طالبان باید یک طرفه متوقف شود/داعش را باید در افغانستان جدی گرفت

[ad_1]

وی گفت: تلاش های کشورهای همسایه برای ایجاد ثبات در افغانستان تاکنون به دلیل رویکرد یک جانبه طالبان شکست خورده است و امیدواریم که طالبان به این موضوع مهم توجه کرده و حکومت تشکیل دهند. از کارمندان.

محسن پاک آیین در گفت وگو با ایسنا، درباره تحولات افغانستان به ویژه وقوع انفجارهای شدید در هفته های اخیر اظهار کرد: واضح است که یکی از خطرات و آسیب های جدی برای آینده افغانستان، حضور تکفیری های این کشور است. گروه تروریستی داعش در این کشور

وی افزود: در واقع پس از شکست داعش در سوریه و عراق، آمریکا بقیه آنها را با چراغ سبز دولت وقت به افغانستان فرستاد و در مناطق شمالی مستقر شد و به طور غیرمستقیم از آنها حمایت کرد. هدف اصلی آمریکا ایجاد نوعی بی ثباتی در افغانستان است تا بتواند به اهداف خود دست یابد.

رئیس سابق دفتر وزارت امور خارجه افغانستان همچنین گفت: مجموعه انفجارهایی که در هفته‌های اخیر در افغانستان رخ داده است، نشان می‌دهد که داعش بدون توجه به اینکه داعش مسئول چه چیزی است یا در مورد رویدادهایی که داعش در آن سکوت کرده است، حضور دارد. اظهار داشت. اما نوع کار، روش و اقدامات نشان می دهد که توسط این گروه تروریستی انجام می شود.

پاک آیین افزود: متأسفانه حکومت کنونی طالبان نسبت به این موضوع بی تفاوت بوده و آن را جدی نمی گیرد، اما امروز شاهد حملات گروه های تروریستی در بسیاری از نقاط هستیم، ولایات مختلف نشان می دهد که داعش فعالانه در حال تثبیت خود است. مقام و ممکن است به زودی درخواست دولت را صادر کند، در غیر این صورت آسیب جدی به افغانستان وارد خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد که هدف داعش تجزیه قومی و مذهبی افغانستان و ایجاد نوعی بی ثباتی است که ممکن است در آینده ادعا کنند که برای کمک به افغانستان، طالبان باید امتیازاتی را به داعش بدهند تا بتوانند حملات خود را متوقف کنند. .

این دیپلمات کشورمان همچنین تصریح کرد: متأسفانه دولت توتالیتر طالبان با وجود گروه های ذی نفوذ قومی، مذهبی و غیره به فعالیت خود ادامه می دهد و به دنبال تقویت حکومت طالبان است، اما از تشکیل دولت فراگیر خودداری می کند. در حالی که اقدامات تروریستی و معضل پناهجویان مشکلات اقتصادی و امنیتی پیرامون افغانستان و کشورهای همسایه را نیز تحت تأثیر قرار می دهد، همه به این دلیل است که طالبان به دنبال ایجاد یک حکومت سیاسی باثبات و فراگیر در افغانستان و همچنین کشورهای همسایه و کشورهای همسایه نیستند. جامعه بین المللی. شناسایی شده.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش کشورهای همسایه برای کمک به افغانستان و ایجاد ثبات در آن به دلیل رویکرد یک جانبه طالبان به نتیجه نرسیده است و امیدواریم که طالبان آسیب را جدی بگیرند و شاهد ثبات در منطقه و منطقه باشیم. به عنوان یک کشور.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.