ضرورت ساماندهی فعالیت سلبریتی های تاثیرگذار در فضای مجازی / برشمردن 3419 تخلف اصناف در ماه مبارک رمضان

[ad_1]

فرمانده معظم کل قوا در خصوص فعالیت در فضای مجازی گفت: فعالیت کاربران و سلبریتی های دارای نفوذ رفتاری باید در چارچوب قوانین و مقررات و شریعت اسلامی ساماندهی، قانونی و عملیاتی شود.

به گزارش ایسنا سردار اشتری در اردوی فرهنگی اجتماعی فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: در انجام ماموریت ها با برنامه ریزی، تجهیز، به روز رسانی، برنامه ریزی و پیش بینی باید از خسارات جانی و مالی جلوگیری کرد.

وی افزود: قرارگاه فرهنگی اجتماعی حول محور دو موضوع باکرگی و حجاب و حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و برخورد با افراد تظاهر به روزه داری فعالیت می کند.

فرمانده انتظامی کشور گفت: بر اساس قانون (638 مجازات اسلامی) و شرع، روزه گرفتن در ملاء عام و تظاهر به آن از مصادیق رفتارهای حرام و جرم محسوب می شود. بنابراین پلیس طبق قانون متخلفان را مجازات خواهد کرد.

سردار اشتری ادامه داد: همانطور که در این اطلاعیه آمده است پلیس اماکن عمومی، رستوران ها، فست فودها، چای فروشی ها، آبغوره ها و بستنی فروشی ها و به طور کلی کلوپ های مرتبط با آنها نظارت دارد و در خصوص سرویس های عمومی غذا و آشپزخانه ها مجاز به فعالیت از سحر هستند. ” به افطار نروید و در صورت مشاهده پلمب و واحد مربوطه پلمب و به مراجع قضایی ارجاع می شود. مراکز پذیرایی و اقامتی، پایانه‌های مسافربری، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار و بیمارستان‌ها در صورت داشتن مجوز می‌توانند برای ارائه خدمات بر اساس قوانین اسلامی و با رعایت شعائر اسلامی فعالیت کنند.

پلمب 3419 واحدهای صنفی متخلف در ماه مبارک رمضان

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: طی بررسی های انجام شده توسط پلیس برای نظارت بر اماکن عمومی در سراسر کشور، به برخی واحدهای صنفی متخلف ماه مبارک رمضان اخطار داده شد و تعدادی از واحدها نیز پلمب شدند. .

سردار اشتری با استناد به آمارهای موجود در این خصوص گفت: تعداد مراجعات به اصناف و مراکز خدمات غذایی (رستوران ها و …) در کشور 169 هزار و 499 مورد، ثبت اخطاریه به اصناف مرتبط با سرویس غذا 76 هزار و 362 بار، تعهدات دریافتی از مراکزی که تخلف از ضوابط در ماه مبارک رمضان 20 هزار و 591 مورد، اخطار به 12 هزار و 135 پرونده، تشکیل پرونده های رسیدگی، تخلفات و ارجاع 292 پرونده به مرجع قضایی، توقیف 176 دستگاه خودرو و 3419 مورد پلمب خودرو، تخلف از مقررات این مرکز. ماه تعطیلات ماه رمضان گزارش شده است.

ایجاد بستر فرهنگی اجتماعی و لزوم ایفای نقش متولی

وی درباره موضوع باکرگی و روسری گفت: 32 دستگاه متولی این امر هستند و پلیس از جمله دستگاه هایی است که به طور مستمر در این زمینه فعالیت می کند و می طلبد دستگاه های بیشتری در این زمینه تکلیف داشته باشند این مشکل. ابتدا به پلیس کمک کنید و سهم خود را برای تکمیل این وظیفه مقدس انجام دهید.

سردار اشتری با بیان اینکه در خصوص باکرگی و حجاب تنها مرجع انتظامی رسیدگی به این امر نیست، گفت: و قوانین به شدت رعایت می شود.

وی درباره امر به معروف و نهی از منکر گفت: این امر باید با همکاری همه اقشار جامعه انجام شود زیرا این یک هنجار اجتماعی است و تقویت آن باعث افزایش امنیت در جامعه می شود و در این راستا پلیس راهور را افزایش می دهد. در میان همه فرماندهان هستند. «این امر به نفع خیر و شر است و همه پلیس، کلانتری ها و پاسگاه ها برای حمایت از خوب و بد اعلام شده اند.

سردار اشتری افزود: پلیس در خدمت مردم است و تمام تلاش خود را می کند و در این راه علیرغم موانع به وظایف خود عمل می کند اما در این راه باید از همه ظرفیت های موجود استفاده کند، بله مانند استانداران، پلیس و … اتحادیه ها: «بهترین امر آشنایی و نهی از منکر، وکالت، نیروی توده ای متشکل و شورای فرهنگ عمومی و… ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی با اشاره به اجرای نظارت 1 و 2 گفت: در نظارت 1 مشکل کشف حجاب در خودرو و در پایش 2 عملکرد اماکن عمومی و فروشگاه های تحت نظارت شامل همه فروشگاه ها و مراکز خریدی که مطابق با شعائر اسلامی اعلام شده اند.

ضرورت ساماندهی فعالیت سلبریتی های تاثیرگذار در فضای مجازی

وی در خصوص فعالیت در فضای مجازی گفت: فعالیت کاربران تاثیرگذار و سلبریتی ها در امر رفتار باید ساماندهی و قانونی شود و در چارچوب قوانین، مقررات و شریعت اسلامی عمل شود و پلیس فتا ناجا نیز بر این امر نظارت دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.