاده می شود بایستی آن را در بالا دست مدار مادون سردکن قرار داد.

این کندانسورها به دلیل ظرفیت کم شان فقط در کاربردهای کوچک و عمدتا در یخچالها و فریزرهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

در هر دو کندانسور فوق الذکر حرارت دفع شده به وسیله مبرد دمای عامل تقطیر را افزایش می دهد. امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

در فضای داخلی پوسته و اطراف لولهها جریان آب وجود دارد. استفاده از آب خنک کننده یا هوای اطراف به عنوان خنک کننده در بسیاری از خازن ها معمول است.

بر روی سطح کندانسور که باعث عدم انتقال صحیح دمای گاز به محیط اطراف می شود، گاز هم کاملا مایع نمی شود و در اواپراطور سرمای کافی را نخواهیم داشت.

افزایش راندمان به دلیل اختلاف دمای کم دو طرف مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس: این مزیت باعث افزایش راندمان و استفاده از کمپرسورهای کوچک در کاربری های برودتی می گردد.

با وجودی که در بعضی از سیستم های دمای پایین گاهی از آب نمک یا مبردهای انبساط مستقیم به عنوان عامل تقطیر استفاده می کنند ولی در اکثر موارد هوا یا آب و یا ترکیبی از آنها به کار برده می شود.

یک پمپ حرارتی وظیفه انتقال گرما از منبع حرارتی با دمای پایین به یک سینک با دمای بالاتر را بر عهده دارد و گرما در جهت مخالف جریان می یابد که این همان اصل در قانون دوم ترمودینامیک می باشد.

کنترل در کندانسور های هوایی با تغییر دادن مقدار هوای عبوری از کندانسور یا به نیمه پر نمودن کندانسور از مایع ( به طوریکه سطح موثر تقطیر کاهش یابد) می توان دمای تقطیر را در محدوده مورد نظر نگه داشت.

این سیستم طوری طراحی شده است تا بخار مبرد فشرده شده و به طور موثر متراکم شود. روش دیگر کنترل ظرفیت در کندانسورهای هوایی تغییر دادن سطح تقطیر موثر آنها با افزایش سطح مایع در قسمت تحتانی کندانسور می باشد .

همچنین این مساله باعث کاهش طول عمر کندانسور در اصفهان می شود و ممکن است پس از مدتی نیاز به تعویض پیدا کند. This da ta was  done by G SA C onte᠎nt​ G​en er᠎ator DE​MO᠎!

تمیز نگهداشتن صفحات کندانسور صفحه ای باعث افزایش راندمان عمل مبدل خواهد شد. 2. فین پلیت: پره های آلومینیومی یا فین پلیت یکی از اجزای دیگر کندانسور هوا خنک است که این قطعه وظیفه باعث افزایش سطح تبادل حرارت می شود.

جنس لوله ها از نوع آلومینیومی و جنس فینها نیز آلومینیوم میباشد. مبدل حرارتی صفحه ای کامر جنس صفحاتش از نوع استنلس استیل L316 می باشد.

دستگاه خنک کننده تقطیر آبی بزرگ با لوله های مسی: این مدل هم که جنس لوله های آن از فلز مس می باشد، می تواند بخارات خارج شده از دستگاه های عرق گیری تا حداکثر 100 لیتر را سرد کند و عصاره خالص و نابی به شما تحویل دهد.

در این فرایند حرارت نهان ماده گرفته شده و به سیال خنک کن کندانسور گفته می شود. معمولا در کندانسورهای هوایی که تنها به یک فن مجهز می باشند از این روش برای کنترل ظرفیت استفاده نمی کنند ولی در کندانسورهای شامل چندین فن و خصوصا در مواردی که کندانسور به دمپر تنظیم هوا یا کنترولر سرعت فن مجهز می باشد می توان با روشن و خاموش نمودن فن ها فشار تقطیر را به راحتی در محدوده وسیعی از شرایط کاری کنترل نمود.

کندانسورهای با جریان طبیعی هوا که در یخچالهای خانگی به کار می روند معمولا از نوع صفحه های یا لوله ای پرده دار هستند در صورت استفاده از لوله های پره دار برای کاهش مقاومت در مقابل جریان آزاد هوا،معمولا پره ها را با فاصله زیاد تری نسبت به هم قرار می دهند.

