عراق قوانین سفر به این کشور را منتشر می کند

[ad_1]

عراق مسافرانی را که وارد این کشور می شوند ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون یا گواهی منفی PCR می کند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین مقررات منتشر شده از سوی کشور عراق برای صنعت گردشگری و شرکت های هواپیمایی، تمامی مسافران بالای ۱۲ سال می توانند گواهی معتبر واکسیناسیون کرونا یعنی ۱۴ روز پس از آخرین واکسن ارائه دهند و یا تست PCR منفی باشد. مسافرت رفتن. به عراق ظرف 72 ساعت پس از رسیدن پرواز.

این آزمایش باید در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران انجام شود. ضمناً پاسخ آزمایش PCR یا سوابق ایمن سازی باید به زبان انگلیسی باشد.

مقررات جدید سفر عراق بیان می کند که واکسن های تایید شده برای سفر به عراق Pfizer/Moderna/Astrazenka/Johnson/Sinofarm/Sinovac هستند.

مسئولین سابق سازمان حج و زیارت، سازمانی که مسئول رساندن زائران ایرانی به عراق بود، در سپتامبر 1400 گفته می شود: طبق توافق صورت گرفته با طرف عراقی، تمامی واکسن ها از جمله واکسن «برکات» برای ورود به عراق پذیرفته می شود، اما برای زائرانی که با طرف عراقی هماهنگی دارند باید کارت واکسیناسیون صادر شود.وزارت بهداشت و درمان وزارت بهداشت. . هلال، کارت واکسیناسیون دریافت کرد. برای این افراد طراحی و چاپ شده است.

علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و حج گفت: کارت واکسن کرونا با مهر و امضای کادر پزشکی و هلال احمر به عنوان کارت معتبر برای طرف عراقی ارسال و ارائه شده است و تایید کرد که این کار را انجام خواهند داد. کارت واکسن دریافت کنید که برای طرف عراقی معتبر است.

مقررات منتشر شده توسط عراق در حال حاضر محدود به سفرهای هوایی است. بر اساس آخرین اطلاعیه سازمان حج و زیارت، مرز زمینی ایران و عراق به روی زائران بسته است. ایران و عراق 1400 روادید را برای اتباع دو کشور تحت عنوان «سفر هوایی» از نوامبر لغو کرده‌اند.

طبق آخرین مقررات سفر در ایران، اتباع عراقی نیز موظف به ارائه گواهی معتبر واکسیناسیون یا آزمایش PCR منفی هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.