عدم رعایت سهمیه اختصاص یافته به دانشگاه فرهنگیان؛ چالش آموزشی عالی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی رئیس اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عدم رعایت سهمیه تعیین شده به دانشگاه فرهنگیان و استخدام طبق ماده 28 با نیازهای واقعی استان در حوزه نیروی انسانی، کمبود جدی فضای آموزشی، عدم تعادل نیروی انسانی در گروه های وابسته. وی با میانگین بالای 23 سال خدمت، پراکندگی را یکی از مهمترین مشکلات آموزش و پرورش استان می داند.

سید علیرضا موسوی نژاد امروز یکشنبه 4 اردیبهشت در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جدید گفت: مزار شهدا را محو کنید، خانواده شهدای فرهنگی و دانش آموزان را تکریم کنید، از معلمان برتر در سطح استانی و کشوری تجلیل کنید. . مهمترین این برنامه ها است.

به گزارش ایسنا، رئیس اداره آموزش و پرورش خراسان جنوبی در خصوص یادگیری 8 هزار و 647 دانش آموز دختر و پسر در مقاطع مختلف در 203 مدرسه در نوار مرزی و 4 شهرستان مرزی استان گفت: بر اساس سرشماری سال 95. کمترین نسبت تراکم جمعیت کشور 5.1 نفر در کیلومتر مربع در خراسان جنوبی است.

نماینده خراسان جنوبی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نزدیک به 14 هزار فرهنگ در ادارات ستادی، اداری و آموزش و پرورش استان در حال خدمت رسانی به نسل های آینده و تربیت نیروی انسانی وفادار و فداکار و انقلابی است، گفت: حدود 8200 معلم در مدارس هستند. ارائه خدمات آموزشی، پرورشی و آموزشی.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: بر اساس تحلیل های انجام شده کمتر از 19 درصد دانش آموزان مدارس چندپایه در 32 درصد کلاس های دولتی مشغول به تحصیل هستند که نشان دهنده تراکم و پراکندگی پایین است. مصوبات و برنامه ریزی بالای استانی. چالش ها و اجرا.

رئیس اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عدم رعایت سهمیه تعیین شده به دانشگاه فرهنگیان و استخدام طبق ماده 28 با نیازهای واقعی استان در حوزه نیروی انسانی، کمبود جدی فضای آموزشی، عدم تعادل نیروی انسانی در مناطق تابعه با میانگین 23 سال خدمت، پراکندگی روستاها، کاهش جمعیت روستایی، رونق شهرنشینی در اطراف شهرها و تغییر جزئی جمعیت دانش آموزی روستایی و شهری از مهمترین مسائل آموزش و پرورش استان است.

خانم موسوی نژاد لازم است با افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان و ماده 28 سهمیه خراسان جنوبی افزایش یابد تا کمبود نیروی انسانی موجود به ویژه در مناطق روستایی و عشایری جبران شود و دانشجویان خلاق تربیت شوند. شایستگی ها

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.