کاهش امکان یخ زدگی: مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس به دلیل توربولنت بودن جریان در قسمت آب، امکان یخ زدگی کاهش می یابد.

گرچه در کندانسورهای تبخیری،دمای هوای عبوری مقداری افزایش می یابد اما تقطیر مبرد عمدتا از تبخیر آب پاشیده شده بر روی کندانسور ناشی می شود و وظیفه هوا افزایش شدت تبخیر با دفع بخار آب حاصل از تحول تبخیر می باشد.

متناسب با نوع کاربرد و بازده مورد نیاز، یکی از چهار نوع کندانسور آبی در چیلر تراکمی آب خنک مورد استفاده قرار می گیرند.

هم هوا و هم آب به عنوان عامل خنک­ کن مورد استفاده قرار می­گیرند. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

در این نوع کنترل کننده ها از ترمیستوری که دمای محیط یادمای گاز کندانسور را حس می نماید و مقاومت الکتریکی آن با تغییر دما تغییر می یابد استفاده شده است .

بدون توجه یه نوع یا محل نصب کندانسور،بایستی یخچال به نحوی استقرار یابد که هوا بتواند آزادانه از روی کندانسور جریان داشته باشد.

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید، اینکه این صدا مربوط به یونیت داخلی است یا یونیت خارجی.

این چرخه برودتی با استفاده از یک موتور الکتریکی واقع در داخل کمپرسور برای هدایت کمپرسور انجام می شود. برای افزایش راندمان کندانسور معمولا از تکنیک چسباندن باله ها (به عنوان مثال، ورق های مسطح فلز رسانا) به لوله برای تسریع در حذف حرارت استفاده می کنند.

بعد از حذف گرمای کافی، مایع شدن رخ می دهد. مبدلهای صفحهای پره دار به وفور برای مصارف چگالش در واحدهای مایع سازی کندانسور صفحه ای بخار و همچنین در صنایع شیمیایی و تبرید، گرمایش و سرمایش، تهویه سیستمهای بازیابی گرمای اضافی، در توربینهای گازی، نیروگاههای هستهای و مهندسی پیشرانه بوجود آمده اند.

هنگامی که دمای یک سیمپیچ حرارتی یا خنک به منفی ۵ درجه سانتیگراد برسد، ترمودیسک المنت روی کویل سرمایشی را دارای برق میکند، در نتیجه دیفراست راهاندازی میشود.

1. کاربرد های گرمایشی مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس : جایگزین منابع کویل دار و دوجداره آبگرم مصرفی در ساختمان ها، گرمایش از کف، گرمایش ذوب برف در پارکینگها و پیاده رو ها، گرمایش آب استخر و جکوزی.

این کندانسورها به دلیل ظرفیت کم، فقط در کاربردهای کوچک و بیش تر در یخچال های خانگی به کار برده می شوند و معمولا از نوع صفحه ای یا لوله ای پرده دار هستند.

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .

کاهش ضریب رسوب پذیری : به دلیل شیار های داخلی صفحات و در نتیجه توربولنت شدن جریان، امکان رسوب کم شده و در نتیجه رسوب پذیری کمتری خواهیم داشت. Th᠎is a​rtic le was done ᠎by G᠎SA Content Gen er᠎at or ​DEMO!

• به سبب ضریب انتقال حرارت بالا و امکان ایجاد جریان معکوس در مبدل های صفحه ای دمای نزدیکی بین سیالات گرم کننده و گرم شونده می تواند حدود یک درجه سانتیگراد برسد که درصد بازیافت حرارت را بالا می برد .

کندانسورهای هوایی در طرحهای مختلف قائم واقعی در اندازه های کمتر از یک کیلو وات تا kw 500و بیشتر تولید می شوند .

بعضی از این کندانسورها با دو یا چند مدار تبرید جداگانه طراحی شده است و می توان از آنها برای چند سیستم تبرید مختلف با مبردهای گوناگون استفاده نمود.

در ادامه قصد داریم که به انواع مختلف میکرفونها پرداخته و از شباهتها و تفاوتهای هرکدام برای شما صحبت کنیم.

در جدول زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید انواع کندانسور در کشور به تفکیک استان آمده است . اگر سیال خنک کننده هوا باشد، به آن کندانسور هوایی و اگر تقریبا ترکیبی از این دو باشد به آن کندانسور تبخیری (ترکیبی) گفته می شود که در صنعت بیشتر از دو نوع اول استفاده می شود.

به ویژه در مواردی که از فن های محوری استفاده می شود بایستی برای غلبه بر افزایش فشار استاتیک ناشی از بسته شدن جزئی یا کامل دمپرها از موتور قوی تری استفاده نمود.

در سیستم های تبریدی گازهای مبرد با عبور از کمپرسور تحت فشار قرار می گیرند و متراکم می شوند. می توان با قرار دادن یک دمپر تنظیم هوا در خروجی فن که به وسیله موتور حساس به دمای محیط با فشار تقطیر کنترل شده یا به وسیله مکانیزمی که مستقیما با فشار مبرد در کندانسور عمل می نماید ظرفیت کندانسور را در حد پایدار قابل قبولی کنترل نمود ولی این نوع کنترل کننده ها و دمپرها با مشکلات مکانیکی و الکترونیکی ناشی از خوردگی ،تجمع گرد و غبار و انجماد مواجه هستند.

زمانی که سیال خنک کننده یا واسطه ای که توسط آن به خنک سازی سیال کاری می پردازند و حرارت را از آن می کاهند آب باشد به این مبدل کندانسور آبی می گویند.

در صورتی هم که مایل بودید خودتان کندانسور یخچال را تمیز کنید، می توانید با مطالعه و دیدن فیلم های مربوط به آموزش تمیز کردن کندانسور یخچال که در اینترنت به آسانی یافت می شود آن را انجام دهید، اگز هم سوالی در این زمینه داشتید قطعا مشاوران افرین سرویس پاسخگوی شما خواهند بود.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس واشری (گسکتی) از تعدادی صفحات استنلس استیل شیاردار تشکیل شده که در داخل فریم توسط واشر بهم متصل می گردند.

کندانسورها از مهمترین و اصلی ترین شاخص ها در همه ی تجهیزاتی هستند که از سیکل تبرید تراکمی بخار در عملکرد خود استفاده می کنند.

این مشکل با استفاده از منحرف کننده های باد یا استفاده از کندانسورهای خوابیده تا حد زیادی حل خواهد شد.

قبل از خرید این دستگاه باید مقدار ظرفیت اصلی را نیز شناسایی و انتخاب کنید. امروزه در تجهیزات کنترل ظرفیت کندانسورهای هوایی برای تغییر سرعت فن از مدارهای الکترونیکی بهره می گیرند.

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید انواع کندانسور در کشور به تفکیک استان آمده است . در ادامه قصد داریم با انواع کندانسورهای آبی و روش کارشان آشنا شویم.

تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

بایستی برای رساندن هوا به کندانسور و تخلیه هوای گرم محیط، کانالهایی مورد استفاده قرار گیرند و چون مقدار هوای لازم زیاد می باشد تنها ، کندانسورهای کوچک در داخل فضا قرار می گیرند.

تایمرهای دیجیتالی به صورت خودکار تنظیم میشوند؛ به عنوان مثال اگر درب یخچال بیشتر از یک دقیقه باز بماند چون سبب بیرون رفتن هوا از یخچال میشود، تایمر آلارم هشدار می دهد.

در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

ولی معمولا آنها را روی بام نصب می نمایند. در صورت استفاده از لوله های پرده دار برای کاهش مقاومت در مقابل جریان آزاد هوا، معمولا پره ها را با فاصله زیادتری نسبت به هم تعبیه می کنند.

در کندانسورهای هوایی از هوا به عنوان عامل تقطیر استفاده می کنند در حالی که در کندانسورهای آبی برای تقطیر مبرد از آب استفاده می شود.

همانطور که می دانید، کاربرد این وسیله بیشتر جهت تبدیل گاز یا بخار به مایع در موتورها و توربین های تولید کننده انرژی می باشد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.